Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi 1-2 ember magát...

Miért hiszi 1-2 ember magát megmentőnek? A kutyát haza viszik, de a csöves már nem vinnék! Azt kéne osztogatni nem a kutyát!

Figyelt kérdés

A nénikém mindig ezt csinálja. Talál kiskutyákat az úton, vagy bárhol ahol kirakják kidobva, kirakva, és haza viszi őket, és boldog-boldogtalannak osztogatja, hogy "fogadják be, mentsék meg!" és engem is már idegesít, hogy nekem nem kell kutya 1. nem foglalkoznék vele, 2 jobb gazdát is talál nálam 3. én tisztességesen megmondom, hogy NEM KELL és nem rakom ki az utcára...

Most olyan rendes dolog, ha az ember befogad ilyen kóbor kutyát, és boldog-boldogtalanra sózná?

Miért vannak ilyen emberek?

A csöves miért men viszi haza, hogy azt is osztogassa?



2013. dec. 10. 09:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Látom,valami kretének mindenkit lepontoznak,akik nem vinnének haza csövest.Engem is lehet,madártávlatból tojok rá.

Na szóval:itt a falunkban van egy illető,egyedül neveli a kisfiát,nem könnyű neki.A hidegek beálltakor mégis magához vett Pestről egy hajléktalant,legalább ne fagyjon meg kint.Erre úgy összesz@rta reggelre az illető az egész lakást,hogy a háztulajdonos égethetett el ágytól kezdve ágyneműig mindent.Kirakta az illetőt és tök igaza volt.

2014. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te mikor vittél haza utoljára csövest?
2014. febr. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A lepontozással ne nagyon törődj. (Tudom,hogy az is jelent valamit) Fontos az őszinte,igaz beszéd.

Egy rádióműsorban egy rendőr mondta. "Még az is meggondolandó kit ültet be az ember a kocsijába,mert az még tetves is lehet,s utána az autót (is) fertőtleníteni kell.

Olyan esetem is volt amit írtál,az egy 60-évesen túli ember volt akit azért fogadtam be ősszel,mert a házában 5cm.re állt a becsurgott esővíz,de .mert ágyában leltem egy kisebb db. "kaktuszt",s mert a büdöset nem szeretem,nyár elején - Vagy közepén? - menesztettem. Vissza a házába.

Jót tenni emberséges dolog,de okulj példámon. Légy körültekintő amennyire lrhet.

2014. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A kutyának/állatoknak vannak érzelmei!!! Ennyi!!!
2014. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az emberi hozzáállásról még annyit: Tán 1,5 éve láttam egy ember állatait a TV-ben: tehenek,lovak,és a bordáik csúnyán kilátszottak. Ha hiszed,ha nem,állattartás már akkor is volt,mikor az egyetemnek híre-hamva se volt,tehát nem kell egyetem,tudni,hogy az állarnak is enni kell meg ahoz sem,hogy ha elfogyott az eleség,,eladok egyet-kettőt,s aztán majd kiderül hogyan tovább. De az illető embernek ez nem jutott eszébe. Ehez nem tudás,csupán emberség kell. Kellett volna...
2014. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Emberséges. Kihalóban lévő fajta.

Én hosszú évek óta sokkal jobban értékelem az állatokat, mint az embereket.

Az emberek nagyrésze gonosz. Szó szerint. Ezt valami vallásos hókusz-pókuszból mondom. persze vannak még emberségesek,akik nem tudnak nem törődni mások bajával, legyen az állat vagy ember.

Sokszor olvastam, azok, akiket nem érdekelnek az állatok vagy nem is szeretik őket, azt hangoztatták, hogy az állatbarátok nem normálisak - nem szó szerint, és nem teljességben- mert az ember fontosabb.

Igazából eleinte zavart, és néha még szégyelltem is magam.

Aztán már rég rájöttem, hogy ez közel sem így van. Egyszóval NEM IGAZ!

Egy olyan ember, aki segít egy állaton, sokkal hamarabb fog segíteni egy emberen is. Egyszerűen azért, mert ahogy a bajba jutott állatot megsajnálta, meg fogja az embert is.

Nagyon nagyon sok példát láttam már erre is. (pl.: Én is rendszeres támogatója vagyok gyermekétkeztetési alapítványnak)

Később rájöttem, hogy ezek az emberek, akik így gondolkodtak, gondolkoznak csak önigazolást keresnek arra, hogy miért ilyenek.

És ezek az emberek egy fűszálat sem tesznek keresztbe másokért se állatért se emberért. Csak "beszél", nem tesz és soha nem is fog tenni semmit. Megelégszik azzal, hogy esetleg kölcsön ad pár ezer forintot a rokonának. Azaz csak magával fog mindig is foglalkozni.

azt is tudom, hogy nem lehet az ilyeneket meggyőzni, soha, semmilyen érvvel. Mert egyszerúen nem érdekli csak saját maga. És ezzel nincs is semmi gond, csak azt nem szeretem, ha kiokatat másokat (monjuk állatbarátokat) az ember fontosságáról, miközben senki és semmi nem érdekli saját magán kivül. (Az ilyen ember megy el a reszkető kóbor kutya mellett a fagyban. De elmegy a "csöves" mellett is ugyan úgy).

Nem tudom hány ilyen ember van, nem is akarok tippelni sem. De sajnos jó sok még mindig.

És az ilyenek mindig csak a saját kárukon tanulnak. Csak ha a saját bőrén érzi a bajt, és a "gonoszságot", talán akkor fogja megérteni. Teljesen felesleges leállni erről beszélgetni vele, vagy akár megpróbálni meggyőzni, mert nem lehet. Nem tudom, talán valahogy másképp működik az agyuk, vagy ez már valamilyen szintű torzulás a sok probláma miatt. Nem tudom. De nagyon szörnyű dolog.

Pedig csak valóban, emberség kellene. Semmi más.

2015. jan. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!