Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves "félős" kiskutyát...

1 éves "félős" kiskutyát szeretnék örökbefogadni. Tapasztalatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

[link] itt a kép róla.és ezeket írják: "kicsit félős, visszahúzódó kutya, akinek idő kell, amíg feloldódik.

a pórázt nem ismeri, mindenre az új gazdinak kell megtanítania őt..."


-a képről mi jön le nektek?

-mennyi időbe telhet egy 1 éves kutyát megszelidíteni,pórázra szoktatni?

-csak 1 embernek szabad ilyenkor egyszerre foglalkozni vele?(2 tesóm van)


nagyon szeretném a kutyust de még ilyennel sosem volt dolgom..mindenesetre úgy érzem ez egy feladat az élettől hogy rábukkantam,és beleszerettem,és mindent megtennék neki,csak kicsit félek,bármennyi kutyás műsort is néztem eddig,most hogy itt van a lehetőség nem bízok annyira magamban,segítsetek,mit tegyek..


16/L



2013. dec. 4. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
És ez kit érdekel?
2013. dec. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy félős, pórázhoz nem szokott másféléves "kislányt" fogadtam be 4 évvel ezelőtt. A kutya okos állat, bármit meg tud tanulni, ha jól tanítják. Eleinte nyűglődött, de nagyon hamar megszokta a pórázt, kb. két hónap alatt, ma már tiszta elégedett, ha meglátja a kezemben, mert ez azt jelenti, hogy megyünk sétálni.


Szerintem nem megszelidíteni kell őt, hanem következetesen nyugodt viselkedéssel megmutatni, hogy megbízhat bennetek. Az nagyon fontos, hogy nem üvöltözve-csapkodva tanítsd őt, bármit tesz tönkre, akkor se reagálj idegesen, hanem szép higgadtan jelöld ki, hol az ő helye a "falkában".

2013. dec. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökbefogadod, próbálj derűs nyugalommal hozzáállni.

Kreatívnak kell lenni, ami a kutyákat illeti. Szinte mindegy mit csinálsz hogyan neveled... a lényeg szerintem a türelmesség, meg valahogy... segíteni kell a kutyát néha bizonyos helyzetekben.

Nem árt, ha van némi beleérző képességed.

Az a fontos, hogy minél többször kerüljön kiegyensúlyozott, nyugodt állapotba. Érjék ingerek, élmények. Ehhez nyilván fokozatosan kell hozzászoktatni őt.


Van a környéken egy lány, kistestű kutyával... elég félős szegény, ráadásul agresszív kitörésekkel reagálja le más kutyák felé. A lány csak úgy "viszi" kicsit érzéketlenül... pont tegnap találkoztunk vele, és ilyet mondott, hogy a kutyájának kisebbségi komplexusa van, azért ilyen. Azt hittem dobok egy hátast.


Azt akartam mondani ezzel, hogy ha érzéssel bánsz vele, és ha probléma adódik, azzal szembenézel, nem elfordulsz, mint az említett hölgy, akkor szerintem minden rendben lesz.

2013. dec. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
én nem hoznám ki. Kutyát azért vesz magához az ember, hogy jól érezzék magukat együtt, nem azzal foglalkozni, hogy hónapokig cuncizni ahhoz, hogy egyáltalán kitegye a lábát a lakásból. Egy ilyen kutyával nem élmény az élet. Sajnos nekem ez a véleményem.
2013. dec. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Ez a kutya már bocsi ronda..De nekem is egy félős kutyám volt.Oda mentem hozzá félt de akkor meg simogattam és ez egy hét volt, Ijenkor már jött utánam a végen a családtagok jöttek,mikor már tudta hogy biztonságban van.Akkor kezdtük el a tanitást,játszást a porázra szoktattást úgy hogy elsőnek rá a porázt, ha birja akkor juti falat. ezt sokszor csiináljátok. Másodjára rá raktuk még egyszer és hivtuk magunkhoz ha jött akkor juti falat ezt is sokszor kell. Ha ez már megy.. vigyétek ki egy nyugis utcába és vigyét ha nem jön alapokat. Enny nincs több kedvem irni :$ :D
2013. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Engem jobban aggaszt a szeme. Ez a homályosság nem ilyen fotós becsillogásnak látszik, hanem valami hályogszerűségnek. Mit írtak az egészségi állapotáról? Esélyes, hogy sokat kell költened rá, vagy hogy nem hozható teljesen helyre. Amúgy is pincsi-csivava vonalon mozgó mixnek tűnik, és azért ezzel a két fajtával könnyen lehet bérleted az állatorvoshoz.


A leírás megfogalmazása szerintem biztató, az "idő kell amíg feloldódik" leginkább arra utal, hogy nem sok jó érte eddig az életben és bizalmatlan. De ha képes feloldódni, akkor ahogy megszokja a stabil, biztonságos otthonát és falkáját, akár teljesen el is hagyhatja a félősséget. Ha nem félsz az esetleges állatorvosi számláktól, és belefér a kutyaiskola is, a helyedben bevállalnám.

2013. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem nyitja meg a képet a link.
2013. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocs, megnyitja...
2013. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem helyes kutyus... az enyémnek is ilyen néha a szeme fotókon, a fényviszonyok, és a szög, amiből fotózzák... ennek a függvénye.

Hályog nem így néz ki, már elnézést. :D

Egyébként árulkodó, hogy egy gazdátlan kiskutyát oltogattok, ahelyett hogy látnátok benne a lehetőséget....

szóval megvan a véleményem egy két hozzászólóról.


Sok sikert hozzá, kérdező. Félős kutyához csak türelem kell, és óvatos bánásmód. El kell nyerned a bizalmát úgymond, tehát el kell vele hitetned, hogy melletted biztonságban van. Ha ez sikerül, hű társad lesz.

2013. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy menhelyes fotóknál nagyon jellemző, hogy a kutyák valahogy "összehúzzák" magukat. Ami nem csoda, mert ha konkrétan nem is tudják, de érzik hogy perpillanat ők nem tartoznak sehova.


Az enyém is kicsit nyomott volt odabenn, de idővel kivirult, és mára olyan tartása van, mint bármelyik másik normális kutyusnak.

2013. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!