Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát vennék szaporítótól?

Kiskutyát vennék szaporítótól?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a gondolat.Nem fix még.A részletek:A feleségemnek venném karácsonyra.Amúgy is akartunk,fel vagyunk rá készülve.Nem első kutya és most is van másik.A kiskutyát úgy hirdetik,hogy 2 oltással chippel,december 10-én 8 hetesek,de el lehet 24-én is hozni.Ami még nagyon tetszett,hogy szerződéssel arról is,hogy ha a meglepetés nem jól sül el januárban ugyanezen az áron visszaveszi a kutyát.Törzskönyv nélkül.A kutyák lakásban vannak,tiszták,minőségi tápot esznek a szülőknek is megvannak az oltásaik.Nem beteges fajta,így a szűrés azt hiszem annyira nem szempont.Így lenne 30000ft
2013. dec. 8. 19:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Szaporítótól eleve nem vennék kutyát, csak tenyésztőtől. A kettő NAGYON nem ugyanaz!
2013. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%
linkeld be és megmondom
2013. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
8%
megéri, csak nézd meg előtte alaposan a kiskutyát, amit haza akarsz vinni
2013. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
17%
Ne csak a kölyköt, hanem a szüleit is nézd meg.Állkapcsát, fogazatát, lábait, füleit, szemeit...
2013. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
52%
Maximum ha igy fogod fel, hogy megmentettél egy ártatlan kis állatot, ugy vedd meg! Sajnos en szaporitótól vettem a kutyámat, ezt akkor még nem tudtam. Egészségügyi problémája nincs, de szellemileg nincs topon, bármit elkövethetek, nem számít. De mi elfogadtuk ilyennek, a családunk részévé vált. Hangsúlyozom hogy anyagilag mi nem buktunk mert egészséges. Viszont halottam több olyan szaporitótól vásárolt kutyáról akire később egy vagyont kellett költeni.
2013. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom belinkelni,mert nem a neten van a hirdetés,hanem újságban,és a állateledeles ajtaján is ők hirdetnek(ezt csak gondolom mert a szöveg ugyanaz).Ott voltak képek is a kutyákról.Csak tel számmal,úgyhogy helyileg nem tudom hol vannak,de nem lehetnek messze.
2013. dec. 8. 19:33
 7/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsi halottam = hallottam
2013. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

A fele sem igaz annak, amit odaírt. Becsületes szaporító nem létezik.


HA szűrve lennének a szülők, megfelelő kaját kapnának, oltva lennének és chipelve, az egy vagyon lenne, nem ozán vissza 30ezer. A tenyésztő egy 5500 Ft-os tk-val (plusz persze a szakértelmével) többet ad, és még a 100ezeres kutya is ráfizetés.

2013. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A baj csak az,hogy a hirdetés és a valóság gyakran nem találkozik.Amikor meg ott állsz ,hogy vigyed a fa alá a kutyát,már nem mondasz nemet,még ha egy ketrecből húzzák is ki,egy darab oltás nélkül.Ez a tapasztalat.Tehát ha mégis így vennél kutyát minimum a vásárlás előtt menj el látogatni,megnézni a helyet,illetve az oltási könyvet.Milyen fajta lenne?Mert szinte biztos,hogy van alapból gyenge pontja,csak ha nem olvastál utána,nem biztos,hogy tudsz róla.
2013. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok beleszólni hogyan rontod el a karácsonyodat, te dolgod. Én biztosan nem karácsonykor szerezném be a kutyát. Azt is értem, hogy valakinek nincsen elég pénze drága kutyát venni, nem fontos a törzskönyv,és inkább olcsóbban vásárol ismerőstől vagy internetes hirdetésből. Had adjak egy tippet és költsd el a 30 ezer forintot a kutya felszerelésére, tápra.


Ne vásárolj, fogadj örökbe! Ami ennél is fontosabb, nem fontos karácsonyra kutyával beállítani! Kutyát az év bármely napján lehet venni.

2013. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!