Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vallaljak kiskutyat ilyen...

Vallaljak kiskutyat ilyen korulmenyek kozott?

Figyelt kérdés
Szasztok!Egyetemista lany vagyok es rajongok a kutyakert,par napja kaptam egy lehetoseget,hogy ajandekba kaphatok egy bischon kan kiskutyat,5 honapos.En nagyon szeretnem,csak az a baj,hogy nem sajat lakasban elek,egyetemista lakotarsakkal,serintem veluk nem lenne baj,csak mikor en egyetemen vagyok felek,hogy nem lehet itthol hagyni egyedul a kutyat.Mit tanacsoltok?Vallaljam el?Esetleg van valami tanacs amivel szoktatni lehet egy kutyat h naponta 4 orat egyedul maradjon egy szobaba?
2013. dec. 4. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Előbb a lakótársakkal kellene lebeszélni,illetve a lakás tulajdonosával.Négy óra egyedül nem sok,de a szobatisztasággal lehetnek még ilyenkor gondok,illetve azzal,hogy kell egy viszonylag fix napirend a kutyának,amitől nem nagyon lehet eltérni.A tartása sem olcsó,jó min.táp,oltások,féregtelenítés,kozmetika stb.
2013. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én nem vállalnám.

- Egyetemista vagy, ami azt jelenti, hogy alig lenne rá időd a vizsga és az egyéb tanulni való időszakokban.

- Sétáltatni kell, ha van kert, ha nincs, arra meg nem hiszem, hogy lenne időd.

- A lakótársak: bármit csinálhatnak a kutyával és úgy hogy a kutya nincs ellenőrzés alatt 4 óráig naponta az idő alatt bármit tehetnek az ebbel.

- Miből tartanád el?

2013. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan gazdi van, aki egyedül él, kutyával. Nyilván vagy dolgoznak, vagy tanulnak. Semmi probléma nincs ezzel, hacsak nem extrém sokat vagy bent az egyetemen. Felnőtt kutya 8 órát már kibír - ha azt kérdezted volna, hogy vállalhatsz-e így kölyköt, akkor azt mondanám hogy nem, de így hogy már félig-meddig felnőtt (inkább kamasz) a kutyus, így szerintem megoldható.

Viszont akkor azt vállalod, hogy egyetem után, hulla fáradtan is az első dolgod lesz levinni egy jó nagy sétára a kutyust. Talán még jól is fog esni, hiszen az egyetem agyban fáraszt, a séta meg agyban kapcsol ki.:) Szóval én bevállalnám.


ui.: vegyél neki Kong játékot, az egy olyan labda amit meg lehet tölteni finomságokkal, elég hosszú időre lefoglalja a kutyát, hogy kiszedje belőle a kaját. Ezt szokták ajánlani sírós kutyának, mert addig se arra figyel hogy nincs otthon a gazdi, tökjó figyelem elterelő:)

2013. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A megtöltős játék egy baromság szerintem.:D Másrészt,ha 10-14 évig vállalni tudod érte a felelősséget, akkor igen.

Fontos a szocializáció, és valóban, a fáradtság, a nincs kedvem nem mentség arra hogy ne mozgasd le a kutyát, keress neki társaságot parkban, mert nagyon meglátszik a dolog, nagyon rövid időn belül.


Én egyedül élek kutyával, igaz itthonról dolgozom, de ha úgy adódik hogy nap közben nem tudom kivinni a parkba, csak sétára... nost volt hogy éjfélkor indultam el vele a Gellért hegyre, vagy hajnal 4 kor a parkba.

Az a furcsa amúgy, hogy ezen hosszabb, póráz nélküli séták alkalmával teljesen felfrissülök, kirázódik minden a fejemből amiken nap közben kattogtam, így hazaérve, kissé fáradtan, de újult erővel állok neki a munkának. :D


Ő... mondjuk ez a téli időszak kissé kellemetlen. Ma, mire hazaértünk azt hittem kettétörök, annyira hideg volt. :D

2013. dec. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!