Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig jó örökbe...

Hány éves korig jó örökbe fogadni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kutyust. Golden retrivert vagy cocker spánielt? Először arra gondoltunk, hogy kiskutyát veszünk, de találtam lehetőséget örökbefogadásra is.

Két pici gyerekünk van, mindenképpen gyerekbarát kutyust szeretnénk. Szóval mik az előnyei és hátrányai egy örökbefogadásnak, illetve a kutya milyen idős korban tud még alkalmazkodni egy családhoz?


2013. dec. 10. 20:10
1 2
 1/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Bármikor tud alkalmazkodni. Főleg, ha jobb helyre kerül, mint ahol eddig volt. Én direkt öreg kutyákat szoktam hazahozni, akiknek kevesebb az esélye a gazdisodásra. Aztán mindegyik talált gazdit. De egy hét után már úgy viselkedtek, mint akik mindig itt laktak.
2013. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szuper, még az volna a kérdésem, hogy az örökbefogadásra váró lány kutyákat általában ivartalanítják ez nem okoz semmi negatív dolgot a személyiségükben?
2013. dec. 10. 20:33
 3/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem az agyát veszik ki, csak a méhét. :) Az ivartalanított szukák legalább a tüzeléskor sem nyugtalanok.
2013. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem, dehogyis, sőt:) mivel az örökbefogadott állatok előéletét nem tudjuk, így ha ivartalanítva vannak, akkor egészségesebben kerülnek hozzád, megelőzitek a méhgyulladást, tejmirigy daganatot stbstb. Személyiségbeli változása nincs szerintem...nálunk minden állat ivartalanított, az egyik babaként került hozzánk a másik hét évesen...őszintén, persze van minimális különbség (mivel a hét éves még csak 5 hónapja van nálunk), de nagyon jól kijönnek, irántunk hatalmas a szeretetük...abszolút tudott alkalmazkodni hozzánk, pedig rettenetes helyről jött:)


Semmi hátránya nincs a menhelynek, max annyi, hogy nem biztos a múltja, nem biztos, hogy fajtatiszta...ennyi kb:)

2013. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem sikerül a kiválasztott kutyust örökbefogadni, annyira szép, hogy teljesen beleszerettem. Attól tartok hogy már megelőztek. Már írtam a menhelyre, most várom a választ.
2013. dec. 10. 23:32
 6/12 anonim ***** válasza:
majd számolj be hogy a tiétek lett-e! goldi vagy cocker lesz?
2013. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi egy 9 éves kutyát hozunk el 2 hónapja.Maga a tünemény.Imádom és ő is minket,iszonyatosan hálás :)
2013. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
# 7/7: hamar beilleszkedett hozzátok?
2013. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen,furcsa volt neki először,hogy bejöhet a lakásba,van alvópárnája és van aki foglalkozik vele (másik kutyánk is),de a jóhoz könnyű hozzászokni.


Na meg a minőségi kaja..most kezd rajta látszani,az általános állapotán,hogy húst is kap,és nem kenyérmaradékon él.

2013. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tök jó! milyen fajta?
2013. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!