Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tud halni egy kutya ettől?

Meg tud halni egy kutya ettől?

Figyelt kérdés
Szüleimnek van egy vizsla kutyája. Én idéntől vagyok koleszos, és most tudtam meg, hogy a kutyát elkezdték kint tartani mióta nem lakok otthon. Egy vizslát!!! Amikor rákérdeztem, azt mondták hgoy eddig is csak azért volt bent, mert én ezt szerettem volna. És egyik napról a másikra kirakták, kint alszik kint eszik. Ők olyanok, hogy hiába mondtam nekik, hogy meg fog fázni, hogy rossz érzés neki így aludni, mert én különben baromi fázós vagyok és beleképzeltem magam a helyzetbe, h mondjuk 5 fokban kellene aludjak... hát:SS Szóval ezt hiába mondtam nekik. De én nagyon sajnálom azt a szerencsétlen kutyát, eddig bent lakott és az ágyam mellett aludt egy nagy puha kutyaágyon. Ha tudnám elhoznám, rögtön eszembe jutott, hogy kiveszek egy szobát a koli helyett és elhozom a kutyát, de csak 40-et keresek diákmelóval, elmenne az összes pénzem... Nem tudom mi a megoldás és mivel győzzem meg őket. Meghalhat / megfagyhat a kutya így?

2013. dec. 10. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos megfagyhat. Micsoda felelőtlen emberek a szüelid! Az én szüleimnek is vizslája van, de ősszel az éjszakákat már bent töltötte, télen pedig szinte mindig bent van a sétát kivéve. Valamit sürgősen kéne tenned:(
2013. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meghalni szerintem ettől tuti nem tud. Van kutyaháza?

Átmeneti megoldásnak jó lenne ha aludhatna a garázsban vagy valami ilyesmi helyen. Szerezz neki rongyokat vagy valamit hogy melegítse. Szóval a lényeg az hogy ne a hóban kelljen majd aludnia hanem csinálj/vegyél neki valamit!

2013. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De, megfázhat, amibe belehalhat. És meg is fagyhat teljesen ha már nagyon hideg van.
2013. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát nem túl ideális csak kinti kutyának tartani. Főleg, mert szeret a gazda mellett lenni és mert rövid szőre van.


De megoldható. Ismerek egy vizslát, akit kinti kutyaként tartanak kölyök korától kezdve. Szigetelt kutyaháza van, naponta 2x sétál szabadon a gazdával. Télen, ha már tartósan hideg van, és szilveszter éjszaka beengedik a ház előszobájába.

Nem állítom, hogy ez az ideális, de ezt is meg birja szokni.

Az viszont egyáltalán nem tesz jót, hogy most hirtelen egyszerre kirakták a hidegbe. Legalább megvárhatták volna vele a tavaszt, hogy lehet ideje hozzászokni a kinti léthez.


Ha már nem akarják, hogy bennt legyen a lakásban, akkor legyen szigetelt kutyaháza és legalább éjszaka alhasson esetleg a garázsban, ahol nincs annyira hideg.

2013. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hovarju ***** válasza:
100%
A szigetelt kutyaházba tegyetek neki szalmát. Az szigetel is és nem ázik át, mint a ruhák, plédek.
2013. dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jó ,bélelt,száraz háza van,túléli.De nem a legjobb egy addig benti kutyának.Bele nem hal,szerencsére.Ha van garázs,vagy fészer,tehetnek rá kutyaajtót és akkor biztosan védett helye van.Ezt még te is megfinanszîrozhatod neki,vagy egy jó minőségű,szigetelt kutyaházat.A trixinek vannak jó lapra szerelhető termékeik,amiket gyorsan össze lehet rakni.
2013. dec. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen háza van a kertben?
2013. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy jól hőszigetelt ólja, ami nem huzatos helyen van, akkor semmi baja nem lesz kint a kutyának. Még egy vizslának sem :)


Ha viszont nincs semmilyen ólja kint, akkor igen, simán megfagyhat, mert rövidszőrű és csak úgy a szabad ég alatt nem fogja bírni a hideget.

2013. dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Mondjuk annyi eszük lehetett volna, hogy nem télen teszik ki, hanem tavasszal, mert úgy könnyebben hozzá is szokik a kinti léthez. De amúgy meg, lehet jobb lenne neki másik gazdát keresni, mert ahogy kirakták, gondolom nem is foglalkoznak vele, márpedig egy vizslát foglalkoztatni kell, nem kerti dísznek való kutya.
2013. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!