Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szemétség egy kutyát...

Nem szemétség egy kutyát beengedni a meleg lakásba, majd kiküldeni újra a hidegbe? Ettől szenved a kutya nem?

Figyelt kérdés

Nagymamám kint tart kutyát, de "jóságból" beengedi ha hideg van fél-1 órára majd kiküldi.

Szerintem ettől csak még jobban fázik a kutya! Átmelegszik kicsit, majd megint kimegy a hidegbe az rossz!

Másnak mi a véleménye?



2013. dec. 10. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha kimegy utána csak még jobban fázik, több kárt csinál vele...
2013. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Nekem kinti-benti kutyám van, tehát akkor megy ki amikor akar és akkor jön be amikor akar.

5 hónapos egyébként, tehát kölyök még, nem olyan szívós, mint egy felnőtt kutya, de a nap 24 órájából 16-ot minimum kint tölt ha esik ha fúj (nálunk a hó is megmaradt), bent pedig a forró kályha mellett alszik, de ha felébred és kimegy játszani, simán eltelik 4-6 óra is mire újra be akar jönni. Akkor is csak tesz 2 kört a házban meg iszik pár kortyot és megy is ki. Szinte csak éjszaka van bent, de hajnalban megint megy ki.

Nem látom, hogy szenvedne, különben ki se menne.

2013. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Más az, ha önszántából megy ki, vagy mert muszáj..
2013. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sem jó, kivéve talán ha csak éjszakára van beengedve és mindig rendszeresen.


A második válaszoló esete szerintem más, mert ott a kutya dönt, hiszen szabad ki-be járási joga van. És gondolom hozzászokott már, hogy mikor hol van így megszokta a szervezete.

De ha valaki csak úgy beengedi, amikor úgy gondolja, majd kiküldi úgy, hogy a kutya erre nem tud felkészülni, az szerintem nem a legjobb. Összevissza ingadozik a testhőmérséklete a nap folyamán. Ha már valakit nem zavar, ha néha bent van a lakásban, akkor inkább éjszaka legyen bent, hiszen akkor még hidegebb van, mint nappal.

De ha van neki rendes kutyaház, akkor nem szükséges beengedni. Általában amelyik kint van, az bírja a telet, csak az ember megsajnálja, mert szerinte fázik. Amelyik pedig nem bírja a hidegeket, azt eleve bent kellene tartani ilyenkor állandóan.

2013. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
nem szenved, semmi baja, ha kicsit átmelegszenek az izületei. Egy alapjáraton amugy is kinnt tartott kutya, nem is vágyik a meleg lakásra pár óránál többet. feltéve ha a nagymamád kutyája nem egy rövid szőrű fajta.
2013. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen más, ha a kutya magától jön-megy amikor jónak látja, és az, hogy "jóságból" beengedem fél órára, utána meg kirugdosom a hidegbe. Ezzel csak árt neki. Amúgy milyen fajta, és mennyi idős?
2013. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
milyen fajta a kutya?
2013. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szálkás szőrű tacskó. Van ám szigetelt szélvédett háza!
2013. dec. 11. 11:32
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Fél-egy órára ki-be engedni sztem hülyeség.

Ha már beengedi, legalább 2-3 órát tudjon melegedni szerencsétlen.

Nálunk úgy van, hogy reggel vagy kiengedem és elmegy dolgát intézni, majd a házába és aztán sétálni megyünk, vagy kapásból ki se engedem hanem együtt indulunk sétálni.

Nappal még jórészt kint van, nincs olyan hideg. Aztán olyan 18 körül bejön, majd együtt megyünk ismét sétálni este...utána bejövünk, vacsi és alvás :)

2013. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak kárt csinál vele...megfázik a kutya így. akkor vagy tartsa bent vagy hadja kint..ha felmelegszik és utána kimegy a hidegre megbetegszik, ugyanígy van az embernél is
2014. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!