Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugodtan adhatok a kutyának...

Nyugodtan adhatok a kutyának csirkenyakat, csirkeszárnyat?

Figyelt kérdés
Főzni szoktam neki, de most elbizonytalanodtam, annyi helyen írják, hogy nem mindegyik milyen csontot kap, mert van ami szilánkosra törhet. Nem vagyok biztos benne, hogy ez csak a combcsont és pl. a sertés lapocka, vagy a szárny és hasonlók is?
2013. dec. 10. 20:44
1 2
 1/11 Salamon Bálint ***** válasza:
45%
Csirkenyak nem törik szilánkosan. Szárny és comb igen.
2013. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én adok nekik mindenből. Soha nem volt gond. Én nem hallottam még olyat hogy baja lett volna tőle, max bélcsavarodást. De ha szépen eszi a kutya nem lesz baja
2013. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én eddig egyben adtam a szárnyat is, de most olvasgatom több helyen, hogy a szárnyasok végtagcsontjai (csöves csontok) veszélyesek lehetnek. Bár eddig nem volt gond, de nem rizikózok, ezentúl majd kihúzgálom a csontokat. :)
2013. dec. 10. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen nincs rizikó.
2013. dec. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%
Igen, a csöves csontok csak főve okoznak problémát, nyersen mehetnek. Ugyanez van pl. a hal szálkáival is :)
2013. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na ezt a nyers dolgot sem hallottam még, nagyon köszönöm! :)
2013. dec. 11. 00:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Sokan etetünk nyersen, itt olvashatsz rólla.

[link]

2013. dec. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Új dolgot nem tudok hozzá fűzni, csak megakarom erősíteni azokat akik a nyerset írták :)
2013. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha megbízható forrásból venném a húst (tehát ahol tudom hogyan tartják az állatot) akkor nyugodt szívvel adnám nyersen. Míg otthon tartottunk haszonállatot mindig nyersen kapták, így viszont inkább biztosra megyek és megfőzöm. :)
2013. dec. 12. 01:19
 10/11 Jázi&Csenge ***** válasza:

Nem kell felni, a fagyasztas is ugyanolyan hokezeles, mint a fozes, csak be kell tartani az eloirt idotartamot (ez minden husnal mas), es akkor semmi problema nem lesz. :) Egyedul a sertest kell megfozni. En szemely szerint nagyon BARF-parti vagyok, csak ajanlani tudom, sokkal jobb a fott kajanal es barmelyik tapnal is. Ezeken az oldalakon utanaolvashatsz, gyujthetsz sok informaciot:

[link]


[link]


[link]


[link]


Facebookon is vannak csoportok, ha tenyleg erdekelne a tema. :) Amugy a fozessel sincs baj

2013. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!