Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Engedelmes vizsga 1 szint)...

(Engedelmes vizsga 1 szint) Mi az a csoportkerülés? És hogy csinálják? Hogy lehet megtanitani?

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 17:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A csoportkerülés az az, mikor 4 ember kiáll négyzetben és neked pedig a kutyával meg kell kerülni két embert úgy, hogy a kutya láb mellett követ téged. Az első embert úgy kell megkerülni, hogy te menj el az ember mellett, a másodikat pedig úgy, hogy a kutya menjen el az ember mellett. Tehát láb mellett követésben haladtok a kutyáddal, majd egy balra át-al haladtok a csoport felé, ott leírtok egy 8-ast az emberek megkerülésével, majd a csoport közepén megállsz, a kutya pedig leül melléd. A csoport ezután elhalad és te csinálod tovább a vizsgát.
2013. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Ilyen, csak ez még gyakorlás alatt áll.


http://www.youtube.com/watch?v=ylkQaAyMKzU

2013. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ja igen. Lényegében a láb mellett haladást kell megtanítani a kutyának és ugye a láb mellett ülést. Na meg, hogy ne az emberekkel foglalkozzon, hanem veled :)


1-es voltam.

2013. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ezt zavaró körülménynek hívják. Jelentősége az, hogy a kutya a közel álló, vagy mozgó embereket szokja, ne szagolgassa.

Szorosan láb mellett kell haladnia a vezető mellett és az egyik embert jobbról lehetőleg szorosan, a másik embert meg balról kell megkerülni. A csoporton belül egy leüléssel.

2013. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 zsuzsabazsa ***** válasza:

A videóhoz még annyit hozzá lehetne fűzni, hogy az elindulásnál amikor a gazda kilép a kutyával azt mindig és mindig a bal lábával tegye. A videón a jobb lábával lép ki a kutya mellől. Az emberek megkerülésénél igyekezni kell minél szorosabban az idegen mellett elhaladni az sem baj ha súrolja. A csoporton belül való bal lábnál beülésnél szorosan üljön a kutya a láb mellett, érjen a kutya a gazda bal lábához. A videón a kutya mesze ül.

Ezeken kéne egy kicsit igazítani.

2013. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én linkeltem a videót. Ahogy írtam is, látszik és írják is, hogy gyakorlás, tehát nincs még az a kutya rendesen képezve :)


Egyébként azt én sem tudtam, hogy bal lábbal kell indulni...

2013. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
72%
A bal láb azért fontos, hogy a kutya érezze rögtön az elindulás pillanatát. A jobb lábas kilépésnél amellett, hogy szabálytalan, a kutya lépés hátrányba kerül vagyis egy lépéshosszt lemarad.
2013. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tudom hogy gyakorlás de azért írom, hogy a rossz ne rögzüljön.
2013. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Persze, értem. Gondoltam, hogy azért írod :) Csak számomra ez alap, hogy a helyes feladat kivitelezésre tanítom a kutyát. A videót csak azért linkeltem, hogy egyáltalán lássa a kérdező, hogy kb. mi a feladat. Csak azt találtam így hirtelen.
2013. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Csak nekem kicsit fura, hogy nekünk a suliba nem mondták el ezt a bal lábbal indulásos dolgot...


Első voltam...

2013. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!