Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elso elengedes?! Ti, hogy...

Elso elengedes?! Ti, hogy csinaltatok?

Figyelt kérdés
A kutyam most 1 eves, kiskoraban sokat setaltattam szabadon, akkor hivasra jott hozzam, de amugy se ment el tolem messzire. Aztan meglatott egy biciklis bacsit es odarohant hozza, az volt az elso, hogy nem figyelt ram. Utana ez egyre tobbszor elofordult meg olyanokat csinalt, hogy szaglaszott es hiaba szoltam neki ram se nezett. Nagyon elkeseritett a dolog. Utana mar el se mertem engedni. A kozeli sportpalyara vittem ki mindig es ott gyakoroltuk a behivast. Most ott tartunk, hogy ott mar visszajon, de hat ott annyira nkncsenek ingerek. Szerintem, ha meglat egy embert/kutyat/macskat akarmit odarohanna. De ha nem engdem el sose tudom meg. Van a kozelbe egy ut. Bal odalt a patak, jobb oldalt egy nagy ret; de utana ott a fout. Egyszeruen nem merem elengedni, keptelen vagyok levenni rola a porazt annyira feltem. Nektek, hogy ment az elso elengedes?
2013. dec. 11. 20:25
1 2
 11/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Artúrt egy hétfői napon, 9 hónaposan adta le öreg gazdája a gyepire-menhelyre, mi csütörtökön hoztuk ki...kb. 2.-3. napra lett meg a neve: Argos :P

Csütörtök délután hazaértünk, megcsináltuk a helyét, majd indultunk egy nagy sétára barátnőmmel és német jucijával. Argos flexin volt, alig ment el pár méterre, tartott még a forgalomtól és kicsit más kutyáktól is.

Másnap délelőtt szintén flexin sétáltunk ketten a két kutyával, azonban délután már csatlakoztak hozzánk mások is...mivel Argi bennem és a falkában kereste a biztonságot, ezért hazafele már elengedtem a pórázról :)

Szombat délelőtt még csak az ismerős kutyákkal engedtem el, délután azonban már akkor is, mikor ketten voltunk a parton :)

Kb. 1-2 hét után kezdett nyílni a csipája, hogy nem jött hívásra...kaja még nem érdekelte...de pikk-pakk fejlődött, napról-napra :)


Most a szomszéd német juhászával foglalkozom...kb. 3-4. séta alkalmával 3 méteres pórázt maga után húzva elengedtem...aztán újabb 2 alkalom után le is csatoltam róla. Mindez 3-4 kutya között! A falka összetartó ereje szuper, érdemes kihasználni :)

2013. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Murrt irjatoj ugyanazt mint en?? ...Olvastatok a szabalyzatot egyatalan?....Nem szabad ugyanazt irni ha ugyanazt akarod akkir az eloted szolonak nyomd a zold kezdt..
2013. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!