Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutyám volt, akit...

Domináns kutyám volt, akit fél évesen ivartalaníttattam, tegnap a futtatón meghágta egy másik és hagyta magát, miért?

Figyelt kérdés
Kölyökként nem hagyta magát, inkább domináns volt a mozdulataiból ítélve, bár hágni sosem próbált. Erre most mit látok? Megy rá egy ivaros kan és hágja ezerrel, a kutyám meg csak néz. Mostanában mindenkinek mindent hagy, simán elmorogják a többiek. Miért van ez? Nem zavar mert inkább értsen a szóból mintsem agresszív legyen, DE HAGYJA HOGY HÁGJÁK=totálisan ledominálják? Nem is értem.
2013. dec. 11. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Én meg téged nem értelek! Miért kellett 6 hónaposan ivartalaníttatni szerencsétlent? Azért, mert Amerikában most ez a trend? Szegény kutya ki sem tud rendesen fejlődni. Nem beszélve arról, hogy a dominanciának nem sok köze van az agresszióhoz...
2013. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Az ivartalanítás miatt van.
2013. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
nem lesz baja a korai ivartalanítástól! most mennyi idős? milyen fajta?
2013. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért, mert:

1. nem vagyok tenyésztő sem "hobbyszaporító"

2. az orvos megerősítette hogy csak jót teszek vele

3. NAGYON domináns volt

4. már akkor ivarérett volt, leszálltak rendesen a heréi és elrohant egy tüzelő szuka után, alig tudtam megfogni.

Nem bántam meg, ha ez az ivartalanítás miatt van, akkor oké. Én inkább olyasmire gondoltam hogy a falkavezértől várta el hogy csináljon valamit, mondjuk le is szedtem róla a másik kutyát mert annak a gazdája nem tudta, csak furcsa volt. SZERENCSÉTLEN ivartalanított kutya egyébként mindenben férfi maradt.

2013. dec. 11. 21:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Most két éves, valamilyen roti-keverék, de találtam szóval nem tudom pontosan. A doki szerint roti tuti van benne, de többet ő sem tudott mondani, esetleg valamilyen masztiff. Picike volt, valószínűleg bántották is és a hidegbe tették ki, onnan eredhetett a nagy dominancia régen.
2013. dec. 11. 21:30
 6/12 anonim ***** válasza:

'Picike volt, valószínűleg bántották is és a hidegbe tették ki, onnan eredhetett a nagy dominancia régen.'


Kevered a fogalmakat. A dominancia egy veleszületett tulajdonság, nem 'kialakul', meg 'lesz'. Amit leírtál, az utalhat a szocializáltság hiányára, félelmi agresszióra. Persze ettől független lehet domináns is, csak nem az általad leírt okokból. Bár kétlem, hogy az, mert egy igazán domináns kutya nem hagyná meghágni magát, jelezné, hogy ez nem oké. Annyira meg legyen már önálló egy kutya, hogy tud szólni egy morgással, nem áll, mint egy darab f-sz, és mindent a gazdától vár. Persze balhéba ne menjen bele, de védje meg magát.

2013. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerint önállótlan?

Régen többször verekedett össze más kutyákkal, egyszer egy nála sokkal nagyobbat kapott ki, az meg véresre harapta a fejét holott NAPONTA vitték a futtatóra, és mindenkivel jóban volt. Legtöbbször már az összebarátkozáskor a másik kutya fölé magasodott és nyakra ment. Ez szerintem nem sima dominancia.

2013. dec. 11. 21:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Off:

Raknál fel róla fotót? :)

Nagyon kíváncsi vagyok rá.

On.


Valszeg tőled várja a megoldást, az én kutyám is van ezzel néha így. Ő rászól a többi kutyára, ha pofátlanak vele, de van egy bizonyos szint, aminél a segítségemet kéri (konkrétan bejön hozzám, h védjem be).

Van, h segítek neki, de legtöbbször hátralépek és szólok neki, h oldd meg, ilyenkor próbálkozik még több-kevesebb sikerrel. Ha már tényleg sok neki, akkor segítek.


Próbáld meg rábízni a dolgot, h fejlődjön ő is a problémák megoldását tekintve (dicsérj is rá, ha fejlődést látsz), de persze ez erősen szituáció függő.

2013. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak megadja magát egy agresszívabb egyednek.Van ez így,ha túl nagy a különbség,és a hágó kutya még neveletlen is.A gazda dolga lenne leszedni a kutyáját a másikról,vagy mint falkavezérnek,neked kell intézkedned.
2013. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A dominanciát is sokan azzal azonosítják, hogy egy kutya balhés, minden kutyának nekimegy, agresszív. Ez ahogy írtam, inkább a szocializáció hiánya, félelmi agresszió, vagy abból ered, hogy úgy érzi, meg kell védeni a falkáját (ergo nem a gazdi a vezér). Egy domináns kutyának a testtartása, a kiállása, a járása, mindene azt sugallja, hogy ő a főnök. Ritkán keveredik balhéba, mert a legtöbb kutyának azonnal leesik, hogy vele nem lehet kötekedni.
2013. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!