Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeverekedett a kutyám...

Összeverekedett a kutyám (pórázon) egy másikkal (szabadon), a másik kutya megkapta a lábam mikor szétszedtem őket, a szüleim szerint én vagyok a hibás, igazuk van?

Figyelt kérdés
Tegnap a délutáni játékból jöttünk haza a shar pei kutyámmal. Észrevettem, hogy felénk tart egy kutya amelyik mindig szabadon van, de nagy ívből tojik a gazdájára, sosem megy oda hozzá, ha az közeledik ugrálni kezd, játszik. Próbáltunk kerülni, de ő szemtelenül körbe ugrálta a kutyámat, az enyém meg az ilyet nem szereti, fáradt is volt, megmorogta. (Sosem verekszik, de mikor elég neki valamiből annak hangot ad.) A másik kutya gazdája kb. 300 méterre volt tőlünk egy társasággal és cigizett, kiabált párat a kutyájának, de nem mozdult meg. Összeverekedtek, de nagyon megijedtem mert a másik egy olyan magasságú, de harmad olyan széles keverék kutya, féltem nehogy baja legyen. Közéjük nyúltam, mire a keverék összekarmolta a kezem, majd nekem ugrott és elszakította a nadrágomat. Ugyan csak megkapott, de kicsit vérzett a helye, nem is ez a lényeg. Egy másik kutyás pasi segített nekem, ő vitte vissza a csajhoz (aki még mindig nem mozdult meg!) a grabancánál fogva a kutyáját, és kérdezte nem akar-e esetleg bocsánatot kérni tőlem, mire a csaj közölte, hogy "Most mit problémáznak, nem is harap akkorát?"... Kaptam tetanuszt, de mikor elmeséltem a szüleimnek a dolgot még engem szúrtak le, hogy miért nem engedtem rá a kutyámat, az elintézte volna! Ti ilyenkor mit tettetek volna a helyemben? Nem az volt a helyes reakció, hogy egyből próbáltam védeni mindkét kutyát? Úgy el vagyok keseredve, hogy ezek után még le is szidtak, nem elég hogy a tetanusz nagyon fájt. :( Talán rosszul reagáltam?
2013. nov. 30. 17:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
5%

rosszul bizony. verekedő kutyák közé nem szabad nyulni mert ez lesz az eredménye.


ha leközelebb ilyen van hagyd őket, elintézik egymást közt. Az ilyen játékbol induló morgás miatti veszekedések amugy se komolyak.

2013. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Engem a helyedben nem érdekelt volna a másik kutya épsége, inkább akkorát rúgtam volna belé, amekkorát tudok.

Nagyon veszélyes így két kutya közé nyúlni - de azt jól tetted, hogy megpróbáltad te lerendezni a dolgokat, mert az sose vezet jóra, ha ezt a kutyák teszik. Máskor, ha egy kutya így oda akar menni hozzátok, zavard el, hogy megelőzd a bajt.

2013. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút a nő a hibás.

- idegbeteg, antiszoc kutyája póráz nélkül volt

- szétválasztásnál se kapkodta magát

- még ő szól be?!!?!


Te teljesen rendben voltál, pórázon volt a kutyád, igyekeztél a veszélyt is elhárítani. Bár ha még egyszer ilyen előfordul, inkább a saját kutyádat védd. Csúnya dolog, de ha elkezdesz a másikkal foglalkozni, esélyes hogy pont úgy rád támad mint ahogy most. Ilyenkor küldd magad mögé a kutyád, az idegen kutyára pedig üvölts rá, lehetőleg úgy, hogy a gazdája is hallja. Én biztos nem csak egy ejnyebejnyét mondtam volna annak a nőnek...

2013. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás, hanem a nő volt az! Én a helyedben rendőrt hívtam volna. Nem normális dolog, hogy a behívhatatlan kutya póráz nélkül flangál, a gazdája meg szarik rá, meg még neki áll feljebb ezek után.
2013. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%

Hát a szüleid elég szerencsétlenek, hogy arra biztatnak hogy kutyaviadalt rendezz az utcán.. Helyükben biztos nem szidlak le ,de megkerestem volna a kutya gazdáját és kártérítést követelek, bizonyítéknak ott az orvosi papír is, mert emberre veszélyes kutyát de semmilyen kutyát nem szabad póráz nélkül elereszteni ,főleg ha oda se figyelünk rá. Ha nem hajlandó erre a gazda, akkor úgy beperelem kutyával való szándékos veszélyeztetés és 8 napon túli sérülés okozása címén ,hogy még 3 év múlva is bíróságra jár majd aztán kifizetheti a teljes perköltséget. Nekem lenne időm ilyenre, de mindenki másként reagálja le ezt ,van aki szimplán pofánvágná a flegma pitsát, az is jó módszer.

Kifejezetten utálom az ilyen póráz nélkül sétáltatott ebek gazdáit, mert nekem is egy ilyen okozott sérülést, és a fenti módon jártam el vele szemben.

2013. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 paciii34 ***** válasza:
Egyáltalán nem a te hibád! Én is ugyan ezt tettem volna,nem te tehetsz róla hogy valaki nem képes figyelni a kutyájára.Szerintem helyesen cselekedtél,hogy védted mind két kutyát.A szüleidet meg nem értem,mi az hogy "ráhagyták volna"?Ezt sosem szabad ráhagyni,bármelyik kutya elpusztulhatott volna!
2013. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hibás, de két kutya közé nem szabad benyúlni. Ha a másik kutya gazdája nem egy ostoba p*csa, mint a fenti példában, akkor a legcélszerűbb, ha mindkét gazda a saját kutyáját próbálja kihúzni a verekedésből. Ha a másik gazda így viselkedik, ahogy ez a fenti, akkor nehezebb az ügy, ha nincs kéznél egy vödör víz. Mindenesetre a szüleidnek nincs igazuk, nem jó ötlet hagyni a kutyákat hogy jobban belelovallják magukat a verekedésbe.
2013. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

A szüleim nem igazán értenek a kutyákhoz, nem tudják hogy mennek ezek a dolgok, meg nekem minden kutya kutya, szerintük ha nem az enyém pusztul, akkor kit érdekel. Sajnáltam volna a kis keveréket, mert esélytelen lett volna az enyémmel szemben, már ránézésre is. Próbáltam mondani a nőnek, hogy legalább egy nevet és telefonszámot mondjon, de nem volt hajlandó, mondtam hogy rendőrt hívok erre kiröhögött hogy "És szerinted meg is várom?"... Nem tudtam volna mit csinálni, és azt is közölte velem hogy ha bírósági ügy lenne belőle, akkor az ő társasága (8-10 ember) egyöntetűen mondaná hogy az enyém támadott az ő pórázon lévő kutyájára, szóval ne is próbálkozzak. Gondoltam veszett ügy, fájt a kezem úgyhogy inkább hazaballagtam.

De nagyon köszönöm a válaszokat, legközelebb nem nyúlok akkor közéjük csak első kutyám, és még tapasztalatlan vagyok. :) Most kicsit jobb kedvem lett, még egyszer köszönöm!

2013. nov. 30. 17:38
 9/33 anonim ***** válasza:

Ne érezd rosszul magad, csak jót akartál. Ilyen helyzet lenne, én sem nagyon tudnám hirtelen, mit kell csinálni - ilyenkor pedig könnyen választjuk a hirtelen eszünkbe jutó, legrosszabb megoldást.


Mindenesetre, leírom mit láttam a minap:

Doberman pórázon nyugodtan sétál. Szembe jön egy "hölgy" póráz nélküli pincsi nagyságú kutyával. A kiskutya nekiment a Dobermannak. Az felkapta, megrángatta, majd a kiskutya a falon landolt. Szerintem, ez így teljesen jó, mármint a kutyák lerendezik egymás közt az ilyen dolgokat.

Ha a gazdája nem tudja megnevelni, hogy ne rohangáljon oda mindenkihez agresszívan, egy másik kutya megteszi helyette.


Az én kiskutyám is ilyen odarohanós, de ha elmorogják, abból ért. Igaz, kölyök még, de legalább megtanulta az alapvető kommunikációt a fajtársaival. Amúgy, csak Gellért hegyen engedem el, "kutyás" részen, vagy ha olyan van, megfogom mielőtt elfuthatna ismeretlen kutyák felé.


Parkban pedig, nem hagyom hogy kedvére bóklásszon. Addig lehet szabadon, míg játszunk, és rám figyel. De ha egy ismeretlen kutya jön, mindíg pórázon viszem oda, biztos ami biztos alapon.

A másik gazdinak is hasonlóan kellett volna tennie, cigizés és trécselés helyett. Akkor nem került volna a kutyája, és ártatlan szereplők kellemetlen helyzetbe.

2013. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Huhh, szívesen rongyosra verném az ilyeneket, hiába nő...

Mindenesetre fel a fejjel, jó látni, hogy értelmesen viselkedtél/viselkedsz, és felelős gazdája vagy a kutyának.

2013. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!