Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normálsi h ha parkban az...

Az normálsi h ha parkban az egyik kutyához kötelít egy másik, az egyből odamar?

Figyelt kérdés

nyilván azért visszük a kutyánkat parkba hogy ott játszunk labdázzunk vele,közösségi életet éljenek a kutyák.

Ha vagyok én egy ponton, a kutyámmal, és egy másik eb a gazdájával közel jön, mondjuk 3 méter. Ekkor feltételezem, hogy nincs para, a kutyám is odamenne szimatolni. Ekkor a másik eb hirtelen nekiesik, az enyém nyilván megijed, sír, majd nekem kell elkapni az enyémet... ma történt egy ilyen eset, enyém közepes testű keverék, kontra 3x akkora doberman. Komolyan mondom, nem értem.

Gazdája reakciója: hát az ő kutyája sajnos ilyen paraszt. :O

Már vagy 3 parkból elhúztuk a csíkot, mert tele van ilyenekkel. de mit lehet reagálni akkor, ha hirtelen az "áldozat" szerepébe kerülünk, ráadásul nem is úgy hogy mi lennénk a hibásak? És azt vettem észre, hogy legtöbbször a magukra nagyon büszke, a hét 5 napján kutyasuliban feszítő emberek kutyái reagálnak ilyen nemnormális módon.

Életvidám keverék kutyusoknak -akiket én ismerek- eszük ágában nincs random megtépni egy másikat.


2013. dec. 9. 18:05
 1/9 A kérdező kommentje:

Úgyhogy, ha esetleg olvassa ezt valaki akit érint:

Mindenki, akinek antiszociális, "paraszt", agresszív stb kutyája van, legyen szíves vegye a fáradtságot, mutasson némi emberiességet, és tegyen rá egy pórázt, vagy legalább kerülje a többi békés kutyást, és ne szívassa őket. Ezer hála.

2013. dec. 9. 18:08
 2/9 A kérdező kommentje:
Valamint, biztos talál a kutyájának másik "paraszt" társat, akikkel kedvükre marhatják egymást, verekedhetnek körömszakadtukig, tényleg ne szívassák már a többieket.
2013. dec. 9. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
nem, nem normális, de nem a kutya tehet róla, hanem a gazdája,
2013. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem normális!

A dobi szabadon volt egyébként?

2013. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi. félreértések elkerülése végett: nem szekálok semmilyen kutyasulit, sem azokat akik járnak oda.

Csak furcsa, hogy néhány eb, azon kívül hogy a gazdáját csorgó nyállal tudja lesni, (ami persze tökjól néz ki, csak nem túl hasznos) egyéb fontos területeken valahogy nem remekel.

2013. dec. 9. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jófejek a parkban, pedig az én kutyám is "bunkó", persze nem így, sosem támadott. Ő csak éppen kiszemel valakit (általában azt aki NEM akar vele játszani) és hiába vannak még ott huszan, ő annak az egynek a pofájába bújuk bele, megy utána mindenhova, aztán meg csodálkozik ha odamorrantanak neki egyet. Plusz 35 kg, és állandóan úgy játszik mint egy tank, a seggével csapja arrébb a többieket. Ilyenkor szerintem a gazda dolga figyelni a kutyáját folyamatosan, én is ha látom hogy már zavarja a másik kutyát akkor pórázra fogom és nem engedem oda.

Ellenben sokszor csak egyszeri eset, az enyémnek is kapott már oda amúgy nagyon jó haver, mert éppen aznap nem úgy volt, nem akart játszani, aztán másnap megint legjobb pajtik lettek, egy ilyen eset után ne menjetek el az egész közösségből! Figyeld a gazda reakcióját és ha látod hogy nem kér bocsánatot, sőt, büszkén feszít akkor mondd meg neki, hogy elnézést, de téged zavar hogy a kutyája így közelít, meg kéne próbálni másképp összeismertetni őket.

2013. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szabadon volt, igen. Pár napja, ugyanazon a helyen egy németjuhásszal esett ez meg, stb.

Ja, és ők jöttek oda, ezért szomorított el a dolog.


Nagyon furcsa, itt a városban ahogy tartják a kutyákat.

Jópár évvel ezelőtt egy farmon éltem, kisebb kutyafalka is volt. Nem jártunk velük suliba, de soha semmi balhé nem volt köztük, szabadon éltek úgymond. Ha véletlen arra tévedt egy kóbor eb, vagy másik kutya egy másik birtokról egyszer nem verekedtek, vagy reagáltak agresszívan.

És p*fám leszakad, hogy itt meg kutyasuli megy, meg mindenki annyira okos, és alig látok egy normális kutyát, amelyik nem szélsőségesen, vagy abnormálisan reagálna.

2013. dec. 9. 18:32
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyasuli csak akkor ér vmit, ha gazdi otthon és sétán is betartatja a tanultakat.

Ha szabadon volt a kutya, az gáz...

2013. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy újabb jelenség...


Mármint a kutyasuliba járó - jó esetben - mégis idióta gazda azt gondolja, hogy akkor most beleugranak a mélyvízbe, vagyis irány a park, kutyát elenged és figyeli a reakciót, mert ő jár kutyasuliba és ott asszondták és majd ő ......


Bakker a kutyasuli sem mindenható - mint ahogy itt már írták is. A kutyanevelés nem csak a kutyasuli idejére korlátozódik. A gazdát kéne megnevelni de ez ugye szabadonválasztott......

2013. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!