Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kutyaiskola Budapesten...

Jó kutyaiskola Budapesten (nem horribilis áron)?

Figyelt kérdés
A tesómnak szeretnék Karácsonyra egy alapfokú tanfolyamot kifizetni. Nincs óriási gond a kutyájával, csak egy kicsit el van kapatva, meg arcoskodik a futtatóban. Tudtok olyan sulit ajánlani Pesten, ami könnyen megközelíthető a XIII. ker. Lehel tértől, normális az oktatás, van a tanfolyam végén vizsga és nem kerül 40-50 ezerbe?
2013. dec. 12. 13:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ilyen nincs. Tök jó az ötleted, de tudomásom szerint mindenütt 40.000Ft körül van a suli. Igazság szerint én sosem voltam még, őszintén szólva nekem erre nem telik. Szerintem sokan vannak még így vele. Nem is értem, hogy mi kerül ott annyiba? Rendben van, hogy a szellemi tudást átadják, segítenek de... na mindegy, ez más kérdés. :)


Szóval tudomásom szerint mindegyik 40 körül van sajna. :/

2013. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Láttam 20 ezerért is 7 heteset, heti három alkalommal, hiper-szuper-mester kiképzővel, stb, stb, de csupán a honlapok nézegetése alapján nem nagyon tudok dönteni. Természetesen elsőként néztem meg a Tükör sulit meg a Cerberost, de drágállom őket.
2013. dec. 12. 15:15
 3/25 anonim ***** válasza:
Akela kutyaiskola nincs nagyon messze, és 30 ezer a tanfolyam tudtommal.
2013. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Én csak olyat tudok, ahova ne menjen. Alfa kutyaiskola. Egy teljesen laikus ember 5 és fél hónap alatt lehet kiképző, csak hétvégi tanulással.
2013. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én tényleg azt nem értem, hogy mi kerül ennyibe?
2013. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Ha leosztod, akkor nem is olyan drága.

Tételezzük fel, hogy van 7 hétvége, és egy hétköznapi pótfoglalkozás.

Így egy hét alatt összesen 4 óra, az 7 hét alatt 28 óra.

Ha a 49 ezret leosztod 28-cal, akkor 1750 egy óra. Ennyiért nyelvórát sem kapsz, és végülis ez nyelvtanulást.

Az oktatónak oda kell mennie, az benzin, pályabérlet, eszközök, azok felújítása, a kerítés karbantartása, fűnyírás, pályavilágítás, az oktatók bére, stb .

Én régóta matekozok ezen, de akárhogy számolom, nem tudnék összehozni úgy egy kutyaiskolát, hogy meg tudjak belőle élni én egyedül. Nem meggazdagodni, csak megélni.

2013. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

Semmi baj az Alfával, ráadásul van egy a Dózsa György út mellett, mi is oda jártunk.

Mondjuk 45 ezer. Ha tesód meg tudja oldani, h akár karácsonyi pénzből kifizet 20-at, akkor te ki tudod fizetni előre a felét neki. És a maradékot majd ő fizeti később.

2013. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Hát nálunk azért szinte senki nem használta ki a pótfoglalkozást (egyik tanfolyamon sem), asszem kb egyszer, ha volt a hét hét alatt - szóval nyugodtan számoljunk 21 órával, az meg már 2333 Ft/másfél óra.

Egy átlag csoportban van kb 15 ember (tükör iskola). Az azt jelenti, hogy 1,5 óra alatt befolyik 35000 Ft. Tehát egy óráért 23333 Ft jön be.

Tehát a 7 hétért kb fél milka jön be.

Egy csoportban van 1 főoktató, és 1 segítő (ill. vannak még egyéb minionok, de ők inkább passzívak, szóval van kb 2 aktív tag). Tegyük fel, hogy mindkettő kap 2x100 ezret. Akkor is maradt még majdnem 300 ezer.

Ez pedig csak egy csoport.

A területnek persze valószínűleg van bérleti díja (vagy nincs), de ha az akadályok és a pályák megvannak, akkor tulajdonképpen minimálisak a fenntartási költségek.


Szóval szerintem a tükör iskoláknak nagyon jól megy, és a többi iskolának sem ráfizetés (tehát nem drága hobbi).


A nyelviskolával pedig jobb nem összehasonlítani, mert amiket én néztem, ott 100 óra 60 ezer forint, tehát 1 óra 600 Ft (sok kutyaiskola meg több, mint 2000). Ilyen árat az első két iskolában láttam, amit google kidobott, és kb 10 fős csoportok vannak.


Mindezt úgy, hogy az oktatók az esetek nagy többségében nem képesek tartani a kiírt menetrendet, kicsi idő jut az egyes párosokra és az első tanfolyam alig ad használható tudást (max. annak, aki akkor volt életében először suliban, vagy az oviban titkon zenét hallgatott végig).


Szóval én sem értem igazán, mi kerül ennyibe egy tömeg-tanfolyamon, annak ellenére, hogy én megcsináltam mind a kettőt. xD Rajtunk mondjuk nem segített a módszer, de nagyon sokan mondják, hogy nekik igen, valószínűleg ennek az árát kérik el (meg ha valaki több dolgot csinál a klubban, akkor visszajön az ára a tanfolyamnak - szóval, aki megcsinálta a tanfolyamokat, menjen klubozni :)).


A fentiek mind tükör iskolákra vonatkoztak.

2013. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon off, de ki vagyok akadva, h még egyszer ki kell fizetnem 50 ezret a tükörnek, h mehessek náluk haladóra, h mehessek klubozni.

Ha lenne máshol normális klubrendszer, eszem ágába se jutna.

2013. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Az Alfa jó lenne, mert nagyon közel van és most 40 ezer a 10 hetes alap+középfokú. Azért remélem, hogy nem olyanok oktatnak náluk, akik hasonló képzést kaptak... plusz hiányolom az weblapról azt, hogy mit is lehet megtanulni tulajdonképpen a tanfolyamaikon. Nekem ez így kicsit komolytalannak tűnik, plusz személy szerint nem hiszek a pozitív megerősítés mindenhatóságában... Aki oda jár, mik a tapasztalatok?


Elhiszem, hogy nem drágák, mert maga a szolgáltatás, a szakértelem, a telephely, a felszerelés mind drága, de mégiscsak drágább, mint a többi. Lehet, hogy a végén mégiscsak a Cerberos lesz belőle, mert 20% kedvezményre lennének jogosultak, és ők legalább szimpatikusak. Inkább adok minőségi képzést ajándékba drágán, mint ki tudja milyet, olcsóbban.

2013. dec. 12. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!