Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkshire terrierre mennyire...

A yorkshire terrierre mennyire jellemző a határfeszegetés?

Figyelt kérdés

Mennyire jellemző, hogy állandóan küzdeni kell vele, hogy pl. ne ugráljon az ágyra, ne rágcsálja a hosszabbító kábeleket, stb?

Az én kutyám havanese-yorkshire mix, egyszer se kellett rászóljak, hogy ne ugorjon fel, mert soha nem is próbálta meg. Nem rágcsál, nem rongál, teljesen nyugodt, a rosszindulat nagyon távol áll tőle. Ez az egész azért jutott eszembe mert átmentem osztálytársamhoz, neki van egy yorkija és egy igazi idegbeteg kutya, komolyan mintha rosszindulatú lenne. Tudja hogy valamit nem szabad, de csak azért is. Azonnal leugrik ha rászól a csaj de elfordul és rögtön visszaugrik. Ha 1 percen belül már háromszor van leszidva, keres magának egy szőnyeg csücsköt és elkezdi tépni, vagy most épp a hangfal kábelét kezdte rágni, le is húzta az asztalról a hangfalat. Szóval debil egy kutya. Gondlkoztam hogy szeretnék még egy kutyát, és mindenképp a kutyám egyik fajtáját szeretném, vagy a yorkit vagy a havaneset, de ez a legutóbbi yorkis tapasztalatom eléggé elgondolkoztatott. Jellemző ez a yorkikra, vagy csak ez volt egy elcseszett kutya?



2013. dec. 12. 23:38
 1/7 sippara ***** válasza:
75%
Ez a viselkedés nem a yorkikra, hanem az elkényeztetett, frusztrált, neveletlen kutyákra jellemző, nyugi :)
2013. dec. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A yorki terrier. A terrierek pedig önálló vadászatra lettek kitenyésztve - igen, a yorki is, méghozzá egér (és talán patkány) fogásra.

Lehet, hogy ma már erre nem használják a fajtát, de attól még terrier marad: önálló, akaratos kis Napóleon-komplexusos diktátor. :D


Ettől függetlenül egy rátermett gazdi, aki nem csak ölkutyának tartja, hanem foglalkoztatja, mozgatja, szocializálja és neveli, azért megbirkózik vele, nem is kell úgy teperni, mintha egy ma is aktívan dolgozó, sportoló fajtád lenne. :)

2013. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát most mit is mondjak...

Sipparának igaza van, de azért azt tudni kell, hogy egy yorki és egy havanese nem éppen egykutya:)


A yorki terrier, tehát alapvetően mozgékony fajta.Ha tisztességesen megneveled a kutyád és kielégíted a mozgásigényét akkor egy földreszállt angyalka... ha nem akkor lásd osztálytársad kutyája.


A havanes is kutya, tehát nevelni kell, bár a mozgásigény talán nem annyir erős mint a yorkinak.

2013. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Firestorm ***** válasza:

Nekem 12 évig yorkim volt.

Kölyökkorában szétrágott 3 cipőt és ennyi.Ha a helyére küldtem oda ment,nem őrjöngött nem rombolt,szobákba nem ment be csak,ha engedélyt kapott rá.Egyedül az elejtett zsepiket cincálta meg.Nem igényelt különösebb nevelést szerencsére nem volt akaratos kutya,nem hisztizett,nem támadott se kis se nagy kutyákat,nem voltak komplexusai.Gyerekeket szerette,nem volt ugrálós sem elkényeztetett állat.Természetileg mindenkinek ilyen kutyát kívánok,mint amilyen Ő volt.Minden csak neveltetés kérdése és persze nem mindegy honnan van a kutya,milyen idegrendszerűek a felmenői.

2013. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Te választottad őt az alomból? Tényleg igaz, hogy aki higgadt, együttműködő kutyát akar, az a leg "inaktívabbat" kell válassza az alomból? Ha így választok kiskutyát, akkor nem lőhetek nagyon mellé, mind yorkiból mind havanese-ből?


Még mindig nem tudok dönteni, hiszen nem tudom melyik fajta dominál az én kutyámban. Nagyon jópofa vidám kutya, de ahogy mondtam, a rosszindulat és a "csakazértis"-ség abszolút hiányzik belőle. Tudom, hogy lehetetlen, és hülyeség is az elképzelésem, de az én kutyám A kutya, imádom őt, és pont ilyet szeretnék mellé társnak, ezért gondolkozok ennyit a fajta és kölyökválasztáson.

2013. dec. 13. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kiválasztani a megfelelő habitusú kölyköt, mivel rengeteget változhat.

Pl az egyik kutyám, mikor elhoztuk, elég barátságtalannak tűnt, nem akart velünk kontaktolni stb... Aztán csak elhoztuk, itthon meg nyomult minden emberre, és annyira emberközpontú, barátságos, nyílt kutya volt mindig is, hogy meg nem mondtam volna. xD


Szerintem a legjobb az arany középutat választani. Legyen a kölyök élénk, de ne őrjöngjön. A döntést esetleg meg lehet támogatni kölyök tesztekkel, de ezt meg valami hozzáértő embernek kell elvégezni.

2013. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Firestorm ***** válasza:
Nem én választottam ki,egyszerűen ő maradt egyedül az alomban,így hát jött is :)
2013. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!