Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kölyökkutyát, hogy ne engem harapdáljon, hanem a játékát?

Figyelt kérdés
Amikor lehajolok hozzá, hogy megsimogassam, mindig elkezdi rágni a kezem, rámugrál és nem hagyja hogy simogassam. Ez majd elmúlik ha nagyobb lesz? Hogy lehetne leszoktatni róla?
2008. dec. 5. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem harapás, ne aggódj, le fog szokni róla. A kölyök szeretnek harapdálni, mert jön a foguk. Engem minden kutyám és macskám agyonrágicsált, amikor kicsi volt, aztán egyik sem lett nagykorára harapós.
2008. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nalam is igy volt, ahogyan az elozo irta.Meg nagyon jatekos, hisz pici. Veled is jatszik , azert harapdal, sot meg "szeretetbol " is szoktak.Nekem a mai napig, ossze-vissza nyal a kutyam ha hazajovok ugy orul , hozza a jatekat es van , hogy megfogja a kezemet , de mar nem harap ra , csak finoman megerint a fogaival.Egyaltalan nem faj , meg picikent azert elegge erzed az eles fogainak a karcolasat.
2008. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Élesen fel kell sikítani, ha harap, attól abbahagyja, mert azt a hangot utánzod, amit akkor adnak ki a kutyák, ha túl fájdalmasan játszanak velük. Ha abahagyja, elgurítod a labdáját és nagy dícséret. Ha nem hagyja abba, akkor kiálts rá, majd egy ideig várj, hogy érezze, hogy rosszat csinált, aztán hívd magadhoz és dicsérd meg.
2008. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magától el fog múlni, csak nem azt akarja hogy simogasd, hanem azt, h játssz vele. Egyébként meg ha őrző-védő lesz a kutyus, akkor ebből fog kialakulni később a csibészelés.
2008. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

el fog mulni, de addig sokat jatssz vele h ne legyen ideje a kezedet harapni es majd ha elfarad a sok jatékban(foleg olyanokat jatsz vele amiben a fogait is használja),majd igenyelni fogja a simogatast a pihenes kozben

Nekem mikor ragta a kolyok foxim a kezem/karom, en mindig felkialtottam (Au! Jaj! stb) es ilyenkor meglepodve abbahagyta(nem biztos hogy megertette azt h faj nekem, de az a lenyeg h hatott.:)

2008. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!