Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a felesleges ugatásról?

Figyelt kérdés
Ilyen tájban mindig, de van mikor reggel, délután vagy épp amikor kedve van ugat folyamatosan. Kimegy a kertbe és csak úgy ugat. Se tanulni se pihenni nem tudok. Tavaly kezdődött ez amikor más kutyák szétszedtek a kerítést és átjártak. Azóta rajtunk oda villanypásztort. Le is szokott egy időre. Van másik probléma is akkor is ugat de inkább vonyikol amikor elmegy vki itthonról. A szüleim hajnalba elmennek és akkor rakezd. Játszani szoktam vele, sétálni is szoktam vinni, vadászni is jár. Próbáltam már sok mindent: szép szóval beküldtem a házába, leszidtam, de semmi. Kérlek ne irjatok olyat h ez a dolga. Ötleteket várok mit tegyek.
2013. dec. 13. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet nem mozgatod le naponta,alaposan.Egy kutyának más az alapos,mint mondjuk neked.Ha ugat,rászólsz és ha folytatja,kapjon a nyakába egy vödör vizet,vagy vágj oda mellé egy kavicsokkal megtöltött flakont.Minden alkalommal,amikor rákezd,csináld ezt.Fontos,hogy az ugatás pillanatában tegyed,minden alkalommal.Szóval macerás nagyon.Az is megoldás,ha kap egy ugatásgátló nyakörvet.Az mindig bekapcsol,amikor ugat,azaz rendszeresen tetten éri a kutyát.Persze emellett is le kell mozgatni.A másik probléma,inkább szeparációs stressz,nem unatkozom ugatás.Ez is egy külön téma.
2013. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!