Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő, míg a kan kutya...

Mennyi idő, míg a kan kutya felgyógyul az ivartalanításból?

Figyelt kérdés
Hétfőn ivartalaníttatjuk a kutyánkat. Mennyi idő múlva rohangálhat, játszhat a többi kutyával? Elég pörgős kutya, sokat bukfencezik közben, rohangál folyton. Mennyi időnek kell eltelnie, míg biztonságosan hagyhatom, hogy bármit csináljon, és nem szakad fel a sebe?
2013. dec. 13. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Felelős gazdi, GRATULÁLOK! :)


Én kutyusom szuka, neki 4-5 napba telt mire meggyógyult. De úgy tudom, a kan kutyusok észre sem veszik, tehát műtét után pár óra múlva már a régi lesz.


Azt nem tudom, hogy a kan kutyáknál hogy van, de az én szuka kutyámnak 2-3 napig kellett odafigyelni a varratra. Egyébként jó ha tölcsért veszel a kutyusra. Eleinte idegesíteni fogja (ha szem előtt van a kutyu akkor leveheted róla) de semmiféleképpen ne piszkálja a sebét. Az nagyon nem jó.

2013. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Általában kanok 2-3 nap alatt kiheverik.

Ezzel szemben az én kanom majdnem 3 hétig szenvedett :( A doki gazdikereső kutyákat ivartalanít, akár naponta sokat is rutinszerűen. Zacsi fent hagyós módon dolgozik. Argos-nak bedagadt, begyűlt a zacsi, nem bírt aludni rendesen se tölcsérben se anélkül, pisilni se, mert csak körözött...fájt-feszült neki. Aztán ahogy gyógyult a seb, bedagadt, a varratok bevágtak a dagadt bőrbe, így újabb seb lett. Felszívódó varrat volt, de a saját dokinkkal kiszedettem.

2013. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mennyi idős, az enyém fiatalon lett ivartalaníttatva. Kb. 8 óra alatt ment ki belőle teljesen az altató, utána vittük sétálni és akkor már virgonc volt. Viszont varratszedésig csak pórázon sétáltunk, h ne őrültködjön, nehogy szétszakadjon a varrat :) - a doki tanácsolta egyébként.
2013. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kb 2-3 nap...de sok mindentől függ. Nekünk szukánk volt, de ez úgy nézett ki, hogy aznap KO volt picit, hányt is az altatótól. Előtte való nap már csak fél adagot kapjon enni, a kaja és a műtét közötti 12 órában minimum semmit, de semmit. Inni igen. Aznap még nyugi volt, egy mefix volt a sebén (gyógyszertári kötőzőragacs, megéri beruházni rá, szeletelve is lehet kapni, kérsz 5 db-ot és kész az egész kb). Másnap már rendben volt teljesen, evett is. Műtét után két nappal antibiotikum injekciót kaptunk, amitől kicsit kóma volt, de utána megint csak rendben lett már aznap estére. Harmadnap már szinte semmi nem volt vele, negyednap leszedtük a ragasztót, és elkezdtük a mindennapos betadinozást, bepanthennel való krémezést. 7.nap kivették a varratokat, azután már vígan csinált bármit.
2013. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezek szerint hamar túl lesz rajta. Ez jo hír. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan összeforr. A doki azt mondta, 2 nappal múlva póráz nélkül rohangálhat, de nekem nehéz elhinnem, mi van ha játszik egy másik kutyával és poros lesz vagy dzsuvás, vagy a nagy játékban kiszakad?
2013. dec. 14. 00:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a doki, h varratszedésig ne rohangáljon, én nem engedném a helyedben! :)
2013. dec. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Mire kimegy az altató hatása, már úgysem tudod visszatartani. Amikor a 11 éves kanomat ivartalanították, gázzal altatták. Mire hazaértünk, kiugrott a kocsiból és ment bulizni a többiekkel. A fél szemed legyen rajta, nehogy eldurvuljon a játék, az biztosan nem tesz jót, ha a földbe döngölik a többiek, de egy kis szaladgálás nem árt.
2013. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne rohangáljon és ne ugráljon a varratszedésig,mert baj lehet.(ez 10 nap)


De kb. a 2. napon már azt fogod látni rajta,hogy nincs ennek semmi baja :) De jobb ha betartod,mi is megjártuk.


Kanomat délelőtt 9-re vittem,12-re már itthon is voltunk...Annyira nem volt semmi baja,ott örültem magamnak,fel-le ugrált az ágyra,majd pár óra múlva csak feküdt meg nyöszörgött.

Megnéztem,mi baja...hát a zacsija (azt nálunk is fent hagyta a doki)elkezdett megtelni vérrel és kb 2 teniszlabda nagyságúra dagadt.

Este 9re értünk vissza a dokihoz,megint meg kellett műteni,mert a sok ugrálástól egy hajszálér elpattant a frissen műtött részen.

Éjfélre értünk haza,életmentő műtét lett a vége és a 12 ezres rutin ivartalanításból egy 55 ezres életmentő műtét lett.


Nem az orvos hibája volt,hanem az enyém,hogy hagytam,hogy ugrabugráljon meg mozogjon...


Bánj vele nyugdíjasként az első napokban,ha hisztizik akkor is.Inkább egy kis hiszti,mint valami gebasz :))

2013. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Na ezért nem értem, mi a görcsnek hagyják meg az üres zacskót. Ha levágja, semmi hasonló probléma fel sem merülhet.
2013. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Quadral ***** válasza:

Mi délelőtt ivartalaníttattuk. Délután még ölben vittük le, mert még az altató miatt szédelgett, de estére már a lábán ment le a lépcsőn. (Nagytestű, 1 emeletről, ha kistestű lett volna, akkor még vagy 2 napig ölbe hordtuk volna.) Szerencsére a belső varrattal sem volt semmi gondunk. Olyan 5-6 napig csak laza séták voltak, ami megerőltető volt, az a lépcsőzés, de ott sem engedtük azt, hogy rohanjon lefele. Nekünk 14 napot mondott a doki a varratszedésre,de kb mi is ki tudtuk volna otthon szedni, csak úgy voltunk vele, hogy nem árt, ha a doki azért még rávet egy pillantást. Szóval fizikailag semmi panaszunk nem volt, szerencsére minden jól alakult.

Viszont két hétig teljesen kedvetlen volt. Hülyén hangzik, de látszott rajta a sértődöttség. Aztán mintha egy varázsütésre megváltozott volna a viselkedése. Sokkal virgoncabb, játékosabb lett, érdeklődőbb. (Persze a dominancia ugyanúgy megmaradt) :)

2013. dec. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!