Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom szobatisztaságra...

Nem tudom szobatisztaságra nevelni a kutyusomat, segítség!?

Figyelt kérdés

Már 1éve nálunk van, 4éves, utcán élt sokáig, most benti kutya.

Sok módszert próbáltam .Már próbálkoztam azzal is, hogy kicsi kennelbe zártam és csak akkor jött ki , amikor sétálni mentünk (napi4), estére szintén kennelbe, reggel rögtön vittem ki, akkor elvégezte a dolgát, dicséret. Ez így ment egy jó hétig, aztán már nem zártam be, kint pisilt, de bent is... Van , hogy keres egy eldugottabb helyet , ahol nem találom meg és oda ürít egy helyre... Klikkerrel se ment( de igazából semmire nem tudom emgtanítani, ahogy rájön, hogy klikkerezünk, annyira bezsong, hogy akármeddig próbálkozom , csak ugrál vinnyog, izgul , kaffog és nem figyel rám, csak a kajás zsebemre..). Pedig két másik kutyámat sikerült megtanítani mindenre! Nektek van iylen tapasztalatotok? Lehetséges, hogy butácska és nem fogja fel? Vagy csak még több türelem kellene?



2013. dec. 13. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdj vele mindent előlről.Mintha kölyök lenne.Vidd le 2 óránként, ha lennt végzia dolgát dicsérd agyon, ha bennt ne szidd le csak töröld fel és ecetes vízzel szagtalaníts.Ha rajtakapod, hogy pisil/kakil, megfogod és gyorsan leviszed/kviszed és ha folytatja ott dicséred.Ennyi.A lényeg, hogy vidd le 2-3 óránként.
2013. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azzal kezdtem! Egy darabig működött a dolog, aztán mintha.. nem is tudom.. elfeljtette volna ugyanúgy megint bepiszkított. :(

de azért köszönöm a választ!

2013. dec. 13. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!