Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen kevés argentin...

Miért van ilyen kevés argentin dog?

Figyelt kérdés

Üdv! Régóta érdekel a kérdés, hogy miért van ilyen kevés ember, aki argentin dogot tart. Gyönyörű és intelligens kutya, nem értem. Tudom, hogy sokak szerint harci kutya, (szerintem ilyen nincs) de akkor nézzük eszerint az elmélet szerint. Rengeteg amstaffot, pitbullt, cane corso-t ismerek, akik szintén nem egyszerű kutyák. Mégis argentin dog-ot egyet ismerek, a sajátjaimon kívül. Sokan összejárunk minden délután kutyázni, és sorra jelennek meg a francia bulldogok, akkor a bulldogos barátunk örül, aztán jönnek az amstaffok, akkor a másik barátunk örül, és beszélnek a fajtáról. Mégis, argentin doggal sosem találkozunk:(


Ne értsetek félre, örülök, hogy nem egy divat kutya, és a még régi munkavonalas fajtája is megmaradt, nincs agyonszaporítva, de miért van ilyen kevés? Ugyanez vonatkozik egyébként a dobermanra is.


2013. dec. 14. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
hát, szerintem pedig sajnos dívik a szaporítás. sok szaporító alapból amerikai bulldoggal keresztezi (elvileg csak azzal), mert "ennyi vérfrissítés kell. hát ismerőseimnek így lett egy német dog méretű "argentin dogjuk". nyilván pénzért..no komment. sok kutya van menhelyen, fajtamentésnél, mivel érzékeny (fehér), rengeteg a szaporító által leadott süket kölyök. de ebben igazad van, hogy ritkán látni sétáltatás közben. én is csak eggyel találkoztam eddig.
2013. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy az emberek nem is nagyon ismerik a fajtát. Amikor kicsik voltak, mindenki dalmatának nézte őket. Kérdezték, hogy mikor jönnek ki a foltjaik? Amikor velük suliztam, akkor sem találkoztunk eggyel sem. Most közben megnéztem az apródon, hogy mennyi eladó (szapis) dogo van, és összesen 38 hirdetést találtam. Rákerestem a staffordshire terrierre is, és 371 találat van...
2013. dec. 14. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Örülj neki, most azt szeretnéd hogy a sok féreg szaporító ezt a fajtát is nekiállna tönkretenni?

Én személy szerint azért örülök hogy ezek a bull kutyák nincsenek a közelemben, mert a sok hülye cerkahosszabbítós nem tud velük bánni, ráadásul a kutyák mivel szaporítottak alapból esetleg még hülyébbek mint egy tenyésztett.

A dobermann mar volt divat, igaz régen.

Én még épkézláb szép tekintélyes dobit nem láttam élőben, legalább is nem tartom annak ezt a lejtős hátút.


Megmondom őszintén nem is örülök hogy ezek a harci kutyák ma a divat, mert jó nem sül ki belőle.

Annak örülnék a legjobban ha normális egészséges barátságos kutyákkal sétálnának az emberek, amik nem arra lettek tenyésztve hogy a másik kutyával viadaloztassák.

Amíg ilyen sok a szaporító meg a hülye ember, addig is nem is engedném vagy csak valamilyen kutya jogosítvány után.

2013. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy örülök neki. Csupán kíváncsi voltam (értelmes) emberek válaszára, hogy miért van ilyen kevés.


Bizonyos dolgokban egyetértek veled, de azért azt ne felejtsd el, hogy minden kutya olyan, amilyennek neveled. Egy goldenből is lehet agresszív fenevadat nevelni, és egy dogo is lehet kezesbárány, mint az enyémek is.

2013. dec. 14. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az van. És én nagyon örülök neki, hogy nem lett divat kutya.( még... :( ) Bár nem tudom miről beszélsz, én nagyon sok embert ismerek, akinek ilyen kutyája van. És sajnos egyre többet látok nem megfelelő kezekben, mert "kemény kutya", csak épp a gazdi hülye hozzá. A két fajtamentőnél az örökbefogadhatók száma pedig 25 körül mozog... Addig örülj neki, hogy nem olyan siralmas a helyzet mint a staffoknál! Mert az ilyen fajta kutyát is nagyon de nagyon el lehet rontani, aztán jön a rossz hírük. Sajnos a sztereotípiák könnyebben alakulnak ki.
2013. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ismerik sokan. Valamint azt sem tudom, hogy M.o.-hány tenyésztő van egyáltalán. Azt tudom, hogy Gangsta-nak van kettő. :D Meg azt is tudom, hogy én is nagyon-nagyon szeretnék, de egyelőre nem engedhetem meg magamnak egy kutya, egy cica és albérlet mellé.
2013. dec. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!