Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való nekem kutya? (többi lent)

Való nekem kutya? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sorházban lakok, férjemmel és 12 éves lányommal. Elég nagy közös udvarunk van és egy másik házban is van kutya és most mi is arra gondoltuk, hogy veszünk egyet. A legnagyobb probléma amiért eddig nem akartam kutyát az idő. A kutya minimum reggel 7-től, fél kettőig egyedül lenne és vannak olyan napok ahol 3-ig egyedül kéne maradnia. Kölyökkorban egész nap vele lennénk és fokozatosan szoktatnánk az egyedül maradásra. Amikor otthon vagyunk sokat sétáltatnánk, játszanánk vele. Gyerekkoromban nekem és a férjemnek is volt kutyája, de az már elég régen volt, úgyhogy valamennyire első kutya lenne. Én a cavalier king charles spánielre gondoltam. Mindenképp kistestű, lakásban tartásra alkalmas, barátságos kutyát szeretnék. Szerintetek ez a fajta kibír órákat egyedül lenni?

2013. dec. 15. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Megfelelő szoktatás mellett azt az időt, amit te itt írsz, bármely egészséges kutyának ki kell tudnia bírni.
2013. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen kibírná ha megfelelően mozgatva lenne, és le lenne foglalva. Jó részt alszanak a kutyák míg a gazda távol van! Nyugi, a manapság lakásban lakó kutyák némelyike még több órát van maga és éldegél. :)
2013. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
az én kutyám reggel 5 órától délután 3-ig votl egyedül, vagy éppen délután egytől este 11-ig, és kibirta
2013. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Ti hagytatok elő neki játékot vagy valamit? Nektek semmit nem tett tönkre? Mert azt olvastam hogy néha rágnak és nyüszítenek.
2013. dec. 15. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Nekem stafford van és hát úgy másfél éves koráig volt necces. Ruhákat soha nem rágott, inkább az ágy sarkát szerette forgácsolni, egyszer meg egy fúrógép vezetékét aprította miszlikre még szerencse hogy nem volt áram alatt. Nagyon szerette a nagyobb vastagabb gyümölcsfa ágakat is aprítani. Akármilyen játékokat hagytam neki, 5 perc alatt alkalmatlanná tette. A tömör gumi labda is tropára ment nála órák alatt. a kis Charles lehet hogy normálisabb mint az én ebzetem, és kicsit rendeltetés szerűbben fogja a játékot használni. Mikorra tervezed hogy a házhoz kutyát vigyél?
2013. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én mindig kizártam a folyósora, hhogy a kábelek azért biztonságban legyenek tőle. az eső félévben megrágta egy papucsomat, meg az élvédőt vagy hogy hivják megtépte a falról. meg a takaróján ejtett sebeket. aztán egyszer kidobtam neki egy olyan polót ami már lyukas volt stb,alvásra használtam, így rajta volt a szagom. azt egy picit megcsócsálta, de azóta semmi (ez kb másfél éves koráig csinálta, 9 hónaposan került hozzáám) a vonyítással ugatással viszont nem volt gond hál istennek (a szomszédokat folyamatosan kérdeztem ez ügyben mert panelban lakunk)
2013. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!