Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetek kutyaoktató ha...

Hogy lehetek kutyaoktató ha nem szeretnék suliba járni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
persze a vizsgákat letenném. de egyszerűen ahány suliba voltam ott az összes oktató fogalmatlan volt. ha hoztak egy keményebb kötésű kutyát akkor féltek tőle, nem merték átvenni a porázt a gazdától. nem mondom magamról hogy sokat értek a kutyákhoz de képzem magam könyveket olvasok és vannak kutyáim is.
2013. dec. 16. 11:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
miért kéne ilyet tudnia bárkinek? Szerintem a nem ránézésre nem mindig megállapítható.
2013. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Bár az esetek 95 %-ában egyetértek akumival, most mégsem. Én azt gondolom, egy kiképző igenis képes kell legyen arra, hogy egy keményebb kutyát is kezeljen, nem szabad félnie tőle. Az oké, hogy reaálisan felméri az ember, hogy azt a bizonyos kutyát hogy szabad vagy tanácsos kezelni, de hogy félelemből nem segít és emellé kamuzik (ami gyakran együtt jár, mert szégyelli bevallani, hogy nem meri az adott kutyát elvállalni), az etikátlan. Olvastam itt gyikon egy történetet, ami egy tükörsuliban esett meg, miszerint egy ereje teljében lévő kan roti kicsit rákattant a lasztira, és egy oktató sem merte tőle elvenni, a gazda szintén nem tudta, ezért a csoport haladt tovább, míg az illető úgy fél órát állt a kutya mellett, mire a kutya végül megunta a labdát. Számomra az ilyen 'kiképzők' nem hitelesek nem is szakemberek.


-kispalikee-

2013. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Amúgy a nem szerintem sem mindig megállaptható, nem igazán értem, miért kellett volna tudnia az oktatónak. De hogy egy igazán nagyot idézzek, Cesar Millan is az egyik videójában végig 'he'-ként utalt a lánykutyára, pedig a gazdik végig 'she'-zték.
2013. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Ajaj a Cesar..de még ő is hajlandó másoktól tanulni.
2013. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

"miért kéne ilyet tudnia bárkinek? Szerintem a nem ránézésre nem mindig megállapítható."


ne viccelj. :) valamint még volt olyan eset is hogy élelem megtagadás volt és egy kutyát kihagyták mert féltek tőle :D pedig ugyan úgy elfogadta volna a kaját.

2013. dec. 16. 12:11
 16/31 anonim ***** válasza:

Azt egyébként kihagytam, hogy a kutyázásban szerintem legfontosabb, hogy mindig nyitott legyél új dolgokra, más emberek módszereire, mert sosem tudhatod, hogy egy kutyánál mi válik be. Én személy szerint ezért sem szeretem a tükörmódszert, mert egyáltalán nem vált be a kutyámnál sem az alap, sem a középfok, mégis ezt erőltették, mert más módszereket nem ismernek (el).


-kispalikee-

2013. dec. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
én sem tudom azért bevallom sok kutyánál megállapítani de ez a kutya egy német juhászkutya volt ennél a fajtánál nagyon szépen látszik a különbség ráadásul a csoportban volt egy kan ahhoz tudott volna viszonyítani :)
2013. dec. 16. 12:16
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Én sem azt mondtam, hogy hiteles az az ember, aki nem foglalkozik agresszív kutyával, félreértés ne essék. Csak azt mondom, hogy én mint kiképző rohadtul nem vagyok köteles összeharaptatni magam senki kutyájával csak azért, hogy keménynek tűnjek. Átveszem boldogan a necceset is, ha kell - szájkosárban, vagy azért, hogy kerüljön rá szájkosár. Meg amíg veszélyes a kutya, addig eleve nem engedelmesezek vele, mert van fontosabb dolgom is. De nem az a megoldás, hogy nagyon tökös vagyok és jól megrángatom a gazda orra előtt a kutyát, hogy ne, így kell ezt, vagy dugok egy jutalomfalatot a szájába, hogy addig se engem rágjon.

Azt meg nyilván nem tagadom, hogy van egy csomó gyökér kiképző. Csak a kérdező szakértő szemeit próbáltam kicsit felnyitni arra vonatkozóan, hogy talán nem neki kéne magyaráznia, pláne nem arról, hogy az összes kiképző inkompetens. Nem tudom, hány suliban volt és hány ilyen kiképzőt látott, de azért én az alapján nem általánosítanék, hogy senkitől nem érdemes tanulni, mert mindenki hülye :)

2013. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ma "kutyaoktató" végzettséget csak bizonyos OKJ-s képzéssel és a K99 rendszerben a saját vizsgájukkal lehet szerezni.

Amúgy a "kutyaoktatás" nem csak abból áll, hogy megmer-e fogni valaki egy problémás kutyát, vagy sem.

Nem is az a dolga egy oktatónak sem, hogy más kutyáját rendszabályozza.

Vállalj kutyát kiképzésre, és ha megfelelően végzed a dolgodat, szájhagyomány útján lesz talán kiképezni valód. Csak megélni pedig nem lehet ebből. Max sok-sok év múlva.

2013. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
19 es mint írtam nem megélni akarok hanem segíteni!
2013. dec. 16. 12:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!