Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó a Máv-nak, ha nem...

Miért jó a Máv-nak, ha nem vihetem fel IC-re a kutyámat, emiatt a közel hét órás, két átszállásos útból 9 és fél órás! és 3-4 átszállásos út lett?

Figyelt kérdés
Ilyen alapon a kutyám plusz 2 vonatban tehet kárt és kétszer annyi utast, több ideig zavarhat. Beszéltem egy kalauzzal, ő azt mondta, hogy felvihetem a nagytestű kutyámat IC-re is, erre most találtam meg a szabályzatot, ami szerint nagytestű kutyával IC-n nem, másodosztályú kocsinál a kocsi peronján utazhatunk csak. Ezt hogy gondolták? Minden leszálláskor és felszálláskor útban leszünk? Ti utaztatok már a kutyátokkal hosszabb távon? Zavarta az utasokat a kutya? Volt problémátok a kalauzzal? Jól bírta az utazást a kutya?
2013. dec. 16. 18:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
hova utazol ,hogy 7 órás az ut?:)
2013. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Másodosztályon vittem a Balatonra, 3 óra volt az út. Befeküdt a lábam alá, és nem zavart senkit végigaludta az utat. Előtte fáraszd le alaposan!
2013. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedre nem tudom a választ. A leírásodban találhatóra az, hogy gyakran utaztam a kutyáimmal vonaton, most már kicsit ritkábban. Pozitívan szokták az utasok és a kalauzok is fogadni, bár jólnevelt ebekről van szó. Volt egy-két kaller, aki szólt, hogy tegyem rájuk a szájkosarat, rájuk tettem. 2 év alatt csak pár idiótával találkoztam, akik vagy rondán néztek vagy be is szóltak, de ez elenyésző. Inkább pozitívak a tapasztalataim, sokan akarják simogatni őket, fotózni, kérdezgetnek róluk, mosolyognak rájuk. Egyszer egy vak csoport is velünk utazott, jöttek simizni őket, tökre örültek, hogy kutyákat simogathatnak:)

Van az ideiglenes rotim, vele párszor utaztam vonaton, jól tűri, de rá mindig kérték a szájkosarat a marconább kinézete miatt.

2013. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

Kistestű kutyával sem lehet IC-n utazni. Másodosztályúnál beviheted a fülkébe, ha az üres, vagy a termesbe, ha az ott levő utasok beleegyeznek. Szájkosárban, pórázon. Ezért nem szoktak szólni.


Az első utunk egy Nyíregyháza-Budapest volt. Fülkés kocsiba ültünk, az egyik fülkébe beültünk és ott elvoltunk. Ugatta az eljáró embereket, de ha kint lettünk volna a peronon, akkor lehet támadt is volna, ha túl közel jön valaki, márpedig ott nem nagy a hely. Szóval a legjobb fülkében ülni. Eddig többször vonatoztunk már, mindig fülkében ültünk, soha nem szólt érte senki. A jegyvizsgálóval sem volt gond. Az utazást jól bírta a kutya, nem gyenge idegrendszerű és én se vagyok gyengeelméjű, hogy elijesszem a vonattól, így nem volt gond.

2013. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
1 éves német juhászkutyámmal utaztam kb. 3 éve a Bp-E.gom vonalon. Kirándulásból voltunk, úgy hogy hullafáradt volt. Kaller észre se vette, csak legyintett, amikor látta, hogy a kutya az ülés alatt szunyál...
2013. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szolnokról utazunk Nagykanizsára és Karácsony után vissza. Általában Dombóváron keresztül utazok, mert ott egyszer kell átszállni, de nem kell metrózni Pesten. Ha Balaton felé mennénk, akkor még egy metrózást is meg kéne ejtenünk, de sztem ez kicsit sok lenne elsőre szegény kutyának(és én is sok csomaggal leszek). Buszozunk rendszeresen, autóztunk is, vonatoztunk is már, de ilyen hosszú ideig még nem. Eddig nem volt még probléma, amúgy is nyugodt kutya, de buszon sem szereti néhány utas, félek, hogy a vonaton is lesz valaki, aki kellemetlenkedik( bár tegye csak, minden szabályt betartunk, nem csinálhat semmit.)

2013. dec. 16. 19:05
 7/27 A kérdező kommentje:

4-es, tudom, hogy kistestűeknek is tilos, csak mivel nagy kutyám van, így fogalmaztam meg a mondatot.

Az a probléma, hogy nem tudom előre, hogy milyen kocsik lesznek, örülnék, ha kifognánk egy üres fülkét mindegyik vonaton..

Sőt, most nézem, hogy nem csak 3-4 átszállás van, hanem helyi közlekedés is Pesten. Egyre inkább hajlok arra, hogy megpróbáljuk az IC-t, mert ez így rettenetes.

2013. dec. 16. 19:11
 8/27 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Nem fognak felengedni vele Ic-re. Kár is rajta gondolkodni. Esetleg ha valami nagyon rendes jv-t fogsz ki, na de ez meg ugyebár csak ott derül ki... de én nem hinném, hogy felengednek.


Az én kutyám egy rottweiler, még ugat is és támad is, ha úgy van, szóval elhiheted, hogy sehol nem látnak szívesen. De kifizetem a jegyét, betartom, amit kell, így mindenki azt gondol, amit akar. Csak hangosan ne mondja ki, mert akkor válaszolok is...

2013. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Hát szerintem érdemes lenne személyesen érdeklődnöd valamelyik jegypénztárnál, mert karácsony környékén biztosan sokan lesznek a vonaton.
2013. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Mindenkinek megy a zöld kéz!

Direkt azért utazunk a hét közepén, hogy lehetőség szerint elkerüljük a nagy tömeget, mert valószínűleg hétvégén egy őrület lesz a vonatokon. A jegypénztáraknál milyen plusz információt kapnék? Nem kötekedésből írom, tényleg kíváncsi vagyok, mert örülnék, ha valami nem úgy lenne, mint amit ebben a szabályzatban olvastam.

4-es, nekem is "félelemkeltő" kutyám van(vagyis igazából csak nagytestű), legtöbbször pozitív tapasztalataim vannak akár buszon, akár vonaton, de néha előfordul egy két unatkozó öreg néni, aki már azon felháborodik, hogy a kutya szőrös. Ezekkel nem foglalkozom, de ha valaki beszólna, leosztom, mint a fene, az biztos. Időm lesz rá, a 9 órás út alatt..

2013. dec. 16. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!