Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó a Máv-nak, ha nem...

Miért jó a Máv-nak, ha nem vihetem fel IC-re a kutyámat, emiatt a közel hét órás, két átszállásos útból 9 és fél órás! és 3-4 átszállásos út lett?

Figyelt kérdés
Ilyen alapon a kutyám plusz 2 vonatban tehet kárt és kétszer annyi utast, több ideig zavarhat. Beszéltem egy kalauzzal, ő azt mondta, hogy felvihetem a nagytestű kutyámat IC-re is, erre most találtam meg a szabályzatot, ami szerint nagytestű kutyával IC-n nem, másodosztályú kocsinál a kocsi peronján utazhatunk csak. Ezt hogy gondolták? Minden leszálláskor és felszálláskor útban leszünk? Ti utaztatok már a kutyátokkal hosszabb távon? Zavarta az utasokat a kutya? Volt problémátok a kalauzzal? Jól bírta az utazást a kutya?
2013. dec. 16. 18:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
volánon igazából úgy van, hogy buszonként max egy kutya, de a sofőr ezt tovább korlátozhatja, tehát ha ő azt mondja, hogy nem, mert mondjuk tömeg van a buszon, akkor nem...
2013. dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Itt van ahol csak egyszer kell átszállnod.


[link]

2013. dec. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Akiteki ***** válasza:
67%
Busszal is, vonattal is sokszor utazom a kutyáimmal. Soha nem szokott gond lenni.
2013. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

22# köszönöm, hogy te is utánanéztél, de sajnos nem jeleníti meg az oldalt.

Akiteki: most elgondolkodtattál, hogy buszozzunk, de nem lesz rossz a kutyának, ha 3-4 órán keresztül feküdnie kell egy szűk helyen, főleg, ha tele lesz a busz? Mert a vonatot azért választottam, mert ott van lehetősége felállni, kinyújtóztatnia a végtagjait, stb. És az átszállásoknál mozgunk is egy kicsit, van ideje pisilne pl. Ha csak egy-két órás útról lenne szó, én is a buszt választanám, de így soknak tűnik. Vagy te is ilyen hosszú útra vitted őket, és így sem volt gond?

És még egy plusz kérdés: Mit gondoltok az enyhe nyugtatókról, amit a hosszabb utazásokra ajánlanak? Mert vettem pár darabot, de nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán van rá szüksége. A kiképzőnk azt mondta, hogy vegyek a saját megnyugtatásomra, hogy ha mégis történne valami, kéznél legyen, de ne adjam be, ha szerintem nem kell. Így is akarom csinálni, tényleg nagyon nyugodt, a semmiért pedig nem akarom beadni neki, de azért a biztonság kedvéért ott lesz a táskámban. Használtatok már ilyen nyugtatókat? Segített?

2013. dec. 17. 16:03
 25/27 anonim ***** válasza:
50%
sedalint használt már a sógornőm, de nem utazásra, hanem szilveszter volt náluk, 40 ember és nem akarták, hogy a kutya féljen (sok ember, idegenek, zene, hangzavar, pukkanások, koccanások, röhögés stb)...nyugisabb lett tőle, kicsit belassult, bújósabb lett...ennyi, nem történt más, nem aludt el, vagy nem dőlt ki teljesen...ez egy paszta.
2013. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Akiteki ***** válasza:
63%

Ne lihegd túl. Az utazás csak utazás. Ne adj neki semmit. Ha leszedálod, csak elősegíted, hogy legközelebb totál stresszes legyen. A kutyák a leghülyébb pózokban is képesek aludni, nem kell nyújtózkodniuk hozzá, hogy kényelmesen feküdjenek.

Azért ajánlottam a buszt, mert van tapasztalatunk benne, hogy a dél-dunántúli vonatok a pálya állapota miatt nagyon sokszor 3-4 órát is nyílt pályán vesztegelnek. Lehet, hogy a 8 órás utazásból 12 lesz a végén.

2013. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy vannak fenntartásaim az ötlettel kapcsolatban és hogy csak valós probléma esetén adnám oda neki. De ha csak valami hisztiről van szó, nem az első dolgom lesz tablettát nyomni le a torkán. Ez egy enyhébb nyugtató, amit kisállat kereskedésben lehet kapni, természetes anyagokból, ez nem tudja leszedálni a kutyát( olyat sztem csak állatorvos adhat ki). Nem is lenne nagy segítségemre egy nyáladzó, magáról nem tudó 45 kilós kutya leszállásnál/felszállásnál meg úgy alapból.
2013. dec. 17. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!