Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó a Máv-nak, ha nem...

Miért jó a Máv-nak, ha nem vihetem fel IC-re a kutyámat, emiatt a közel hét órás, két átszállásos útból 9 és fél órás! és 3-4 átszállásos út lett?

Figyelt kérdés
Ilyen alapon a kutyám plusz 2 vonatban tehet kárt és kétszer annyi utast, több ideig zavarhat. Beszéltem egy kalauzzal, ő azt mondta, hogy felvihetem a nagytestű kutyámat IC-re is, erre most találtam meg a szabályzatot, ami szerint nagytestű kutyával IC-n nem, másodosztályú kocsinál a kocsi peronján utazhatunk csak. Ezt hogy gondolták? Minden leszálláskor és felszálláskor útban leszünk? Ti utaztatok már a kutyátokkal hosszabb távon? Zavarta az utasokat a kutya? Volt problémátok a kalauzzal? Jól bírta az utazást a kutya?
2013. dec. 16. 18:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha beírod a máv menetrendbe, hogy szolnok-nagykanizsa, akkor a 06:55-kor induló vonat 1 átszállásos, nem IC-s, és a Nyugatiból lesz egy órátok elmenni a 4es vagy 6os villamossal a széll kálmán térhez, onnan pedig gyalogos távolságra van a déli pu (szerintem kb fél óra alatt megjárható az út minden sietség nélkül).


Így nem kell átszállni sokszor, nem kell metrózni, nincs probléma az IC-vel, a vonaton kerékpárt is lehet vinni, ha arra a részre ülsz, biztos nem zavarsz senkit, és az út 6 órás.

2013. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Közben konzultáltam anyukámmal, aki ugyanezt a csatlakozást ajánlotta, de nálam 8:18 perc menetidőt mutat( Nagykanizsáról még van egy 40 perces utunk, csak nem akartam egy kis települést írni, amit valószínűleg senki sem ismer). Így Nagykanizsán is lesz egy másfél órás várakozásunk, ezért a plusz két óra, de még így is ez a legjobb lehetőség. Plusz, ahogy írtad, a kerékpár részlegen senkit sem fogunk zavarni, és a kutyának is lesz hely, hogy elfeküdjön kényelmesen. Köszönöm, hogy időt szántál rá, hogy keress egy jó csatlakozást nekünk :)
2013. dec. 16. 20:30
 13/27 anonim ***** válasza:
Ha felszállsz az Ic-re kutyával, akkor nem csak bírságot fogsz fizetni, hanem a legközelebbi állomáson megállítják a szerelvényt és téged kutyástul együtt leszállítanak.
2013. dec. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem gondoltam komolyan, ilyen hosszú távon nem kockáztatnék és szívatnám meg a kutyámat és magamat azzal, hogy bukjuk a csatlakozást. Csak felháborít, hogy mennyire megnehezíti a MÁV az utazást. Ha 100 km-es távolságról lenne szó, nem akadékoskodnék, de így durva a két óra különbség.
2013. dec. 16. 21:29
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl. a biciklis részben voltunk, egyrészt nem nagyon volt ott senki, másrészt meg kényelmesebben el tud feküdni a kutya, viszont neked nem lesz olyan kellemes, mert ott nem olyan kényelmesek az ülések... Viszont oldalt vannak, így a kutya elfér.
2013. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Azt terveztem, hogy viszek egy kis vékony pokrócot, és leheveredek mellé, úgy mindkettőnknek kellemesebb lesz. :)
2013. dec. 16. 21:41
 17/27 anonim ***** válasza:
az hagyján, de ha nem akartok sétálni, a széll kálmán térről megy a 139es a Déli felé, vagy a 61-es villamos:)
2013. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Akiteki ***** válasza:
52%
Szerintem jobban jársz a Volánnal. Rövidebb az utazás is, olcsóbb is és nem kell átbumlizni Pesten a tömegben. A lányom Ceglédről járt Pécsre suliba, mindig hamarabb ott volt busszal. Ráadásul a busz nem késik annyit, mint a vonatok arrafelé.
2013. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

a volán kutyussal lehet ám neccesebb...felengedik, mert van egy bizonyos km alapján számolt jegyár, de ha tömeg lesz az kín szenvedés, ha nem lesz tömeg akkor sincs igazán hely ott egy nagytestű ebnek:S


úgyhogy szerintem lehet, hogy az nagyon megviselné:S

2013. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy távolsági járatra fel sem engedik a kutyákat. Ezt egy másik kutyás mesélte, akivel a vonaton találkoztam, eddig nem néztem utána.. most akkor hogy van ez?
2013. dec. 17. 00:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!