Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek, ha egész nap...

Ti mit tennétek, ha egész nap kutyaugatást hallgatnátok?

Figyelt kérdés
Az ablakunktól pár méterre, szinte 5 perc szünet nélkül, egyfolytában csahol a szomszéd rottweilere. Napközben nincsenek itthon, nem szól rá senki, mi pedig a párommal minden reggel erre ébredünk. Én elmegyek dolgozni, de a párom, aki itthon van a hat hónapos babánkkal, minden este azzal fogad, hogy megint egész nap hangoskodott a kutya, és már nagyon ki vannak idegileg. Nekünk nincs kutyánk, de kérdezném a kutyásokat: ez normális?
2013. dec. 17. 11:49
 1/6 attila016 válasza:

Sztem nem normális amugy meg azt kéne csinálni hogy szolni kéne az ott lakonak hogy csináljon valamit a kutyával..Másik meg nem tudom hogy az is csend háborításnak számít e mert akk fel lehetne jelenteni őket a kutyájuk miatt :)

F/18

2013. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk van kutyánk és ha tudjuk, hogy teljesen feleslegesen ugat(tehát nem akkor, ha valaki elhalad a kerítés előtt) akkor egyből rászólunk, de sajnos az én szomszédaim is elég idióták ebben a tekintetben és emiatt kezdenek már megutálni minket, ugyanis folyton mi üvöltözünk ki az ő kutyáiknak, hogy hallgassanak már el, ugyanis akár otthon vannak, akár nem, a kutya folyamatosan csahol, a gazda meg rá nem szólna. Illetve kutyÁK, mivel 3 problémás kutya van 3 szomszédunknál és egész nap felváltva nyomják...már a hajamat tépem, mikor vizsgára készülök és ezt kell hallgatnom.

Mindegyikkel beszéltünk már...az eredménye annyi lett, hogy a 3 közül az egyiket legalább éjszakára bezárják.

2013. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok...

És igen, a kérdésre válaszolva. Nem, nem normális. De ezzel a szóval inkább a gazdákat illetném, hiszen a kutya unalmában ugat, ő is csak áldozat.

2013. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem normális és marha idegesítő,a babának is,egy idő után.Elvben a jegyzőhöz fordulhatsz,de a gyakorlat az,hogy sem ez,sem a normál kérés a szomszédhoz,nem változtat semmin.Ahhoz ugyanis,hogy a kutya ne ugatásban vezesse le a feles energiáit,meg az unalmát,naponta kellene elvinni lemozgatni a tulajnak,ami még viszonylag jónak tartott gazdiknál sem alap,tehát fix,hogy ő sem kezd bele egy új ėletformába.Ilyenkor csak egy megoldás van.
2013. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nálunk is egy emelettel feljebb egész nap ugat egy közepes testű kutya megszakításokkal, addig míg a gazdája haza nem ér. Eleinte zavart, de már megszoktam.
2013. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utánaolvasgattam ebben a témakörben, az ilyen jellegű problémáknak, és azt látom, hogy sajnos nagyon sokan küzdenek hasonló gondokkal. Nem tud aludni, nem tud az otthon végzett munkájára figyelni, nem tud tanulni, a kisbaba naponta többször felriad, és fél órát zokog (a mienk is), a szomszédok meg magasról tesznek rá, hogy megkeserítik mások életét. Ha szólsz, akkor még te vagy a rossz, ha hivatalos útra tereled, akkor lehet elveszik a kutyát, aminek maga az állat látja kárát. Úgy tűnik, nincs megoldás.

Idén már nem dolgozom, itthon vagyok, és én is a reggeltől estig tartó ugatást hallgatom a családommal együtt. Felháborító!

De ha én bömböltetném a zenét reggeltől estig, az biztos, hogy 5 percen belül jönne valamelyik szomszéd balhézni. Ilyen országban élünk. Külföldön már megbüntették volna őket, vagy elvitték volna a kutyát menhelyre.

2013. dec. 18. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!