Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyáitok is ilyen majrésok?

A ti kutyáitok is ilyen majrésok?

Figyelt kérdés

Tegnap kimentem a két kutyámmal az erdő szélén lévő focipályára gyakorolni. Az egyiket kikötöttem, míg a másikkal dolgoztam. Egyszer csak mind a kettő veszettül elkezdett ugatni, a kikötött kutyám pedig minden testjelével is kommunikálta, hogy nagyon fél. Hát persze én is rendesen megijedtem (vaddisznó? veszett róka? gyilkos?), de akárhogy néztem, nem volt a környékünkön semmi, és még vagy egy fél órát elvoltunk ott, és túléltük.


Vagy nyáron elmentünk párommal és a két kutyával csillaghullást nézni. Mind felfeküdtünk a kocsi platójára. Nah de nem voltunk ott sokáig, mert a kutyák egyszer csak elkezdtek a sötétbe buffogni, meg morogni, és végül csak elkezdtük magunkat kellemetlenül érezni.


Ilyenkor lehet, hogy tényleg van ott valami? Mudik egyébként. xD



2013. dec. 19. 12:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
Hát úgy, hogy ha kiül az ember csillgaot nézni, és a kutyája elkezd ugatni (bár eleve minek ugat amikor ott a gazdája és semmi látható sem történik), akkor a gazda szól neki, hogy "elég, hallgass" majd tovább nézi a csillagokat, a kutya pedig nyugodtan elvan azontúl. Te ellenben ezt írtad "nem voltunk ott sokáig, végül csak elkezdtük magunkat kellemetlenül érezni."
2013. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ha elolvasnád, amit írtam, tudnád, hogy csillagnézés közben nem ugattak. Amit meg lehet tiltani, de ha a kutya fél, azt hang nélkül is tudja kommunikálni.
2013. dec. 19. 16:04
 13/19 anonim ***** válasza:
És most miért kell mindenbe belekötni kedves 71%-os?
2013. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem majrés a kutyám. Még soha nem láttam félni kb... akkor sem fél, ha másik kutya rátámad, játékosan fut előle. Ilyen szerencsére ritkán van.

Ha nagyon későn vagyok kinn vele, hamarabb észreveszi a sötétben közelgő alakot, olyankor mindíg jelez. Pórázon nem, de volt hogy elengedtem egy kis füves területen, kihalt környék stb... arra jött valaki egyből büszke tartás ugatás...


Egy hely van ahol maga alá húzza a farkát ha a hídon megyünk át, az elengedős részhez. Ott mondjuk én sem szeretek menni, vékony sávon kell haladni nyílegyenesen, közben villamosok, kamionok, autók megállás nélkül... remeg a lábunk alatt a híd, és baromihosszúnak tűnik az út. Bár szerintem ott sem fél, hanem ezek az ingerek, és az izgatottság együtt, mert tudja, mi jön, ha átérünk... ezek eredményezik ezt a testtartást.

2013. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mármint játékosan fut az őt megtámadni próbáló kutya elől. :D Olyan kis hülye, amúgy több gazdái által zárkózott, vagy játszani nem szerető kutyát játékra bírt már. :D
2013. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Azért "kötök bele" mert nem normális hogy egy kutya rendszeresen megijed a semmitől ás összevissza. Vagy ezt csak én látom így? Ezzel csak gyengíti a kérdező a mudik amúgyis gyenge hírét.
2013. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*és összevissza ugat
2013. dec. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nos, talán nem lenne annyira gyenge a mudi hírneve, ha a "fajta kedvelői" nem azzal "reklámoznák" a fajtát, hogy "ronda, de..." és közben meg egy csomó jellegzetes viselkedésmintáról hallgatnak, mint a sír. Meg ha lenne valódi fajtagondozó szervezete a fajtának, és nem csak egy olyan klub, amelyik 5 éve hivatalosan nem is létezik. Meg még sorolhatnám, mi árt a fajta hírnevének. Hidd el, ez a kérdés egy icikepicike csepp a tengerben, ennél sokkal súlyosabb bajai vannak a fajtának.


Visszatérve: Ilyen összesen kétszer volt életünkben, de mindkétszer rendesen beszivattak, és nem azért, mert zavart, hogy ugatnak, hanem én is elkezdtem kicsit félni (ezt jelenti, hogy kellemetlenül éreztük magunkat), mert én is tudom, hogy jobbak az érzékszerveik, se a vaksötét éj, se az erdő nem az én terepem, viszont úgy láttam, hogy nem volt ott semmi veszélyes.

2013. dec. 20. 00:53
 19/19 A kérdező kommentje:
13-as: köszi :)
2013. dec. 20. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!