Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem segítenek az orvosok...

Miért nem segítenek az orvosok a fájdalomban?

Figyelt kérdés

kb egy hónapja volt térdműtéte.

3 napja elkezdte fájlalni a lábát.aznap látta az a doki aki műtötte,azt mondta kapjon fájdalomcsillapítót,elmúlik.

tegnap arra mentem haza hogy remeg és sír a kutya.elvittem az orvosához,ő is azt mondta hogy kapjon fájdalomcsillapítót.

a gyógyszer alig használ...

ma már nem csinál semmit,nem is wc-zett se!csak összegömbölyödve fekszik.ha felveszem mert ki akarom egyet vinni,hátha elvégzi a dolgát,csak remeg és leül a fűbe.

egyik doki se adott neki injekciót,mert láza nincs,ezért antibiotikum nem kell.fájdalomra meg ott a gyógyszer.

teljesen ki vagyok már akadva,minden nap egyre rosszabb :(

eddig a műtét után tök szépen használta a lábát,most meg egyáltalán nem terheli,mikor leül még véletlenül se ül rá,hanem kilógatja maga mellett.


2013. dec. 19. 18:35
1 2
 1/14 Firestorm ***** válasza:

Keress új orvost.

Budapestiek vagytok?Mert akkor tudnék ajánlani egy jó dokit.

2013. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóhoz hasonlóan én is azt javaslom, hogy kérdezz ki egy másik állatorvost, mert ez így nagyon rossz lehet. Konkrétat-minthogy nem vagyok állatorvos-nem tudok mondani, de azért utána kéne járni, hogy mitől vannak a műtét után ennyire hosszan ilyen tünetei.Terhelni pedig nyilván a fájdalom miatt nem terheli a lábát, de mindezek mellé az ürítés hiánya...stb sok mindenre utaló tünet lehet.
2013. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

sajnos pest nagyon messze van nekem... :(

az a baj hogy itt kevés a jó doki.az a baj hogy akihez még vihetném,ő ma rendelt,illetve szombat délelőtt fog(nem tudom vinni mert dolgozok)

esetleg még a hétvégén tudnám felvinni ügyeletre,ott még jó orvosok vannak.

a lába miatt nem tud wc-zni,mert nem tud ráállni(szuka),tegnap is már furcsán tartotta pisi közben,ma már ha kiviszem,le is ül.műtét után is csak harmadnap pisilt,most mintha ugyanaz lenne a helyzet.

doki azt mondta lehet hogy a frontot érzi.vagy hogy esetleg közben ugrált még a gyógyulás alatt,és most jön ki rajta.

2013. dec. 19. 19:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaza van az orvosnak,hogyha telelövi fájdalomcsillapítóval és a kutya,mivel nem érez semmit,nagyon megterheli az egyébként gyógyuló lábát,akkor még rosszabb lehet a helyzet.


Én a helyedben kutyamasszázsra vinném,az sokat segít,és a fájdalomcsillapítóról fokozatosan le kellene állni.


Plusz jó lenne,ha látná egy másik orvos is.

2013. dec. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem szabadna neki fájni, gondolom nem ugrált, nem rohangált. Mindenképp mutasd meg másik orvosnak!!!!!!
2013. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy begyulladt neki? És azért fájlalja? Vagy nyomja, szúrja belül valami? Eszik, iszik? Mert ha igen, akkor székelnie is kellene. Lehet a röntgen segíteni, hogy gyulladt e vagy mi nyomja a lábát belül. De szerintem gyulladás lehet. :(
2013. dec. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

látta egy harmadik orvos.

a lábát rendben találta.nézett gerinc reflexet,az is jó volt.

mért lázat,nem volt,azt mondta (mindegyik),ha gyulladásban lenne,akkor lázas lenne.

teljesen átvizsgálta,mindent rendben talált.

kapott más fajta fájdalomcsillapítót,az használ.

egyenlőre így áll a helyzet,hogyan lesz később,nem tudom...

2013. dec. 20. 16:53
 8/14 A kérdező kommentje:

Kiderült hogy gerincsérve van...

múlt hét pénteken vittem szurira,szombaton még nagyjából jól volt,vasárnap már fókázott...

2013. dec. 25. 09:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Az elég rossz hír.Lehet műteni?


Voltatok homeopata orvosnál? Ő nagyon sokat tud segíteni,műtét nélkül.

2013. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

homeopata nincs sajnos a közelben.

de a doki elmondta hogy mivel járna ez az egész,mennyi hibalehetőség akár a vizsgálatoknál,akár a műtétnél.

elmondta azt is,hogy utána a gyógyulás is hogy menne.

nem beszélt le a műtétről,de nem is bátorított,tényeket közölt,és rám bízta hogyan döntök.

sajnos anyagilag se tudtam volna megengedni a műtétet...

felajánlott egy másik lehetőséget:3 hétig gyógyszerezni szteroiddal,mellette homeopátiás szereket is adni.de ez csak tüneti kezelés lenne.

mivel már ezelőtt 3x kiújult a sérve(akkor a szurikra jól reagált),nem láttam értelmét hogy tovább próbálkozzunk.ha eddig is mindig kiújult,ezután is így lett volna...

elaltattam... :(

most is már 4 napja hordtam injekció kúrára,és azzal se értünk el sok mindent.nem fájlalta annyira,de teljesen elhagyta magát.

a gyógyszer mellett is csak vegetált volna,annak meg nincs értelme hogy még több hétig meghosszabítsam neki a szenvedést,csak mert nekem hiányozni fog.

most már csak az a tudat maradt,hogy már csak én szenvedek :(

és a rengeteg szép emlék...

2013. dec. 25. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!