Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férget hányt a kutya help?

Téékáá kérdése:

Férget hányt a kutya help?

Figyelt kérdés

Tegnap kihányt a kutyám pár csontdarabot és volt köztük egy bélféreg is, elég nagy, rögtön adtam neki féreghajtót.Ma reggel a székletében nem találtam semmit.Úgy tudom akkor hány a kutya férgeket ha nagy az invázió, de akkor a székletbe kellettek volna h legyenek ma,nem??Vagy még kell egy kis idő a féreghajtónak h hatni tudjon?

Nem gondolom h nagyon elszaporodhattak benne 4-5 havonta kap féreghajtót.Vagy igen??

Nem jól adagolhattam neki eddig a féreghajtót?3 tablettát kap, azt irja 1 tabletta megy 10kg előtestsulyra, a kutyám pedig 30kg+-1kg... Dehinel Pus+t használtam eddig.

Tudna valaki valami okosat mondani?


2013. dec. 20. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Drontalt vegyél.
2013. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az állatorvos tud okosat mondani igen..


Amúgy meg 3havonta kéne féreghajtani.

2013. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 intrepid ***** válasza:
43%
Műanyagflakonba vízbe eltehetted volna a férget, állatorvosnak megmutatod, lehet más gyógyszert javasol. Egyébként nem akarlak megijeszteni, de lehet nektek is van vendégetek. Nem nagy a baj, de nektek is lehet hogy kellene egy féregűzést végezni.
2013. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elis megyek ma a gyógyszertárba és veszek magamnak is valami féreghajtót.

Ti milyen gyakron féregjatatok?

2013. dec. 20. 11:08
 5/13 Firestorm ***** válasza:
Én az enyémet 3 havonta.Sok kóbor állat megfordul nálunk,hiszen ha találok akár kutyát akár macskát hazahozom őket,amíg nem találok új,rendes gazdit nekik,így legalább az esélyt sem adom meg a kutyámnak,hogy elférgesedjen.Meg ugye férgességet bárhonnan összeszedhet az utcán,parkban,futtatóban.A féreghajtó 3 hónapig hatásos,ezért ajánlják,hogy 3 havonta féreghajtsd a kutyust.
2013. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

ma 11:15

A féreghajtó addig hatásos, míg beadod. A kifejlett férgeket öli meg. Pontosan ezért kell, ha féreghajtó használatakor férget találunk, 2 hét múlva ismételni, mert akkorra fejlődnek ki az előző hajtáskor még pete alakban élő férgek.

2013. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen sulyos fertőzöttség esetén nekünk a doki 3 napon át javasolja folyamatosan, majd 2 hét mulva ismét. Valószinűleg orsóféreg, nekem a drontal annyira nem vált be, Univermet használok. Jártam igy én is sajnos, egy frissen hazahozott kutyával, akit "állitólag " előtte féregtelenitettek.
2013. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
62%

A féreg nem mászik csak úgy belétek, nyugi! A terjedése bolhacsípéssel vagy szájon át. De gondolom nem szoktad megkóstolni a kutyaszart.

Azért kell váltogatni a féreghajtókat, hogy ne legyen hatástalan az egyik valamire. Az általad írt féreghajtót nem ismerem, de a Drontal a legszélesebb hatókörű féreghajtó, vegyél azt.

2013. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Firestorm ***** válasza:
67%
Ember is elkaphatja a férgességet,főleg a gyerekek,mivel a fertőzött állat simogatása után nem mosnak kezet és mikor a szájukhoz nyúlnak beviszik a szervezetükbe a férget.Tapasztalat...Unokaöcsém lent nyaralt a kis barátjánál és a németjuhász kutyája a kisfiúnak tiszta féreg volt és unokaöcsém simogatta,aztán nem mosta meg a kezét,mivel mit sem tudott róla,hogy férges a kutya,aztán majd idővel közölték kb 1 hét után a felnőttek,hogy ne nagyon simogassa a kutyát,mert férges.Természetesen addigra szerencsétlen már megfertőződött...
2013. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem de szájon nyalhat a kutya.. és azt meg tudjuk hogy mit csinál még többek között a nyelvével :D csak nem szoktunk belegondolni ^^
2013. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!