Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érzékeny gyomrú kutyát is...

Érzékeny gyomrú kutyát is lehet BARF szerint etetni?

Figyelt kérdés
Ha igen, mire kell figyelni? Mi az , amit nem szabad neki adni? (ami amúgy engedélyezett)

2013. dec. 20. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi az hogy érzékeny gyomrú.. Mire érzékeny?


Amúgy nekem az egyik kutyámnak mindentől ment a hasa korábban csak az RC-től nem. Sokat hányt is, mióta nyerset eszik ilyen nincs

2013. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sippara ***** válasza:
80%
Nálunk a rendszeres gyomorsavhányást szüntette meg a nyers maradéktalanul, de tényleg az a lényeg, hogy pontosan mire és milyen formában érzékeny az a bizonyos gyomor :) A legtöbb esetben a nyers meg szokta oldani a problémát :)
2013. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Disznó és vaddisznó kivételével mehet minden nyersen :)

Az arányokra kell figyelni ill. az össz mennyiségre.

Az én kutyámnak érzékeny volt a gyomra tápos etetés mellett, nyers mellett semmi baja :)

2013. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy érzékeny gyomrú kutyák álltalában azért érzékeny gyomrúak, mert nem bírnak mit kezdeni a természetes, mesterséges adalékanyagoktól mentes tápok, mégiscsak meglévő tartósítószereivel, adalékanyagaival. :


Hazai fórumok nem kevésbbé, de külföldiek részletesebben foglalkoznak a kérdéssel. Úgy tudom, sokan írták hogy érzékeny gyomrú, akármilyen problémával küzdő kutyájukat rendbetette a nyers etetés.

2013. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hazai fórumok kevésbbé* (jav)
2013. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor mindenképpen belevágunk:)

2013. dec. 20. 20:15
 7/13 nory0722 ***** válasza:
ne haragudjatok, de én ezzel kapcsolatban nagyon szkeptikus vagyok. szeretnék barfra váltani, de valóban elég egy 20 kg-os kutyának napi 60 gramm kaja? mikor a hills tápból napi 240 grammot kellene neki adnom? az már mellékes, hogy 130at adok, és így is van rajta 1-1,5 kg felesleg, pedig mozog bőven. de valóban jóllakik napi 1xi étkezéssel 60 gramm kajával?
2013. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sippara ***** válasza:
100%
Valamit rettenetesen elszámoltál :) Egy 20 kilós kutya napi 640 grammot eszik (3 százalékkal számolva)
2013. dec. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A testsúlyának a 2%-a ajánlott első körben, aztán lehet növelni, ha kevés neki. Az nálatok 40 dkg és 2x ajánlott etetni egyébként, tehát 2x20dkg/nap.


Ha fogyni kezd, emelhetsz az adagon.

Az én 48 kg-os kutyám napi adagja 1 kg. Ez pár dekával több a testsúlyának 2%-ánál, ha többet adnék, hízna. Ettől pont jó.

2013. dec. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nory0722 ***** válasza:
igen, dkg-ot akartam írni, de akkor is nagyon kevésnek tűnik .
2013. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!