Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak székrekedése...

A kutyusomnak székrekedése van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több napja nem tud üríteni, adtunk neki paraffin olajat, de semmit nem használt, így elvittük az állatorvoshoz, aki csipesszel, görcsoldóval (a belek görcsösségének megszüntetése végett) és beöntéssel próbálta kezelni a dolgot, majd mondta, hogy a továbbiakban is alkalmazzuk a paraffin olajas megoldást, ami még mindig nem használ.

Van valakinek valami egyéb ötlete?


2013. dec. 20. 23:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
mi van vele?
2013. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nem hajlandó enni, csak vizet iszik, nagy ritkán ráfanyalodik a tejre.

Voltunk a dokinál, kapott beöntést párszor, megint jött ki belőle valami, de mondta az orvos, hogy a paraffin olajat mindenképpen be kellene nyomni belé. A gond csak az, hogy már meg akar harapni minket, szóval nem tudom, hogyan lehetne beleküzdeni anélkül, hogy megenne minket...

2013. dec. 21. 18:46
 13/35 anonim ***** válasza:
Ez így nem lesz jó! Tuti, hogy ott más is van. Az ultrahangot gondolom meg sem kérdezted.. Szerintem részleges bélelzáródása van. Van kitudja mi. Mindenképp kellene az ultrahang mert így el fogod veszíteni. :( . Főleg, hogy már nem is eszik. Ha az orvos adott is neki hashajtót és nem használ, akkor még inkább gyanakodhatsz másra is. Ne várj vele, csináltass ultrahangod, jön a karácsony is és gondolom nem sok orvos lesz nyitva. Ki fog száradni, és elpusztul. :(
2013. dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Nem adott neki hashajtót, mert elvileg ami bele van száradva azt a hashajtó sem viszi ki olyan könnyen...

Rákérdeztem, de mivel ő is és mi is tudjuk, hogy nem vagyunk és sosem voltunk olyan anyagi helyzetben, az ultrahang pedig nem olcsó... a mait is ingyen végezte, de nem élhetünk vissza ezzel, szóval nem tudom, mitévő legyek. Az olajat képtelenség beadni neki, megkíséreltük de megint csak meg akart harapni... Ötletem sincs, hogy pénz nélkül mit tehetnénk. :(

2013. dec. 21. 19:20
 15/35 anonim ***** válasza:
www.allatelsosegely.hu/valasz/urlap Itt kérdezhetsz az állatorvostól, csak ki kell tölteni. Emailben válaszol. Facebookon kérhetsz segítséget sok állatothontól. Valamelyik csak segít. A Rex kutyaotthont is kérdezd meg. Már segítettek valakinek csak műtétben. Szerintem neked is fognak. Én a te helyedben sok ilyen szervezetre ráírnék és telefonálnék hogy segítsenek, mert igen sürgős lenne. Te is tedd ezt. Ne várj vele. Minden nap számít!
2013. dec. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
[link] Itt a telefonszám és minden. Kérj tőlük segítséget. Ez a Rex alapítvány. Biztosan segítenek az anyagiakban is. Csak cselekedj! Ezzel a problémával ne várj! :( Ez nem csak egy sima székrekedés!
2013. dec. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
[link] Itt is van egy. De a Rexet mindenképp hívd vagy írj neki, mert később csak bánhatod! :(
2013. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

Nem nagy mennyiségű, híg, darabkás székletet ürített az este folyamán már nem egyszer! Ez vajon jó jel?

Köszönöm a segítségeteket, nagyon aranyosak vagytok! Körbe fogok érdeklődni, hátha valaki tud segíteni! :)

2013. dec. 22. 00:03
 19/35 anonim ***** válasza:
Igen jó jel. :) De akkor van siker, ha nem vékony a kakija. Nincs mit megköszönni :) . De azért egy ultrahangot csináltass. A Rex segít, csak keresd fel őket.
2013. dec. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
És jobban eszik már?
2013. dec. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!