Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak székrekedése...

A kutyusomnak székrekedése van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több napja nem tud üríteni, adtunk neki paraffin olajat, de semmit nem használt, így elvittük az állatorvoshoz, aki csipesszel, görcsoldóval (a belek görcsösségének megszüntetése végett) és beöntéssel próbálta kezelni a dolgot, majd mondta, hogy a továbbiakban is alkalmazzuk a paraffin olajas megoldást, ami még mindig nem használ.

Van valakinek valami egyéb ötlete?


2013. dec. 20. 23:10
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Elég kevéskét sikerült összehoznia, de nem adjuk fel! :)

Enni még mindig nem eszik, csak inni hajlandó, viszont a paraffin olajat nem tudjuk neki beadni, pedig az most elengedhetetlen lenne a gyógyuláshoz! Megpróbáltam, hogy a vízbe belefecskendeztem (tudom, hogy a zsiradékok nem oldódnak vízben, csak megülnek a víz felszínén), gondoltam hátha így is megissza, a gond csak az, érzi rajta, hogy benne van, így nem nagyon erőlteti a dolgot... Máshogyan viszont nem tudom, hogyan lehetne beleszuszakolni naponta kb. 3 dl-t... :/

2013. dec. 22. 00:38
 22/35 anonim ***** válasza:

a híg széklet az valószínű az eddig beadott paraffin olaj, ami a bélfalról lemosott némi székletet.

legalább teljesen nincs elzáródva.

1 embernek meg kell határozottan fogni a kutyát :

leülteted, a két lábad közé veszed a testét, egyik kézzel fogod a nyakörvet, másikkal a nyakán a bőrt.

a másik ember a fecsit beteszi a kutya szájába és lassan mehet neki az olaj.

ha már próbált harapni, akkor kössétek be a száját.

a bőrt úgy is fel lehet neki emelni.


kérdezd meg a dokit, hogy esetleg étolajat lehet-e felváltva a paraffinnal?

2013. dec. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Igen, jó ötlet a fecskendő. De valami erősebb illatú falatkákkal próbálkozz és arra, bele csepegtetni a paraffin olajat. Elrejteni bele. Pl a halba, olyan ami nem szálkás, nyers csirke hús vagy kutya kaja konzerv . Ami jó erős illatú. Amit nagyon szeretett eddig. Kicsit meg kellene sétáltatni is, hogy a belei mozogjanak. De rögtön kajálás után ne. Inkább előtte.
2013. dec. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
most hogy van a kutyus?
2013. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

A paraffin olajas kezelést megoldottuk, tesóm ráadott egy szájkosarat, amin oldalt csinált egy lyukat és azon keresztül bevezetett egy csövet, ami kb. a torkáig ér, így sikerül bele pumpálni napi szinten kb. 3 dl olajat.

Azóta voltunk megint dokinál, kapott antibiotikumot, meg valami löttyöt nyomtak a fenekébe, ami elvileg felmarja a beragadt salakanyagot. Itthon kapott még olajat, elvittük sétálni és menet közben kakilt egyet, illetve hát inkább fénysebességgel repült ki belőle valami, de olyan messzire, hogy nem találtuk... :D

Azóta evett is, ivott is (rengeteget), kunyerált is, látszik rajta, hogy jobban érzi magát, jobb a közérzete! Igaz, azóta voltunk még kint és megint csak erőlködött, de alakulunk. :)

Köszönjük az érdeklődést, az eddigi segítséget, tanácsokat! Kellemes Ünnepeket nektek! :)

2013. dec. 23. 20:38
 26/35 anonim ***** válasza:
Annyira örülök, hogy legalább evett és ivott. :) Fog az menni. Ennyi kaja után már muszály lesz kakilnia. :) . Melyik dokinál voltatok? Hol? Nektek is kellemes ünnepeket!
2013. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, én is bízom benne, hogy most már minden a legnagyobb rendben lesz! :)
2013. dec. 24. 00:19
 28/35 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

Az imént, egy jó nagy adag (jó zsíros) levest, jó sok husival befalt, max. 30 percre rá MINDEN kijött belőle...!

Szóval örömmel tudatom, hogy a kutyusom teljesen rendbe jött! Köszönök minden segítséget, tanácsot! :)

2013. dec. 25. 19:07
 29/35 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó! :) Látod, megoldottad. :) Azért túl sok kaját ne adj neki, nehogy bélcsavart kapjon. Mert ilyenkor karácsonykor az ünnepek felé, sok gazda így jár. Sokat be enni a kutyának. És kaja után ne mozogjon. Ügyes vagy te. :)
2013. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva aggódom egy kicsit, mert bár tegnap kijött belőle minden, ami kijöhetett, de ma alig van étvágya, meg olyan kedvetlen... nem tudom, mi baja lehet! :(
2013. dec. 26. 19:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!