Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik ellenzik az ivartalanítás...

Akik ellenzik az ivartalanítást, azok leírnák pontosan miért?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet hallok, szegény kutya így, szegény kutya úgy, elvették a férfiasságát/nőiességét, stb...

Nekem fél évesen ivartalanították a kanomat és ugyanolyan eleven mint régen, felemelt lábbal pisil, igazi férfi maradt, ha meglátja valaki egyből tudja zacsi nélkül is. Nem hízott el, fényes a szőre, stb.

Mégis, akárkinek mondom elkezd szörnyülködni, meg kanoknál felesleges, stb. Szeretném megtudni mi ennek az oka, illetve kíváncsi vagyok a tapasztalatokra! Köszönöm!


2013. dec. 20. 23:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Bocs amúgy a kérdező vagyok, csak másik gépről. :D
2013. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

AZ hogy hogy nézne ki ha nem ivartalanították volna sose tudod meg :)


Amúgy én nem vagyok kifejezetten ellene se mellette.


Az ivartalanítás nem tudjuk még hogy milyen károkat okoz, vannak erre nézve kutatások de még nem tisztázódott semmi.


Az nekem nem érv hogy lehet hererákja vagy genyesméhgyulladása, mert ilyen elven vágjuk le a lábait nehogy kiugorjon az autó elé majd egyszer.. sorolhatnák még egy csomó hülye példát de nincs kedvem most :D


Mellete megértem az állatvédőket akik folyton találkoznak a nem kívánt szaporulatokkal, csak ezzel meg az a baj hogy az aki van annyira felelőségteljes hogy ivartalanít annak nem lenne valszeg soha kölyke ha ivaros maradt volna akkor sem.. aki meg nem az meg nem biztos hogy fog figyelni a kutyára..

Vannak kanok akiknél nem árt korán az ivartalanítás.. mert pl a gazdák lehet így se fognak tudni bánni vele nem ha ivaros marad..



Amúgy az ivartalanítás ellen szerintem nem lehet más felhozni mint amit mondtam, jah de igen... aki meg direkt akar almot az ugye ne ivartalanítson mert a két dolog eléggé üti egymást ^^, meg ivartalan kanoknál előfordul hogy "jó illatuk lesz" a többi kan számára, ez egy nem túl stabil és érzékeny de domináns exkan kutyát eléggé frusztrálni is tud ami nekem pl tökéletes ellenérv.. Persze van olyan hogy még utána is kőkemény marad de ritka.


Hozzáteszem hogy ha valakinek nincs célja azzal hogy megmaradjon ivarosnak a kutya és csak 1% esélye is van annak hogy nem kívánt szaporulatot hoz létre akkor inkább ivartalanítsunk.

Majd egyszer a jővő évezredben amikor lesznek annyira tudatosak a gazdák hogy csak olyan vesz kutyát akinek tényleg kell és tényleg foglalkozik vele és odafigyel rá és nem lesznek menhelyek pont emiatt akkor majd nem kell ivartalanítani de addig nem árt.

2013. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, azért az röhej hogy lassan ott tartunk hogy aki ivaratalanítja a kutyáját az nem felelős gazda, meg biztos nem tudja megnevelni, meg nem tud rá odafigyelni... Nehogy már ez az oldal legyen hülyének kikiáltva!
2013. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul fogalmaztam... arra akartam utalni h aki ivartalanit az igy is ugy is felelosegteljes gazda lenne valoszinu.
2013. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes ez a téma. Korábban én is úgy gondoltam, hogy ha tudok vigyázni a kutyámra, akkor minek ivartalanítsam? De ahogy olvasgatni kezdtem a témában, egyre inkább az ivartalanítás mellett tettem le a voksomat. Viszont még mindig úgy gondoltam, hogy megvárok vele 2-3 tüzelést, hogy a kutya teljesen kifejlődjön. Aztán mégis tovább olvasgattam, és úgy találtam, hogy az ivarérés előtti ivartalanítás talán még jobb lenne a kutyának. Az enyém amúgy is kistestű, jelentősen nem befolyásolja a végleges méretét, még ha emiatt elvileg kisebbre is nő. Viszont azt olvastam, hogy egyetlen tüzelés is viszonylag sokkal növeli az emlőrák kockázatát. Így végül még az ivarérése előtt elvégeztettem a műtétet. Eddig nem éreztem hátulütőjét. Szépen fejlődik az izomzata, nem hízékonyabb, mint előtte, nem vergődik tüzelés miatt, garantáltan nem fedezik be, bár ezt nem is hagynám, a természete fikarcnyit sem változott.

Én mindenkinek javasolni tudom, de eröltetni biztos nem fogom senkinél.

2013. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Én csak akkor ivartalanítok, ha erre ok van. Ok nélkül nem.

Akkor teszem meg, ha a kannak problémája van. Pl: rejtett heréjűség, prosztata problémák. Szukánál meg akkor ha álvemhesség, vagy méh vagy emlőgyulladás esetében. Vagy ha két ellenkező nemű kutyát tartok, de akkor is inkább a szukát ivartalaníttatom.

2013. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!