Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam, hogy a...

Hogyan csináljam, hogy a kutyám leszokjon az ágyról?

Figyelt kérdés
Van egy 9hónapos yorki kan kutyusom. Már a kezdetektől bent alszik az ágyban. Az a problémám, hogy néha bepisil. Nem szeretném, ha velünk aludna, mert van neki ágya is. És egyáltalán ne jöjjön fel napközben sem az ágyra. A szobánkból sajnos nem tudom kizárni, mert van egy cicánk is, akinek az alomja a wc-ben van ugye és a kutya meg szokta enni a kakiját, ha nem vagyunk elég gyorsak. Az a módszer, hogy kizárom éjszakára stb, nem jött be. Valaki tud esetleg ajánlani valamit?
2009. nov. 26. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
vegyél egy szobakennelt, és oda tegyétek be éjszakára, vagy amikor nem tudtok rá figyelni. Meg fogja szokni, hogy az az ő kis helye.
2009. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok. Csak nekem azért kell leszoktatni az ágyról, mert van egy elég termetes kutyánk is, de a kissebbik kutyám, azt hiszi, hogy ő falkavezér, és folyton "helyre" akarja tenni a nagykutyát, vagyis megtámadja, de félek, hogy egyszer a nagykutya megunja és megharapja a kicsit, de az a kicsinek végzetes is lehet. Én úgy szoktatom le az ágyról, hogy ha felugrik, rászólok és leteszem, ezt akár 10-szer egymás után. Sajnos éjjel átmenetileg nem velem alszik a kutya, úgyhogy éjjel nem tudom vele "gyakorolni", de ha megint velem fog aludni, akkor mozgalmas éjszakáim lesznek, hogy le tudjam szoktatni a földre, a saját helyére... :S
2009. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah, azt elfelejtettem mondani, hogy azért "emeli" magát egy szintre az emberekkel a kiskutya, mert ugye egy ágyban aludhat velünk :S Gondolom :D
2009. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A véleményem, hogy a kutya az kutya,abszolút NEM az ágyba való,és nem jó neki ha emberként kezelik A kutya ugyanúgy nyalogatja a fenekét, nemi szerveit, esetleg még tüzeléskor is... És a kutya rangsorban él, és tökmindegy mekkora, KUTYA és nem lehet egyenlőségben nevelni, mert akkor ő fog irányítani. A kutyának meg van a saját helye, ami NEM az ágy. Hiába mindenkinél fontosabb a kutyám, attól még az ágyamban a párommal szeretnék összebújni, esetleg többet is csinálni, nem a kutyával. Nagyon idegesít, mikor sokan sajnálják a kutyát, és kínzásnak tartják, hogy "uralkodni" kell felette, pedig a kutyának pont erre van szüksége. Azért alakul ki rossz kép az emberekben az ilyen pici kutyákról, mert a gazdi nem ért hozzájuk, vagy ha ért is, a picisége miatt nem képes kutyaként kezelni, aztán olyan kutya lesz belőle, ami miatt állandóan szídják a kiskutyásokat, pedig normális tartás mellett ugyanolyan normális kutyák. Csak sok ember nem tudja, hogy valójában mi kell a kutyájának.
2009. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden egyes alkalommal, amikor felmegy, szólj rá, hogy nem szabad, és rakd le, esetleg finoman lökd le.

Következetesen, kitartóan, minden egyes alkalommal, egészen addig, amíg abba nem hagyja! Ha kell, akkor 20x egymás után.

Ha készül ugrani, rászólsz, hogy nem szabad, és ő lenn marad, nem ugrik fel, akkor dicsérd, jutalmazd meg.

Ennyi az egész, csak idő kérdése.

2009. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!