Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy leszokjon erről? Vagy mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves spitzem, és az a problémám, hogy bármilyen állattal találkozik (kutya, macska) állandóan meg akarja őket "dugni". Mármint ilyen mozdulatokat csinál rajta, mert mindegy neki, hogy fiú vagy lány vagy macska vagy kutya vagy bármi, és hogy elől, hátul, oldalt.. Most költöztünk kertes házba és szeretnék majd egy cicát is, de hát így elég nehézkes lenne, mert ha hazajövünk anyumékhoz, itt is van macska és nem hagyja békén folyton azt csinálja rajta, és a macska sem bírja, már próbálta összemarkolni, harapni, de a kutyámnak nem számított. Ismerősünk is elhozta az ő kölyök kutyáját, hogy játszanak, először ugye szaladoztak is, de hát pár perc múlva máris "tömködni" akarta mindenhol a fiú kutyát... Régebben azt hittem majd kinövi (mert azt mondták, hogy csak "gyakorol"), de nem nőtte ki. Hogy lehetne leszoktatni? Vagy késő? Vagy mit lehetne kezdeni? Gondolkoztam a ivartalanításon, de nem tudom. Mégiscsak fiú kutya, mit "szólna" ha már nem lenne. Lehet a viselkedése is megváltozna. Meg van csinálva a kerítés rendesen kiszökni nem tudna, és fel csinálni egy nőstény kutyát. De hát ez mindenen csinálja, macska, fiú kutya, fiú macska.
2011. szept. 3. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak dominál! ők ezt így fejezik ki.
2011. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nála nem feltétlenül a párzást jelenti, hanem így akarja az élőlények tudtára adni, hogy ő a domináns. Nem tudom, veletek, hogy viselkedik (morog-e, "hisztizik" stb), de minden esetre az ivartalanítással jó eséllyel megszűnne.
2011. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem morog, nem hisztizik, velünk teljesen normális. De ha meglát egy másik állatot, egyből rámozdul.

Igen, én is olvastam ezt a dominálást, de minden alkalommal?? Anyuméknál is volt 2 hétig, hát 2 héten keresztül azt csinálta szegény macskával, meg most is hogy hazajött velünk. Már menekül, ha meglátja. :)

2011. szept. 3. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy súlyos dominanciaprobléma, vagy pedig beégett kényszerviselkedés a levezetetlen energiák levezetésére.


Többet kéne mozgatni, többet kéne tanítani, és többet kéne kutyák közé vinni.

2011. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül megfog szünni ha kilesz ivartalanítva ő igy dominál.amikor ezt csinálj verj rá az orrára és mond azt hogy nem,megtanulja.De akkor ivartalanísd de nem biztos hogy nem fogja ezt folytatni van 1-2 ilyen ismerősom
2011. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!