Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes-e, ha a csivava...

Veszélyes-e, ha a csivava nagyobb testű kutyával játszik? (francia bulldoggal)

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A francia buldogra nem biztos, hogy veszélyes, de megakadhat a torkán :)!


Na jó, viccet félretéve, nem hiszem, hogy veszélyes lenne, csak a csivinek kell jól szocializáltnak lennie hozzá: értse a másik kutya jelzéseit, és tudja neki jelezni, ha már elég volt.


Nekem a mudim, mikor kicsi volt, a húgom shar-pei kanjával játszott mindig öldösőset :). Sosem lett semmi9 baja, pedig hatalmas volt a méretkülönbség. És mind a 2 kan volt. Vigyáztak egymásra :).

2013. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
83%
Amennyiben nevezett francia bulldog evett már kutyát, és/vagy a csivava totálisan életképtelen, akár még veszélyes is lehet. Istenem, KUTYA, nem cukorból van és nem is kézzel festett porcelán baba.
2013. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilván a másik kutya szocializációjától függ (és a csivaváétól is).
2013. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nagyon sok múlik mindkét kutya szocializációján.

az én kutyám (Dobermann) egyik legkedvesebb játszótársa pont egy Csivava :) hozzáteszem, mind a kettő apró korától jár kutyaközösségbe, ahol nincs szétválasztva kicsi és nagy. az én kutyám annyira finoman játszik a kicsikkel, hogy öröm nézni. bár csak öröm lenne nézni, mert a kis termetű kutyák gazdáiról (tisztelet a kivételnek) nincsen jó véleményem és akkor enyhén fogalmaztam :/

2013. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem szuper, ha egy csivavát hagynak játszani kutyákkal. nagyobbak társaságába is nyugodtan viheted, ismerje csak meg a világot.
2013. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk mindkettő van. A franciabulldog 4 éves a csivava 5 hónapos, de a bulldog olyan finoman játszik a kicsivel, hogy hihetetlen. Viszont a csivava egy kis idő után bedurvul és harapdálja a bulldog pofáját, úgyhogy mi inkább a bulldogot féltjük. Viszont, ha már durvul a kicsi, elveszem onnann és mondom neki, hogy nem szabad, utána visszaengedem. Még egy két ilyen és a kicsi tudja, ha vadul, nincs játék a bulldoggal. Ez bevált. Egyébként egész nap elnézném, ahogy játszanak egymással.
2015. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!