Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya meddig szopik? Mikor...

Kiskutya meddig szopik? Mikor lehet elválasztani és elajándékozni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 15:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

8 hét a minimum, fiziológiásan, 12 hét a legjobb, szocializációs szempontból...tehát a legtöbbet akkor teszel a kicsikért ha 12 hét körül ajándékozod el őket, de addigra meg kell h legyenek az oltások, és rendszeres féregtelenítés, és chip, ha lehetséges...viszont annak semmi akadálya, hogy elkezd hirdetni és valaki lefoglalózza őket...legjobb, ha pénzt nem kérsz értük, de az oltások árát azért elkéred meg a chippét a gazdiktól, ez így korrekt, ha már ajándéknak szánod.


egyébként tényleg nem kéne neked menni, mert nem tudhatjuk a kérdésből, hogy eladni szeretnél, vagy megvenni...ha eladni, akkor sajnos szaporító vagy a hozzá nem értésed miatt, ha megvenni akkor pedig érdeklődő simán...


miért kérdezted meg? venni szeretnél? (remélem)

2013. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Biztosan direkt fedeztette, azért akarja most elajándékozni. Gondolkodj átok már, mielőtt mindenkinek nekiugrotok. Komoly baj van itt egyesek stílusával. Egyébként 8 hét az ideális az elválasztásra. 4 héttől kínál hatod a kicsiket áztatott starter táppal
2013. dec. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Na elmagyarázom neked, többékevésbé lehiggadtam, figyelj. A következő az ábra: Magamhoz vettem egy kiskutyát. Olyan helyről, ahol volt már 9. Mind utcáról befogadott. Mer a tulajnak jó szíve volt. Ilyen is van ugyanis. Viszont a csiptörvény miatt vitt volna 8-at menhelyre, mert ennyi pénze nem volt. Úgyhogy ha úgy tetszik, megmentettem egy kutyát az elaltatástól. Kutya megnőtt. Egy nap betört pár kóbor eb (amik ugye ma már nincsenek, mert az ebrendészek remekül végzik a munkájukat). És amellett, hogy széttépték a szomszéd 4 tyúkját, elkapták az enyémet is. Innen a kiskutyák. És nem 12, csak 5 db.

Az ivartalanításról pedig: Meglesz természetesen. Amint lesz rá 20ezrem. Addig azért nem volt, mert az oltások+csip volt 25ezer. Majd akkor fogják ezeket megcsinálni az emberek, amikor nem kerül 20-25ezerbe és nem az állatorvosok keresnek rajta k. nagy pénzeket. ja, és javasolta nekem egy hozzád hasonló nagy állatvédő, hogy már mikor terhes, akkor is el lehet vinni és akkor a kiskutyákkal együtt belezik ki. Ez sztem is humánus megoldás. Úgyhogy inkább éljenek.

És nem azzal van a problémám, AMIT írsz, azzal én is egyetértek, hanem AHOGY írod. Másképp is meg lehet fogalmazni mindezt. Bár ezesetben ez is teljesen felesleges, mert tisztában vagyok vele. De ha mindenkinek nekimész, azzal semmit nem érsz el. És igen, jártam már kutyatelepen. Tudom hogy néz ki és h mi van ott. Azt nem tudtam, h hozzád hasonló bunkókkal van tele. Eddig egy ideális kép élt bennem az állatvédőkről, de ez innentől változni fog.

Kellemes ünnepeket neked.

2013. dec. 23. 11:38
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagyon kösz mindenkinek, aki normálisan állt hozzá(m). Most vannak kb. 4 hetesek. Táp-tippet kösz, veszek majd! Kettőnek egyébként már van gazdája, egy valszeg megmarad.

Mondjuk szerintem a véletlen szaporulat, meg a szaporítás az nem ugyanaz. Egyáltalán nem akartam kölyköket, van is elég problémám velük, télen ki se rakhatom őket a kertbe, de ha már így alakult, nem pusztítom el őket. Ugyanis én is szeretem az állatokat.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

2013. dec. 23. 11:44
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Ivartalanítani kellett volna, vemhesen is lehet nyugodtan. BÁRMI, ami nem eredményez tök fölösleges kiskutyákat. Ha nem

volt 20 ezered erre akkor hogy van 5 kiskutya felnevelésére? Haljak meg de még mindig nem értem, az első 2 hétben többe vannak mint egy ivartalanítás, persze ha úgy vannak tartva... 5 oltás 10

ezer, ugye 8 hetes korukig lesz 2, az 20. 5 chip 15 ezer. Starter táp 10. 45 ezred van, de 20 nem volt...

2013. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem védeni akarom, csak mondjátok már el nekem , hogy a menhely éket miért nem csesztrtitek, hogy a vemhesség, utolsó napos szukát ivartalanitsák????? Ugyanis rengeteg kölyök születik a menhely élen is!!!!!!
2013. dec. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#15: Van drága. Arra lesz. Mivel ha élnek már, éljenek. Közöd meg amúgy sincs hozzá, hogy miből tremtem elő. Ahogy starter táp se kell a kölykök felneveléséhez. Csak a te fejedben. Te valszeg még nem találkoztál tanyasi kutyákkal, amik azon nőttek fel, ami éppen volt. És szép egészségesek lettek.

És tudod mért nem kapartattam ki az anyjukból őket? Mert már megvoltak és éltek. Mert szerintem az is épp olyan lett volna, mintha én fojtom meg őket. Csak ugyebár az zárt falak mögött zajlik, ezért okés. A magadfajtáknak. Állítom, hogy én jobban szeretem az állatokat, mint te. Meg itt mindenki más, rajtad kívül. Te egy ritka ostoba valaki vagy (úgy sejtem, nő), nagyon merev gondolkozással és nagyon kevés empátiával. Azért nem kellene itt osztanod az észt.

2013. dec. 27. 19:29
 18/18 tunditta válasza:

Gusztustalan, hogy mindenkihez így álltok hozzá! Azok a kutyák megszülettek, valószínűleg már jó helyen vannak.

Ámbár nem biztos, hogy egy menhelyről hozott kutya jó ötlet… Félre ne értsd, sajnálom őket, most csak egy példát állítok eléd. : [link]

Ha van menhelyre is rossz példa, "szaporítóra" is van jó.

2014. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!