Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek vagy hortobágyi sinkája?

Kinek vagy hortobágyi sinkája?

Figyelt kérdés
Nagyon munkaigényes ? Hasonlít a személyisége a mudihoz ?

2013. dec. 22. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sinkám van és egy mudim. A mudi ezerszer nyugodtabb, a sinka viszont brutális. Imádom, szó se róla, de képes egész nap pörögni, terelni (2 naponta járunk, különben nem bírnám).

Nem lehet szavakkal leírni. Ezt a fajtát az emberek 97 %-nak NEM ajánlanám!

2013. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A mudi barátságosabb ? Nekem a sinka úgy tűnik mintha egy kis terelő farkas volna ami nem annyira bújós szeretetbomba, de lehet csak én gondolom rosszul.
2013. dec. 22. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a szerelmével nincs is baj, de mellé egy kielégithetetlen munkavágy párosul:))))
2013. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mudim van. Rengeteg energiája van. Csak úgy ajánlom, ha van napi egy órád sétára, még 1 órád futattásra, és még fél órád agyi lefárasztásra, tanításra. Az enyém egy energiagombóc, pörgős, egész nap menne , alig lehet lefárasztani, nagyon sok munka van vele. Így csak úgy arts mudit ha van rá energiád és időd. Nagyon jó munkakutya, kutyéás sportokra is kiválló. :)
2013. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A sinka még nem került be úgy a tenyésztési vérkeringésbe, mint a mudi. A sinka eléggé új fajta, és ha szerzel is egyet, annak a közvetlen felmenői mind aktívan dolgozó munkakutyák.

Biztos, hogy nagyon munkaigényes. A mudik között elég kevés olyan nagyon pöris és nagyon munkás van, mint amit az egyik válaszoló írt. Azért nehéz ezekkel a kutyákkal, mert az erős ösztönök akaratossággal párosulnak.

2013. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pl.agility vagy flyball sportra mennyire alkalmasak a sinkák?Próbálta már valamelyiket velük valaki?
2013. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem azért kérdeztem mert tartani akarok sinkát, hozzám túl munkaigényes. Bár a kedvenc "fajtám" ha lehet így mondani.
2013. dec. 23. 11:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Addig marad jó kutya a sinka, és jó állomány, amig be nem kerül a kiállitásozó FCI-s tenyésztők körébe. Onnantól ugyanugy el fog kezdeni rohamosan romlani, és átalakul kanapékutyává. Viszont szép lesz.
2013. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én a sinkát nem is tudnám elképzelni hattyúnyakkal, szép tartással rövid pórázon felvonulni. Pedig lehet az lesz a vége 100-200 év múlva.
2013. dec. 23. 16:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Reméljük meg tudják védeni
2013. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!