Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
mi nemsokár kertesházba költözünk és aszt szeretném kérzedzni hogy milyen kutya fajt vegyek? (kevert vagy nem kevert is jó lesz)a válaszokat is elöre kösz mindenkinek! :)

2013. dec. 22. 18:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
32%
Németjuhász. A legjobb választás.
2013. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
menhelyi kevereket. annal halasabb allat nem letezik a vilagon, es legalabb valami jot teszel a vilaggal. a fajtaja kb. mindegy is, akkorat vegyel, amelyiknek elegendo helyet tudsz biztositani es megfeleloen tudod etetni.
2013. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Állatmenhelyről keressél mert halottam én is hogy azok a legjobb kutyák,mivel megéltek pár rossz napot ezért ha szereted őt ő is hűséges lesz hozzád,meg egy jó célt fogsz szolgálni és jót teszel egy álattal.

Nem mellesleg ingyen van és tudsz még válogatni is,de lehetőleg természet szerint válasszad ne kinézetre :)

2013. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Boncacica válasza:
Hát az igényeidtől is függ, hogy csak bent lesz a házadban, vagy házőrzésre használod, esetleg vadászni viszed stb. De ha városban laksz, akkor ne vegyél olyan kutyát, aminek nagy a mozgásigénye (pl. Magyar Vizsla), hanem kisebb mozgásigényű kutyát vegyél (pl. Angol Bulldog). De attól is függ, hogy mennyi időd van vele foglalkozni. Az anyagi keretektől is függ, mert egy szegényebb embernek nehezére esik etetni pl. egy Berni Pásztorkutyát. És bocsi, ha kioktatásnak tűnik. És Pulit érdemes venni.Nekem két pulim van. Nagyon értelmes állatok. Mondom, érdemes olyat venni!
2013. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne beszéljünk már hülyeségeket. Nem hálásabb egy menhelyi, mint egy vásárolt kutya. Volt menhelyi kutyám, és nulla hálát láttam benne, bár nem is azért fogadtam örökbe, hogy ő hálás legyen, én meg elégedett. És van egy tenyésztőtől vásárolt fajtatiszta kutyám, aki ezerszer könnyebben kezelhető egyébként. Nyilván neki nincs egy szar múltja, ő velem kezdte az életét.


A kutya nem fog azért hálát érezni, hogy te megmentetted őt. Ő ezt nem tudja. Nem tudja, hogy előtte mondjuk pokolban élt, most meg szeretik. Ő annyit vesz észre az egészből, hogy van kaja, van játék, vannak kedves emberek. Nem gondolkozik azon, hogy előtte egy hideg pincében élt.

2013. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Először is nem kutya faj, hanem kutya fajta! Az összes kutya egy fajba tartozik, nincs több kutya faj.A fajon belűl fajták vannak. Több dolgot figyelembe kell venni, mennyi időd lesz rá, ne legyen teher pár hónap múlva. Nekem van egy 10 hónapos rottim, teljesen a szívemhez nőtt. Igazából nevelés kérdése, hogy milyen lesz a kutyád. Ha nagytestűt veszel, németjuhász,rottweiler .stb Akkor figyelj arra, hogy tenyésztőtől vedd és a szülők szűrtek legyenek. Ha szaporítóra gondoltál, akkor azt verd ki a fejedből, ugyanis onnét 99% esélye van , hogy egy dp-s selejt kutyát kapsz. Akkor inkább keresgélj fajtamentőknél.A kutyának elsőnek a körülményeket kell megteremteni, kerítés, fekhely stb.
2013. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bánszki Csilla ***** válasza:

A menhelyről kihozást én is támogatom, nagyon jó lenni a kutyik életét megmenteni, és én azt halottam, de lehet hogy ez nem igaz, hogy a keverék kutyusok kevésbé hajlamosak a betegségekre.

Én azt javasolnám,hogy nézz utána a kutyafajtáknak, hogy általában mi jellemzi őket, mennyit kell velük foglalkozni, és ahhoz mérten válaszd meg, hogy te mennyit időt szánnál rá. Például nekem Bishon Havanese kutyusom volt, és minden nap fésülnöm kell, különben úgy össze áll a szőre, hogy az valami borzalom. De ha ez nem gond akkor szívesen ajánlom főleg lakásba, mert nincs az a jellegzetes kutyaszaga a szőrének, havonta szoktam csak fürdetni.

2013. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

én bemennék a menhelyre, szétnéznék és úgy választanék...ez úgyis beleszeretős alapon megy, ha gondolod és megmondod melyik megyében laksz, linkelünk neked menhelyeket:)


de a legtöbb menhely megtalálható itt: www.allatok.info és www.gazditkeresek.hu, esetleg www.igazbarat.hu


nagyot vagy kicsit szeretnél?kertben tartani vagy bent esetleg kint-bent? szuka vagy kan? milyen kutyusok tetszenek általában? ezek azért fontos szempontok!

2013. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi infóból senki nem fog tudni neked fajtát ajánlani. Írd le, milyen körülményeket tudsz biztosítani a kutyának: hol tartanád (kert, lakás, mindkettő), mennyit vinnéd sétálni, napi mennyi időt tudnál vele foglalkozni, első kutya lenne-e, járnál-e suliba, van-e gyerek és mennyi idős, szőrápolásra mennyi időt szánnál, mekkora méretben gondolkodtál... ilyesmiket. Az, hogy most költöztök kertes házba, alig mond valamit.
2013. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

igen írd le hogy

-Mennyit tudsz vele foglalkozni

-Mekkora a mozgástere

-Kint vagy bent a házban lesz a kutya

-Mennyi pénzetek van etetésre (ergó ne vegyél nagy kutyát ha kevés a pénz)

-Gondold átt hogy tényleg kutya kell e neked


Nekem egy macskám van,már vagy 10 éve itt él nálunk és rettentően okos,simán betanítottuk hogy ha ki kell mennie WC-re akkor nyávog,aztán ha vissza jön akkor meg lehuzza a lábát a lábtörlön,és hihetetlenül szeret minket,sokszor például van úgy hogy eljön a közig értem,buszmeágllóig azért nem de azért valameddig kijön :D

Jah és rettentően hizelgő állat :D

2013. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!