Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom jobb hátsó lábán,...

A kutyusom jobb hátsó lábán, a hajlatnál van egy dudor. Mi lehet a kutyusommal?

Figyelt kérdés
Olyan mintha szemölcs lenne, vagy egy "mellbimbó". Mi lehet az? Tudom, el kellene vinnem dokihoz, de sajnos munkanélküli lettem és most számomra elég drága az orvosi költség! :( Ezért fordulok hát hozzátok, hogy segitsetek, h mennyire lehet ez komoly. Mert ha tényleg nagyon komoly, akkor mindent megteszek, hogy meggyógyitság a kicsi társam! Féltem nagyon!
2008. júl. 14. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Próbáld meg a szőrt onnan finoman leborotválni, pesze csak ha hagyja a kutya, de vigyázz rá nehogy mesétsd, vagy 1 ollóval próbáld meg a szőrt levágni. Akkor jobban látod majd, hogy mi az, és jobban le is tudod majd írni. Az is lehet, hogy csak 1 szimpla szemölcs. Ha embereknél van miért ne lehetne kutyáknál?
2008. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
*megsértsd
2008. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
nem lehet, hogy egy kullancs? vagy azt ismered milyen, mikor megszívja magát? hasonló tud lenni, mint egy dudorodó szemölcs.
2008. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kb. 1 cm az átmérője és kb 0,5 cm magas. Mikor megnéztem jobban a kutyusom hirtelen odakapott és elkezdte harapdálni. Nem fájt neki, mert nem nyűszitett meg semmi. Most vérzik neki :( Nagyon féltem :'(
2008. júl. 14. 16:59
 5/14 A kérdező kommentje:
A szine meg bőrszinű, kicsit piroskás. És elég kemény.
2008. júl. 14. 17:00
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Vagy szemölcs vagy kullancs.De előfordulhat hogy kullancs.A kullancsok olyan anyagot bocsátanak ki hogy az állat nem veszi észre és nem is érzi hogy rajta van a kullancs.Ilyen időben nálunk is rengeteg van a macskáim meg a kutyáim teli vannak velük.Már eddig egy csomót szedtünk ki a bundájukból.
2008. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Elsőre kullancs is lehetett amit most már a kutyád "kirágott". Ez esetben komolyabb teendő nincs vele, ha nem csinált nagy sebet a kutyán. Esetleg fertőtleníteni lehet, de ezt a kutyák nem nagyon szeretik.

Szintén lehet szemölcs, olyan mint nálunk az anyajegyek. Ez esetben viszont gond, ha kirágja a kutya, az ilyet le szoktuk vetetni állatorvossal. Rutinműtét, nem is drága, és megóvjuk az esetleges rákosodástól. Ha tudnál róla képet készíteni, akkor biztosabban megmondanám miről lehet szó.

2008. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ime róla a kép. Szerintetek?

2008. júl. 14. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem, hogy kullancs/kullancs helye, mert amikor a kutyámból kiszedtük a kullancsot, nem így nézett ki. Nagyon nem értek az ilyenekhez, azt tanácsolom, minél előbb mutasd meg dokinak!

Jóbulást a kutyinak :)

2008. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Én kértem a képet, köszi. Ez biztosan nem kullancs, hanem szemölcs. Az látszik rajta, hogy el van kaparva/rágva, tehát irritálhatja a kutyát, ez esetben pedig mindenképpen meg kéne mutatni orvosnak. Nem tűnik olyan nagynak, könnyen lehet, hogy felületi kezeléssel, műtét nélkül is eltávolítható. Emberi kenőcsökkel semmiképpen ne próbálkozz, mert ami nekünk jó, az a kutya bőrének árthat. Nem kell kétségbe esni, ez egy könnyen gyógyítható rendellenesség, csak akkor vannak komoly következményei, ha elrákosodik, most azonban elég "tisztának" látszik, így ilyen probléma még biztosan nincs vele.
2008. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!