Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábgörbeség a mancs fölött?

Lábgörbeség a mancs fölött?

Figyelt kérdés
Hello Vettem egy amstaff 7-hetes kölyök kutyát.Az elhozatalkor semmi rendellenesség nem látszott.Most 2-napja a melső lába alső része /mancs fölött/előrebicsaklik.Állatorvos látta és chal d phos tabletát javasolt neki.Ha valakinek van hasonló tapasztalata kérem irjon ,mennyi idő után várható javulás?

2013. dec. 24. 08:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább Glyco Flex GF 600-at javasolnám nekem is az hozta rendbe a kutyám mancs problémáját.
2013. dec. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

1. 7 hetes, szóval szaporítótót van, vidd visza és vidd a rendőröket is mivel az illető bűnt követett el, még 1 hét van hátra.

2. Mivel a 7 és 8 hónap meghatározó a szocializásió szempontjából mivel a pici már nem függ anyira az anyjától ennek is keresztbe tettél, okoztál neki hirtelen csalódást és traumát, aggresszív lehet majd idővel.

3. Mivel szaporított ezért meglehet , hogy örökletes betegsége van, a amstaffnál gyakori a láb betegség.

4. Tévedtem nem amstaff csak keverék kutya.

5. Máskor gondolkodj mielőtt cselekszel, oké, hogy most vettél egy olcsó kutyát ami fajtajellegű DE: egy TK-s kutya árába fog kerülni a lába miatt az orvosi költség ( röntgen, tabletták ... ) én már csak tudom miről beszélek első kutyámnak is hasonló láb betegsége volt műteni kellett.

6: Gratulálok a sikeres vételhez és ne kezd el is magyarázkodni meg lehurrogni mert lásd be a te hibád.

2013. dec. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha 7 hetesen odaadták, akkor szaporítótól hoztad. Szaporítónál nem szoktak figyelni a kölykök megfelelő táplálására. Nagy valószínűséggel eddig silányabb minőségű kaját kapott, nálad jobbat, ez hirtelen megnyomta, ez szokta okozni a hirtelen fellépő láb deformitásokat ennyi idős korban.

Nem tudom mit kap enni, fehérjetartalomból vissza kéne venni, ha tápot eszik. Inkább főzz rá egy ideig és mellé zöldkagyló, amit az első is javasolt!

2013. dec. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válts állatorvost! Vettél egy szaporított, beteg kölyköt aki valószínűleg valami szemét kaján élt eddig, most nálad kapott normális kaját és elkezdtek nyúlni a csontjai, amit az izületek és inak nem tudnak követni és ezért félrehúzzák a lábait. Kálcium helyett inkább a fehérjét kellene most visszafogni. Akár az is megoldás lehet, hogy visszatérsz valami szemét minőségű tápra és csak lassanként váltassz jobb minőségűre. Tipikus, szaporítótól származó amstaff "betegség". Háromhavonta legalább egyszer feltesz valaki ilyen kérdést. Mi a szarért kell szaporítókat támogatni és kutyát venni tőlük?!
2013. dec. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem szaporitótól vásárolt kutyáról van szó!Az álatorvos elmondása szerint a hirtelen növés követően felléphet ez a probléma,de nem csontelváltozásról van szó.A táplálék ott is jó minőségü kölyök számára megfelelő volt.Oltásai renben voltak stb!!Igaz a hét hetesen hoztam el de a kutyatenyésztők már 6-hetes kortól adják
2013. dec. 24. 09:28
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez is jó lehet amúgy:

[link]

2013. dec. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Ne, ismétlem NE nevezd "kutyatenyésztőnek" azokat a pénzéhes patkány SZAPORÍTÓKAT, akik már 6 hetesen lepasszolnák neked a kiskutyát (amit a törvény büntetne) csak hogy minél előbb szabaduljanak tőle, a pénzt meg zsebre tegyék! Nem attól lesz tenyésztő valaki, hogy összerak két kutyát, ad nekik enni meg oltást (bár legalább ezek megvannak, sokak még erre se képesek), aztán eladja és hű de jó pénzecske került a házhoz! A Jóska bácsi a szomszédban is össze tud ereszteni két kutyát és eladni a kölyköket, ettől már ő tenyésztő? A hentes is látott már belső szerveket meg azokkal dolgozik, akkor már agysebésznek is felcsaphat? Tetszik vagy sem, a kutyád egy szaporított keverék. De ettől még nem lesz kevesebb egy kutyától sem.
2013. dec. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem szaporítótól van akkor mi a kennelnév ahonnan vásároltad?
2013. dec. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem ismételem magamat!!Nem vagyok már 10-en éves!Ajánlom figyelmedbe a tenyésztők által eladott kölyökutyák élettartalmát.Igaz vidéki vagyok ,de nem tudatlan paraszt!Aki lázadó ....tehát nem segitőkész válasz irására szánja magát kérem mellőzön.A szaporitók oltás nélkül,ajándék táp nélkül bocsáljsák árura TERMÉKÜKET.Nálunk ez nem igy volt.A hét hetes kor pedig ha utánanéz ideális kor a kutyus vételéhez!!
2013. dec. 24. 10:11
 10/24 anonim ***** válasza:
Mit adsz a kölyöknek enni? Nem tudnál fotót mutatni?
2013. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!