Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű kutya gazdik, ti...

Hosszú szőrű kutya gazdik, ti hogy tisztítjátok a kutyátok mancsát séta után?

Figyelt kérdés

Mert én már nem tudom, mit csináljak.

Havanese kutyusom van, és folyamatos probléma a mancstisztítás. A szőre miatt nem elég megtörölni pl. törlőkendővel, mert attól még mocskos marad.

Sima vízzel sem tudom lemosni, mert akkor meg iszonyatosan büdös a kutya, miután megszárad. Marad a samponos lábmosás, ami ugye nem túl jó állítólag, nálunk ez még avval is tetéződik, hogy őurasága olyan kicsavart pózban pisil, hogy mindig lepisili a hasát, hiába van ott rövidre nyírva a szőre.


Van valakinek egy tuti tippje ami nem jutott eszembe?

Nagyon megköszönném



2013. aug. 30. 18:09
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
38%
Maga a mancs a gond, vagy a mancsok közötti szőr? Utóbbit én kivágatnám, ha ennyi gondot okoz, előbbivel viszont nem nagyon lehet mit csinálni. Ha sima vízzel mosod ki, mitől lesz büdös? :O Az enyémnek fürdés után bő 3-4 hónapig árad a bundájából a kutyasampon illata, ahányszor csak nedves lesz :)
2013. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kicsimelcsi ***** válasza:
90%

Hát a samponos megoldás tényleg nem a legtutibb...

Én mindig sima vízbe mosdatom lavorba,aztán jóól megtörlöm,és nem lehet érezni semmit.

2013. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ki van vágva a szőr, bár nem sokat ér, 1 hét alatt megnő. Az egész lába és hasa a baj.


Attól lesz büdös- szerintem, hogy a por, meg most nyilván a sár nemcsak a tappancsára ragad rá, hanem a 'bokájára' is, és azt nem tudom kimosni sima vízzel rendesen, és bepállik. De nem tudom, tippelek. A kutya meg azért büdös, mert mint említettem folyton lehugyozza magát, de szerintem nemcsak a hasát, hanem időnként a saját lábát is.


Irigylem a lánykutya gazdikat :D

2013. aug. 30. 18:17
 4/13 A kérdező kommentje:
2. igen, másnál is olvastam már ezt, de ő büdös lesz valamiért, ha sima vízzel mosom meg.
2013. aug. 30. 18:18
 5/13 kicsimelcsi ***** válasza:

És ha vízzel lemosod,és utána hajszárítóval megszárítod,akkoris büdös marad?

2. voltam

2013. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sippara ***** válasza:
80%

Sima vízzel, alapos (többszöri) mosással, óvatos dörzsöléssel ki kell jönnie mindennek - tavaly tél elején a huskyszőrből is kijött sima vízzel a kutyasz!r mindenféle szagnyom nélkül, pedig az nem volt semmi :D

Az a baj, hogy a napi samponozás tényleg nem tesz jót a bőrének-bundájának :(

2013. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha megszárítom akkor se jó, plusz akkor még harcolni is kell vele.


Nem tudom, lehet, hogy rosszul csinálom akkor. Leírod pontosan mit csináltál a huskyval? Dörzsölöd a mancsait a két kezed között? Akkor elvileg szerinted a hasáról a pisit is le lehetne mosni sampon nélkül, ha nem lennék ilyen nyomi?

2013. aug. 30. 18:31
 8/13 sippara ***** válasza:
55%
Először simán lezuhanyoztam (nyilván előtte leszedtem a sz!rt, de ez a ti esetetekben irreleváns :D), aztán amikor a látható cucc nagyja lejött, a párom megtartotta a zuhanyrózsát, és folyamatosan folyatva a vizet az adott felületre dörzsölgettem, miközben hajtogattam a szőrt ide-oda, hogy mindenhonnan kijöjjön a cucc, egy láb volt mindennel együtt kb. 10-15 perc. Aztán a saját törölközőjével megtöröltük, kicsit öblítő illatú lett a lába a frissen mosott törcsitől, de az belefér :) Persze ehhez kell +1 ember, és jó, ha világos színű a szőr az adott területen, hogy lásd, mikor végeztél. A pisinek szerintem két-három öblítéssel le kell jönnie, ha kézzel átdörzsölöd a szőrt, de arra egyébként prímán működik bármilyen babatörlőkendő is, ha ott nem olyan durván hosszú a szőr :)
2013. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A babatörlőt már próbáltam, de semmit nem ért. Megpróbálom majd hogy lavórba teszek vizet, és akkor tudom dörgölni.
2013. aug. 30. 18:41
 10/13 kicsimelcsi ***** válasza:
90%
Lehet furán hangzik,de esetleg szivaccsal?
2013. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!