Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábgörbeség a mancs fölött?

Lábgörbeség a mancs fölött?

Figyelt kérdés
Hello Vettem egy amstaff 7-hetes kölyök kutyát.Az elhozatalkor semmi rendellenesség nem látszott.Most 2-napja a melső lába alső része /mancs fölött/előrebicsaklik.Állatorvos látta és chal d phos tabletát javasolt neki.Ha valakinek van hasonló tapasztalata kérem irjon ,mennyi idő után várható javulás?

2013. dec. 24. 08:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ilyen-olyan plecsnis "mestertenyésztők"között,akik százezrekért adják a kölyköket is van olyan,akinél rossz körülmények között élnek a kutyák,de nem lehet általánosítani.Attól még nem tenyésztő valaki,hogy kivált egy kennelnevet és törzskönyvvel ad-vesz kutyákat,attól még csak törzskönyves szaporító.
2013. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
42%

Na, ez az, aminek nem szabadna ELSŐ sorban értékmérőnek lenni egy tenyésztőnél:

"A tenyésztő megbízhatóan magas színvonalon tenyészt, éveken keresztül magas minőséget produkál, az almok kutyáinak legnagyobb része olyan amire büszke lehet. Nem tartom nagy tenyésztői eredménynek, ha valaki egy alomból egyetlen osztálygyőztes minőségű kutyát képes létre hozni, főként azokban a fajtákban, ahol a nevezési létszám kevés. Egy alomból 4 champion viszont elismerésre méltó! "

Egy küllemkiállítás eredménye max a kutya külleméről ad minősítést. Nem a minőségéről.

2013. dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta hogy az lenne az első érdekmérő. A szöveg szerint ez "tenyésztői eredmény".

De ne keressünk már a kákán is csomót.

2013. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ritka jó téma lett itt feldobva kérem!!Kiindultunk egy lábbeteg kutyusról,de arról már szó sincs!!Nem az olyan tenyésztőket birálom akinek van 3-4 szukája és egy fedezőkanja˘.A jó tenyésztő nemcsak a nagy kutyusokkal foglalkozik de a kicsik szocializálását is elkezdi már 4-hetes kortól.Kérdezem én akinek 250-300 kölyök van és tenyősztőnek valja magat annak a nap hány órából áll.Szerintem a 24-is kevés rá!!Node térjünk visza a kutyushoz!!Beszéltem egy állatorvos ismerősömmel akinek elmondtam azt a problémát a mancs felleti görbeségről!!A válasz sokkal egyszerübb mint azt gondolnánk.Azt mondta mivel 7-hetesen került más gazdihoz,pont ez a kor mikor a kutyusok táprendje a legmeghatározób.Érti ez alatt ilyenkor a kalcium nagy mennyiségü ,de tápanyagban szegény eledeltől majdhogynem kicsapódik.Ő is egyetértett a orvos javaslatával aki cal-d phost ajánlott neki.Annyit tet hozzá,hogy ne ettesük agyon a kutyust sem jó sem csak mennyiségben gazdag kajával,mert a sataffiknál a sulypont meglehetősen az első végtagokra esik.A kevesebb ebben az esetben jobb.Egyszóval főtrizs,csirkehus,sárgarépa,és kevés,de jó minőségű kutyakonzerv.
2013. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!