Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolsz a Golden Retrieve...

Mit gondolsz a Golden Retrieverről?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Én nem vagyok oda a fajtáért, mert gyakoriak az örökletes betegségek és ha nem munkavonalú kutyát veszel, nem lehetsz biztos benne, hogy tényleg olyan okos lesz, mint ahogy mondják.
2009. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
én azt gondolom hogy a legszebb kutya a világon! és nagyon kedves értelmes állat!
2009. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen imádom! nagyon tetszik! okosak és nagyon de nagyon szépek!!!!
2009. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom, hogy nekem is Golden-em van:O:D okos kutya:) csak foglalkozni kell vele.
2009. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is goldent szerettem volna sokáig, de végül pásztorkutyát választottam, mert jobban illik a természete a személyiségemhez. :)
2009. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem tartom különlegesnek, átlagos divatkutya mostanában. Én nem szeretem a vadászkutyákat, túl barátságosak. Azt mondják sok probléma van vele amiatt hohy divatos lett. Nekem nem volt vele rossz tapasztalatom, semmi bajom vele, csak nekem nem lesz ilyen kutyám. Amúgy bárki másé akkor nagyon aranyos.
2009. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem gyönyörü és föleg nagyon okos fajta. Persze foglalkozni kell vele.
2009. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is van egy goldneem. Imádom, nagyon aranyos, okos, gyerekszerető.
2009. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Énis goldent szeretnék csak túl nagy és sokat eszik! XD
2010. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A golden retriever gyönyörű és fantasztikus fajta. Arany szíve van, imádja a gazdáját, érte bármire képes, nagyon ember-gyerek-családcentrikus. Házőrzésre alkalmatlan, bár feltétlenül tudni kell a fajtáról, hogy egyáltalán nem egységes a jellemük. Megfelelő nevelés mellett a fajtájára jellemzően kedves, ragaszkodó, barátkozós kutya lesz, de egyéb tekintetekben eltér a jelleme sok retrievernek. A szomszéd utcánkban is lakik egy ilyen szépség, az a kutya pl. nagyon jó házőrző (de legalábbis jelzőkutya, nem tudom, mit csinálna, ha valaki illetéktelen bemenne), bizalmatlan az idegenekkel. 3-4 hétbe telt, mire engem elfogadott, addig nem engedett a kerítés közelébe, nagyon ugatott, persze általában nem ez a jellemző. Mivel divatfajta, így nagyon meg kell válogatni honnan veszel kutyát. Csak és kizárólag tenyésztőtől szabad, és feltétlenül el kell kérni a szülők szűrési eredményeit, hogy megnézhesd. Az állomány feloszlott 3 részre, vannak kiállítási, hobbi, és munka vonalú kutyák, tehát erre is oda kell figyelni, hiszen munkatenyésztett kutyától nem várható el, hogy a kiállításon sorra nyerje a CACIB címeket, és fordítva sem.

Ha ilyen fajtát szeretnél, nyugodtan válaszd ezt, ha jó tenyészetet fogsz ki, igazi hűséges társat kapsz.:)

2010. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!