Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megszeretni?

Hogy tudnám megszeretni?

Figyelt kérdés
Párommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Tavaly ősszel vett egy japán akita szukát. Az a kutya egy szörnyeteg. Senkit se bánt, csak engem. Komolyan, mintha élvezné azt, hogy ellenkezhet velem. Más ha rászól, abbahagyja a rosszaságot(lehet az szomszéd vagy csak egy vendég). Próbáltam már azt, hogy nem veszem "kutyába se", de nem jött össze, így gondoltam "taktikát" váltok és megpróbálok megbarátkozni vele. Hogy kezdjek hozzá? Hogy lehetnénk "jó viszonyba"? (a beszólásokat mellőzétek.

2013. dec. 24. 21:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
a falka rangsorában maga alá helyez, ezen kéne változtatni
2013. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
CSak tényleg furcsa, hogy mindenki felettem van, tényleg a 300 km-ről jött ismerős is. Mondták már azt is, hogy érzi, hogy nem szeretem. Valóban nem szeretem, de nem tehetek róla. Volt egy kutyám, de ő szaporítótól hoztam és ideggyenge volt sajnos. Azóta nagy ívben kerülöm az összes kutyát.
2013. dec. 24. 22:08
 3/22 anonim ***** válasza:
Akkor viszont én is csak azt tudom mondani, hogy érzi rajtad, hogy nem szereted. Ezen változtatnod kell; először magadban kell rendezni a kutyákhoz fűződő érzéseidet. Ne egy negatív élmény alapján ítéld meg a többi kutyát, ha jó a kapcsolat kutya és gazdi között, nincs is náluk jobb és dinamikusabb páros. :)
2013. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Én az első válaszadóval értek egyet. A rangsorban feletted állónak érzi magát. Így bármit is tehetsz, megszeretni nem fog, mert uralkodni akar rajtad. Csak a keménység segíthet ezen, akármennyire is kegyetlenül hangzik. Éreznie kell, hogy gyengébb nálad és ki van szolgáltatva neked.
2013. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kutyasuliban segítenek, hogy helyrerakhasd a rangsort. Akkor normális lesz.
2013. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
De nem az én kutyám, miért járnék vele én kutyaiskolába? Nekem az is megfelelne, ha nem akarna a kutyus játszani velem...
2013. dec. 24. 22:29
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem hívj házhoz egy kiképzőt, aki megnéz téged és a kutyát. Pl, hogy hogyan szólsz rá.

Meg mit jelent az, hogy téged bánt?

2013. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nálam a bántás inkább azt jelenti, hogy játszani próbál. Nem hagy békén, ugrál, ugat, pörög ha meglát. Leginkább azt szeretném, ha figyelembe se venne. Kb mintha ott se lennék.
2013. dec. 24. 22:39
 9/22 anonim ***** válasza:

Aha... De akkor nem harap, nem csipked, nem karmol, nem vizel le, nem dobbant rajtad, nem ráncigálja a ruhádat?


Mit csinálsz, mielőtt elkezdene "bántani"? Vagy ha egy légtérben vagytok, akkor folyton ugat és ugrál rád? Mit csinálsz, miközben produkálja a viselkedést? A párod mit csinál?


Nekem mondjuk továbbra is az a véleményem, hogy hívjatok házhoz egy kiképzőt, aki megnéz titeket együtt, és ad testre szabott tanácsot. De ha ezeket leírod, akkor talán mi is tudunk vmi használhatót írni.

2013. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Csipkedni próbált de arról már leszokott. Nem csinálok vele semmit. Nem szoktam se simogatni, se etetni, se sétáltatni. Ha párom megkér, persze adok neki enni-inni, de nem szoktam törődni vele. Csak párom szokta szeretgetni.
2013. dec. 24. 23:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!