Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal, hogy...

Mit tegyek a kutyámmal, hogy ne szökjön? Illetve hogy neveljem meg!?

Figyelt kérdés

A kutyám simán átugorja a kerítést, és átsurran a két lábad között, így kiszökik. Mit tegyek-e két baj ellen?

Szóval kiurik, ez ellen nem tudom mit tegyek. És foglalkozni nincs erőm vele, a tanulás meg minden...


Amikor meg bejövök a kapunk, akkor elkezd ugatni, és ha nem játszok vele, "megharap". Én alapból félek a kutyáktól, mit tegyek?



2013. dec. 25. 01:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jó nem csak én foglalkozom vele, amikor én nem érek rá, a család másik tagja foglalkozik vele! Ja és mit csináljak, milyen játékot játszak vele? Ha egyszerűen ezt szereti, és ez teszi boldoggá??? Nem fogok pénzt költeni drága silány puccos sz*rokra, mert neki ez is só! De ha tudsz valami jó játékot mond meg nyugodtan ne csak pofázz!
2013. dec. 25. 22:51
 12/16 sippara ***** válasza:
Van egy eszméletlen jó játék, úgy hívják, hogy FELELŐS ÁLLATTARTÁS. Úgy játsszuk, hogy reggel felkelsz egy órával korábban, és kiviszed egy órára a blökit, eközben játszol vele, futtatod, labdáztok. Aztán hazaérsz mondjuk háromkor az iskolából, négyig összeszeded magad, kajálsz, akármi, és ÚJRA kimész a kutyával, ezúttal hosszabb időre, heti két-három alkalommal elsétálsz/buszozol/vonatozol/repülsz egy olyan helyre, ahol találkozhat a fajtársaival és játszhat, hétvégékre szervezel nagyobb sétákat, kirándulásokat, sétákat, mindeközben megismered a saját kutyádat és kielégíted az igényeit, így szökni sem fog.
2013. dec. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen és ezt mind (korom ellenére csak 150 cm) csináljam meg (egy megint csak kb 1m es kutyával) olyan helyen, ahol a kóbor kutyák száma 3fő/cm3(és a konfliktus esélye 98%)! (A LÉNYEG HOGY ELRÁNT A FENÉBE AKKORA HOZZÁM KÉPEST :D)
2013. dec. 26. 03:14
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja és a családba nekem jön vissza csak (90%ba) szökés után ha hívom!
2013. dec. 26. 03:15
 15/16 anonim válasza:

Akkor itt van még egy jó játék: kutyaiskola.

Hétvégén rászánsz egy napot, és akkor kicsit megnevelődik, szocializálódik a kutyád.

2013. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na ez már egy jobb ötlet :) köszi.
2013. dec. 27. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!