Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Hogy neveljem át?

Figyelt kérdés

4 éves kutya a panelházban félénk, nyugodt,minden hangra össze rezzen. Pl. amikor félbetörök egy csokit :D

De amikor kint van nem lehet bírni vele mert húz és ugat meg támad mindenkire(kutyákra és emberekre)Hiába szidom az utcán vagy rácsapok nem reagál rá. Vagy bármikor szólítom le se sz@r.Otthon viszont az egész ellentéte.


2010. jún. 21. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Kutyasuli. Ott te megtanulhatod, hogy hogyan kell nevelni a kutyát.
2010. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy leértek elkezd húzni? Ezesetben, tudom hogy fáradságos munka lesz, de csináld azt, hogy amikor húz megállsz, keményen megfogod a pórázt, hogy ne tudjon menni sehova, rászólsz, és ha lenyugodott, mentek tovább. Igaz, hogy így sokáig tart a séta, de megéri. Mi is ezt csináltuk a foxi keverékünkkel, eleinte nagyon izgága volt, rohant amerre látott, és láss csodát most egy nyugodt, értelmes kutya. Próbálkozhatsz jutalomfalattal is. Amikor látod, hogy ugatna valakire, vagy húz, húzd magadhoz a pórázzal, ha tudod ültesd le, és adj neki jutalomfalatot. Szerintem ez is egy olyan módszer, amivel a kutyával meg lehet értetni, hogy húzással nem ér semmit, ellenben ha melletted van, jutalmat kap. Mikor kaptad a kutyát, és milyen fajtájú?
2010. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3 hónapos korában és keverék közepes méretű kutya.

Én már próbáltam minden hogyan de sehogy sem figyel rám kint! Mind ha ott se lennék. És még leírom hogy amikor megyünk ki akkor nagyon izgul,rohangál minden felé és reszket.

2010. jún. 21. 10:35
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nagy baj van a köztetek levő rangsorral. Ő vezér, te pedig egy alantas beosztottja vagy. Az otthon i szorongás, és a lenti irányíthatatlanság is erről árulkodik. Otthon fél, hogy valaki a területére téved, és ő nem fogja tudni megvédeni, ezért szorong. Lent úgy gondolja, hogy ő irányítja a sétát, és neked kell követned, neki fontos, vezetői feladatai vannak, jó hogy nem figyel arra, hogy egy nála lejjebb való mit magyaráz neki.


Tedd helyre a rangsor kettőtök között. El fog tartani pár hónapig, de a kutyád olyan lesz, mintha kicserélték volna.


Olvasd el ezeket, és azt is megtudod, hogy hogyan kell: [link] (kapcsolódo cikkek között van még 3 rész)


és ezt: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

2010. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló! Ment is a kéz... :)
2010. jún. 21. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Amúgy kezdetnek szerintem ahhoz, hogy lent figyeljen rád valamennyire próbáld meg azt, hogy lefelezed/negyedeled a napi kajáját, és jutalomfalatként adod neki a maradékot, de csaiks lent az utcán, és csakis akkor, ha figyel rád. Ha elég éhes, akkor meg tanulja, hogy figyeljen rád. Az enyémmel is volt ilyen gond, és nekünk ezt javasolták. Ha eleinte nem figyel, akkor nem elég éhes. Azt is csinálhatod, hogy egy pár hétre teljesen átállsz arra, hogy csak a kezedből eteted, és csak azért, mert valamit jól csinál. Sűrű, gyakori jutalmazás nem gond, nem kell éheztetni, de tálból ne adj neki enni. Tanulja meg, hogy akkor van kaja, ha rád figyel, és teljesíti amit kérsz tőle. Nálunk nagyon durván köcsög volt a kutya eleinte. 3 napja nem evett szinte semmit, de inkább legelt, minthogy rám nézzen. Az ötödik napon aztán átfordult, és elkezdett rám nézni. Én meg elkezdtem etetni. Azóta teljesen más a viszonyunk, csak pár nehéz koplalós nap volt az ára. De ebbe csak akkor fogj bele, ha elolvastad a könyvet amit ajánlottam, hogy a probléma gyökereit megértsd, mert ez csak kiegészítő, tüneti kezelés.
2010. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm még egyszer a tanácsot!
2010. jún. 21. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha Budapesti vagy környéki vagy, szívesen segítek személyesen!
2010. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!