Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal fogok kapni egy...

Gretuka kérdése:

Tavasszal fogok kapni egy kiskutyát. De sajnos még nem tudom, hogy milyen fajtát válasszak? Néztem a berni pásztort, bobtailt, malamutot és ehez hasonlókat.

Figyelt kérdés

Kertes házunk van, én 15 évs vagyok igy suliba járok de közel van a suli, hamar is haza érek. Sokat tudnék foglalkozni a kutyussal. Kérlek segítsetek milyen kutyát válasszak. Előre is köszönöm!


15/ lány ....


2013. dec. 25. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerinten pasztort
2013. dec. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Írd le a pénzt amennyit szánnátok rá. Napi séta menne, őrizze a házat? ... Írd le nekünk milyen vagy, tulajdonság...
2013. dec. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
A berni pásztor szerintem a legjobb választás, mert hűséges, szelíd, de elég nagy termetű, ezért jó házőrző, és soha nem fázik,, -20 fokban is kint lehet hagyni
2013. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
A fajtaválasztásnál azt is vedd figyelembe, hogy mennyit tudsz vele foglalkozni, tudsz-e kutyát nevelni, mennyit eszik, hogy állna a család többi tagja hozzá. Pl kertes háznál is el kell vinni a kutyát sétálni.
2013. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk sok fajta volt. bobtail,tacskó,kuvasz, golden retriver.

Legjobban a bobtailt szerettük,nagyon sajnálom,de korán elment.Olyan volt, mint egy igazi medvebocs.

Az a baj, hogy az ápolásával nagyon sok gond van.

Én a golden retrivert ajánlanám.Igazi szeretni való kutyus.

2013. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ajánlom a goldent. Ennyi tapasztalattal ne akarj malamulot, meg bernit.
2013. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én első kutyának nem vennék fajtatisztát. Sétálj be egy menhelyre, több száz kutya vár ott új gazdára, fajtatiszta is, keverék is. És ha nem lesz törzskönyve? Gondolom, nem szeretnéd versenyekre vinni (vagy ha igen, akkor nem szóltam).
2013. dec. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
EGy kutyát nem azért kell TK-val venni mert kiállításra akarsz vele menni. Hanem, hogy ne támogasd a beteg kutyákat gyártó évente 2x fialtató csak pénzéhez szaporítókat. A tenyésztő a szukát csak 1x fialtathassa máskülönben büntetést kap a kutyáinak szűrve kell lenniük örökletes betegsége amit igenis komolyan vesznek ( én már csak tudom). Általában csak a jó minőségű kölyköket hagyják meg tenyészpárnak és nem a pénzre mennek, az utódaik kevesebb esetben betegesek és ha azok is akkor kivonják a tenyésztésből ...
2013. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyáron rendszeresen jártam futni, kézilabdáztam sokáig, járok biciklizni inkább kint a szabadban töltöm az időt mint a gép előtt, úgyhgy szeretek sportolni, kint a szabadban lenni. Sokat tudnék foglalkozni vele. Mivel még nem volt kutyám olyat szeretnék akit könnyen lehet tanítani, okos, engedelmes, vezényszavakra hallgat, engedelmes és szeret játszani sokat! Még nézegettem kutyákat és az ír terriert találtam ilyennek.
2013. dec. 27. 20:41
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja meg a golden retrievert is. :-)
2013. dec. 27. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!