Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát tudnátok...

Milyen kutyafajtát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
A méret, szőrhosszúság mindegy, csak ne óriástestű legyen. Tudom, hogy egyén, és nem fajtafüggő, de a fajta alapvetően nyugodt, csöndes, könnyen nevelhető legyen. Naponta kb. 2-2.5 órát tudok szánni a mozgatására, de hétvégén szeretek kirándulni menni is. Kutyám még nem volt. Mindenképpen tenyésztőtől szeretnék, mivel a menhelyeken nem találtam meg az "álomkutyát" egy kiszemelttel sem passzoltunk egymáshoz. Panelba venném a kutyust. Naponta kb. 8 órát lennék távol, ha ez nem kizáró ok.
2013. dec. 25. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem golden retrieverem van és szerintem neked is jó lenne ilyen feltételekhez :)
2013. dec. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Én valamilyen masztiffra gondoltam,vagy labi,golden.A masztiffok elég nagyok,lehet emiatt nem jó,de elég lomhák is,a lakásban megfelelő mozgatás után csak döglenek.


A labrador és golden viszont méretben kisebb,tökéletes családi kutya lehet,bár a szőrük igencsak hullik,azzal sok meló van.


Esetleg agár,vagy talán vadászkutya,de az alomból a legnyugisabb. :D

2013. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


A skótjuhász is megfelelne? Nagyon tetszenek.

2013. dec. 25. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Skót juhászt csak akkor válaszd, ha fel vagy készülve a napi 2x takarításra a szőre miatt, a sok-sok mozgatásra. Nagyon kedves kutyák, jól beilleszkednek a családba. Nekünk most lesz 2 éves, 3. emeleten lakunk, tehát valaki állandóan mozgatja. A fáradt kutya a jó kutya, bármilyet is választasz.
2013. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Golden retriever vagy Labrador. Akinek ez az első kutyája annak ezeket a kutyákat javasolják! De ha ez túl nagy akkor:Bichon Havanese, Angol Cocker spániel, Magyar vizsla rövid vagy drótszőrű, Cavalier King Charles spániel. Ezek a fajták kedvesek és könnyen kezelhetőek.
2013. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Uszkár remek családi kutya! Ha mar tanulnak! Szeretik az ember közelségét! Az egyik ismerősömnek van és nagyon szeret futni de ő is panelban lakik így hát 1-2 órát sétáltatják! Hamar meg tanulják hogyan hozzanak vissza tárgyakat! Van fekete és fehér színben is. De a szín gondolom nem zavar a bundáját az pedig ápolni kell! De télen nagyon fáznak így hát kell nekik kis kabátka!
2013. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

uszkár, schnauzer, boxer, francia bulldog, szetter félék amik eszembe jutottak, a skót juhász is jó, csak tényleg sokat kell foglalkozni a szőrével, meg takarítani, ugyanúgy családi kutyának gondolom, akinek a lakásban az ember mellett a helye, de egy latyakos, vagy sáros napon séta után letörölgetni a lábát, hasát egy rövid szőrűnek sokkal egyszerűbb, de ha nagyon tetszik, akkor vegyél skót juhászt, kiegyensúlyozott idegrendszerű, könnyen tanítható, nem kényes fajta, első kutyának szerintem tökéletes.

egyébként valóban lehet gondolkodni agárban, vagy whippetben is, azok kimondottan a napi 1 nagy mozgásra vannak beállva, simán elalszanak 8 órát (persze 1 séta naponta nem elég, de elég 1 nagy, a többi egészség ügyi).

amit nem ajánlok, azok a terrier félék, amik egész nap pörögnek és a beagle, ami igen makacs fajta, falka kutya, ott nem megy olyan egyszerűen a falkavezérré válás.

2013. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lovedogs válasza:
39%
Labradort vegyél! Nekem is labradorom van, 3,5 hónapos, nagyon nyugodt, imád mozogni. Hátrány (tapasztalat): Kicsi éles fogaival imád rágcsálni -főleg a kezeket- és a farkával minden az abban a magasságban lévő tárgyat lever. De szerintem ez nem akkora gond. Szerethető kutyus. :)
2013. dec. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!