Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Macskatermészetű" kutyafajtát...

"Macskatermészetű" kutyafajtát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

(A kérdés abból ered, hogy van "kutyatermészetű macska")

Tehát olyan kutyafajta érdekelne, amelyik nem alázkodik meg, nem "istenít", van saját karaktere, akarata, független, nem hódol be, egyszemélyes kutya, aki ugyanakkor elfogad falkavezérnek, és a kölcsönös bizalmon, tiszteleten, szereteten alapul a kapcsolatunk.Az egyik ismerősöm azt mondta,hogy a farkaskutyák ilyenek, de gondoltam kikérem több ember (pláne ha van itt hozzáértő) véleményét is:)

Illetve még fontos tényező, hogy közép vagy nagytestű legyen.

Nem mostanra tervezem a kutyatartást, hanem pár év elteltével, amikor nagyobb lakásom/házam lesz, lehetőleg a "zöldben". Még infó: nem számítok kezdő kutyatartónak, és természetesen vinném oktatóhoz is, ha igényli a fajta.


2013. okt. 9. 13:01
1 2
 1/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
a" nem alázkodik meg, nem istenít, de elfogad falkavezérnek,, és a kölcsönös bizalmon, tiszteleten, szereteten alapul a kapcsolatunk" kicsit nekem nem illik össze... mondanám a Huskyt..az elég önfelű---de valahogy nem tudom elképzelni, milyek kutyát képzeltél el magadnak... inkább azt mond el, hogy mihez kezdenál a kutyával...mire használnád?
2013. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ilyen kutya nincs. A kutya mindig is istenként fog felnézni a gazdájára. Ha nem, akkor az azért van, mert a kutya falkavezér.
2013. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Használni igazából semmire, mármint nem munkakutyának szánom. Nagy valószínűséggel pár év múlva lesz lehetőségem venni egy kis házat, viszonylag nagy kerttel, pár száz métere egy erdőtől, és ott szeretnék tartani kutyát. Amolyan kinti-benti kutya lenne, ha akar a lakásban lehetne, ha akar a kertben, és napi több órát túráznánk az erdőben (egyedül is megtenném, de társsal még jobb lenne), akár télen is, tehát pl. nem rövid szőrűt szeretnék, mert szegény agyonfagyna. Tehát kissé amolyan remeteélet, sok mozgással. Persze kiskorában vinném sokat emberek és más kutyák közé, hogy rendesen szocializálódjon, de egyébként legtöbbször kettesben lennénk (nyilván ha jön a család, barátok akkor nem, vagy ha elutazok pár napra ismerősökhöz, másik városba, akkor jönne velem) de nem lakok együtt senkivel. Ezért írtam, hogy "egyszemélyes" kutyafajtát szeretnék, hogy ne hiányolja a fajtársakkal a napi érintkezést, vagy hogy körülzsibongják. A független "macskatermészet" számomra azért fontos, mert az ilyen típusú embereket, állatokat szeretem, azért tegyenek meg valamit nekem, mert tisztel és szeret, de ne kövesse ész nélkül az embert. Sajnos rengeteg példával találkoztam, ahol a gazdik teljesen értelmetlen dolgokat erőltettek szegény kutyákra, (volt olyan aki el is verte, csak mert rossz napja volt), a kutya utána pedig nemhogy elkerülte, vagy csak azért volt engedelmes, mert a gazda az alfa, hanem mert FELTÉTEL nélkül szerette, ezek után is. Természetesen ilyeneket nem csinálok/csinálnék, de mégis fontos, hogy méltóságteljes ebem legyen, akit én is tisztelni tudok. Az alfavezérséget úgy képzelem, hogy nem "kilométerekel" állok fölötte, de hallgasson a vezényszavakra elsőre, behívásra, meg persze ne nőjön a fejemre:) Volt már pár kutyám, macskám is, és annyira érzékelhető volt a különbség abban, hogy hogyan tekintettek rám, és a macska viselkedése, habitusa számomra szimpibb, de egy macskával nem lehet túrázni, és az esetlegesen arra kószáló betörőt sem riasztaná el:)
2013. okt. 9. 13:38
 4/13 A kérdező kommentje:

Hogy tisztelni tudjam: mielőtt valaki félreértené, felhozok egy példát: a macska akkor hagyja megsimogatni magát, ha ő is akarja, de csak mert neked ahhoz van kedved, hogy agyusztáld, nem fogja hagyni magát, feláll, és odébb megy, ellentétben a kutyákkal. (nyilván kutyák közt is vannak kivételek, de ez az általános) Akkor és azért legyen a közelemben mert ő is tényleg azt akarja, nem azért mert én vagyok a főnök, s hagyja magát, sem azért mert istenként néz rám, és bárhová követne. Kövessen ha akar, vagy ha az a parancs (pl sétánál).

Nem szeretem, ha piedesztára állítanak, akkor sem ha állat teszi:)

(tudom, sok a "problémám":D)

2013. okt. 9. 13:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire macska természetű kutya nem tudom, hogy létezik-e. De az agarak, és az agár-keverékek is macskásabbak, mit a többi kutya. Dörgölőznek, előszeretettel ülnek az ember ölébe, és makacskodnak is néha. Én kutyát ennyire dörgölőzni még sose láttam, majdnem úgy csinálják, mint a macska.
2013. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Közép ázsiai juhász? Szerintem ők ilyenek amit leírtál, de azért nézz utána nagyon alaposan a fajtának, hogy tényleg ő lenne-e a megfelelő. Keress fórumot ahol a fajtát tartókat meg tudod kérdezni a tapasztalatukról, tudnak neked tanácsot adni, keress fel tenyésztőket és beszélgess el velük, biztosan szívesen segítenek.
2013. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Malamut.Az sem fog haverkodni,ha nincs kedve és az öledbe sem mászik bele.A drótos német vizsla is fûggetlen természet vagy a komondor.Ezek közül egy sem fog tisztelni alapból,keményen kell dolgozni azért,hogy irányítható,együttműködő kutyák legyenek.
2013. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Magyar agár.

Szerintem ezek félig macskák, nem teljes kutyák...

2013. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Nagyon tetszenek a malamutok és a huskyk, de azt hiszem menthetetlenül beleszerettem a magyar agárba:) Az 5-ös válaszoló miatt rákerestem az agarakra, véletlenül belefutottam egy magyar agaras honlapba, és videókba, és valóban "macskakutyák", ahogy az utolsó válaszoló írta. Nagyon tetszik a küllemük, mozgásuk, természetük főleg, azt hiszem ez a szerelem első látásra:)

Azoknak akik az agaras választ adták: van agaratok? Tudnátok írni róluk bővebben (a személyiségükről)?

2013. okt. 9. 15:41
 10/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Én is azt szeretem, ha nem lesi minden szavam, vannak önálló ötletei. Ezért van huskym.

Egyszer a kutyaiskolában meg is kérdezte az oktató, hogy ez most kutya vagy macska? Mindkettő egyben: husky.

Magyar agaram is van, ő egyáltalán nem cicás. A whippetek viszont olyanok, mint a bújós kiscica.

2013. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!